
Справа № 420/1719/20
УХВАЛА
28 лютого 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Альянссервіс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків, -
ВСТАНОВИВ:
28.02.2020 року о 15 год. 58 хв. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Альянссервіс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків.
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів визначено статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 1 цієї статті провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо: 1) зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; 2) підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; 3) надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; 4) зобов`язання керівника підприємства провести інвентаризацію основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися цим підприємством разом із товарами, які були поміщені у відповідний митний режим; 5) стягнення коштів за податковим боргом; 6) зобов`язання платника податків, який має податковий борг, укласти договір щодо переведення права вимоги дебіторської заборгованості цього платника на орган доходів і зборів.
Так, відповідно до пункту 5 частини першої статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Таким чином, подана до суду органом доходів і зборів заява про стягнення коштів за податковим боргом є особливою формою позовної заяви.
Частина третя статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України однією з вимог до позовної заяви визначає надання документу про сплату судового збору.
Відповідно до частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору (преамбула вказаного Закону).
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Таким чином, сплата судового збору здійснюється за подання до суду як позовної заяви, так і іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Крім того, суд вважає за необхідне зазначити заявнику наступне. Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 10 ст. 169 КАС України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі – ЗУ №3674-VI) судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 ЗУ №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зазначена позиція суду, щодо необхідності сплати судового збору за подання заяви щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платників податків в порядку статті 283 КАС України узгоджується із правовою позицією, викладеною в ухвалі Верховного Суду від 07.06.2019 по справі № 640/2299/19 (адміністративне провадження №К/9901/15559/19).
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з зст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2020 установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 2102,00 грн.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позовної заяви суб`єктом владних повноважень ставка судового збору позовних вимог немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заява містить одну вимогу немайнового характеру, за яку позивач має сплатити судовий збір в сумі 2102,00 грн. Позивач у своїй заяві просить суд підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Альянссервіс» (ЄДРПОУ 34280742) згідно рішення ГУ ДПС в Одеській області від 28.02.2020 року.
Згідно частини 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 283 КАС України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити без руху заяву Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Альянссервіс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна та встановлює заявнику строк до 28.02.2020 року до 17 години 20 хвилин для надання до суду доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову та доказів усунення заявником недоліків заяви.
Керуючись приписами ст.ст. 5-11, 160, 161, 169, 248, 256, 283, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Альянссервіс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна - залишити без руху.
Встановити головному управлінню ДФС в Одеській області для усунення недоліків, визначених ухвалою суду, строк до 17 години 20 хвилин 28.02.2020 року.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення ним у визначений судом термін недоліків, заяву з доданими до неї документами буде повернуто відповідно до приписів ч. 3 ст. 283 КАС України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.
Суддя Л.М.Токмілова