
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1039/16
У Х В А Л А
про відстрочення виконання судового рішення
28 лютого 2020 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Сакалоша В.М.,
секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,
за участю: представника заявника (відповідача) Кріль О.М.,
представника позивача Дутканич Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про стягнення коштів з рахунків,-
у с т а н о в и в:
04.02.2020 року Державне підприємство "Львівський державний ювелірний завод" звернулося до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про стягнення коштів з рахунків.
Заява обґрунтована тим, Державне підприємство "Львівський державний ювелірний завод" перебуває у важкому фінансовому становищі, відсутня достатня кількість обігових коштів для погашення боргу на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року по справі №813/1039/16. Стверджує, що вживає усіх можливих заходів, спрямованих на погашення податкового боргу та вважає, що відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року по справі №813/1039/16 щонайменше на 5 років надасть підприємству можливість продовжити вжиття організаційно-технічних та економічних заходів, спрямованих на покращення роботи підприємства з метою збільшення прибутків та надходження грошових коштів, які будуть спрямовані на погашення податкового боргу.
Покликається на те, що станом на 27.01.2020 року на рахунках підприємства у банківських установах сукупна сума коштів складає 458944,59 грн. і є недостатньою для повного погашення боргу.
Позивач надав заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення та додаткові пояснення. Звертає увагу суду, що інформація про залишок коштів на рахунку підприємства станом на 27.01.2020 не може вважатися обставиною, що істотно ускладнює виконання рішення або робить його виконання неможливим, оскільки не є доказом відсутності руху коштів протягом року та після 27.01.2020. Зазначає, що відповідач уже скористався своїм правом на відстрочення виконання рішення суду. Вказує, що підстави відстрочення боргового зобов`язання судом передбачені процесуальним законодавством не є вичерпними і мають застосовуватися в сукупності з нормами матеріального права.
У судовому засіданні по розгляду заяви, суд ухвалою без виходу до нарадчої кімнати задовольнив клопотання представника позивача та допустив правонаступництво, замінив позивача на Головне управління ДПС у Львівській області.
Представник заявника (відповідача) у судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення підтримав з підстав, наведених у ній. Просив суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року у справі №813/1039/16 строком на 5 років, починаючи з лютого 2020 року по лютий 2025 року.
Представник позивача у судовому засіданні проти задоволення заяви про відстрочення виконання судового рішення заперечила в мотивів викладених у запереченнях.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши заяву про відстрочення виконання судового рішення, суд дійшов до висновку, що вказана заява підлягає задоволенню частково, виходячи з такого.
Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року у справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про стягнення коштів з рахунків позов задоволено, вирішено стягнути з рахунків Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" відкритих у банках, що його обслуговують такого платника податків, грошові кошти в сумі 30385668 (тридцять мільйонів триста вісімсот п`ять тисяч шістсот шістдесят вісім) грн. 82 коп. до державного бюджету.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року суд частково задовольнив заяву Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року, відстрочивши виконання вказаної постанови строком на 500 (п`ятсот) днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2018 року суд повторно відстрочив виконання вищевказаного судового рішення строком на один рік з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 року заяву Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" суд задовольнив частково. Відстрочив виконання постанови строком на 1рік з дня набрання ухвалою законної сили.
Проте, Державне підприємство "Львівський державний ювелірний завод" повторно звернулося з заявою про відстрочення виконання вказаної постанови, покликаючись на неможливість її виконання у зазначений судом строк.
Питання відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення визначає ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно ч.3 ст.378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Перевіряючи обґрунтованість підстав для відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року у справі №813/1039/16, суд бере до уваги наступне.
Як вбачається з матеріалів заяви та підтверджується доказами наявними в у справі (довідка №328 від 27.01.2020 видана АТ "Ощадбанк", довідка № 200127SU09460200 від 27.01.2020 видана АТ КБ "Приват Банк"), станом на 27.01.2020 року на рахунках заявника у банківських установах сукупна сума коштів складає 458944,59 грн., отже, є недостатньою для повного погашення боргу.
У заяві про відстрочення виконання судового рішення від 04.02.2020 року заявник зазначає, що з дня набрання законної сили ухвали суду про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 року в адміністративній справі № 813/1039/16 та по даний час Державне підприємство "Львівський державний ювелірний завод" вживає усіх можливих заходів, спрямованих на погашення податкового боргу.
Зокрема з довідки, виданої директором ДП "Львівський державний ювелірний завод" від 04.02.2020 року №29/30 вбачається що, за період з вересня 2016 року по грудень 2019 року ДП "Львівський державний ювелірний завод" проведена робота з оптимізації чисельності працівників підприємства з метою економії коштів, що спрямовані на оплату праці. Зокрема, за 2019 рік облікова чисельність штатних працівників скорочена на 30 осіб і становила на кінець року 126 осіб. За рахунок вивільнення працівників у 2019 році економія фонду оплати праці склала 1000,4 тис. грн, з врахуванням єдиного соціального внеску (22%) - 1220,5 тис. грн. У зв`язку з переходом з травня 2017 року на чотирьохденний робочий тиждень економія фонду оплати праці склала біля 1200 тис. грн.
При цьому, як зазначає заявник, триває робота, спрямована на погашення дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги.
Згідно з довідкою від 04.02.2020 року №28/30, станом на 31.12.2019 року на балансі ДП "Львівський державний ювелірний завод" дебіторська заборгованість складає 6314 тис. грн., в тому числі:
-за реалізовану продукцію, товари, роботи, послуги - 3795 тис. грн.;
-по розрахунках з постачальниками - 64 тис. грн.;
-по розрахунках з бюджетом - 757 тис. грн.;
-інша поточна заборгованість - 1698 тис. грн.
Також за 2020-2025 роки підприємство планує отримати чистий дохід від реалізації продукції в сумі не менше 150,0 млн. грн. і довести розмір грошових надходжень до 2900 тис. грн. на місяць виходячи із запланованого обсягу надходжень відповідно до фінансового плану підприємства на 2020 рік, затвердженого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
З метою збільшення прибутків та надходжень грошових коштів, ДП "Львівський державний ювелірний завод" було подало заявку на організацію та проведення аукціону з продажу ряду транспортних засобів, які належать до державної власності та перебувають у підприємства на праві господарського відання. Від реалізації таких транспортних засобів підприємство планує отримати кошти у розмірі близько 109840, 00 грн., які в першочерговому порядку будуть спрямовані на погашення заборгованості за податками і зборами до бюджету. Мінекономрозвитку погодило зменшення початкової вартості одного з автомобілів підприємства для його повторного продажу товарною біржою "Українська міжрегіональна. Крім цього, як стверджує заявник, ведеться робота з передачі в оренду нерухомого майна підприємства площею 4732 кв. м., що дасть змогу підприємству отримати додаткові доходи у вигляді орендної плати та спрямувати такі на погашення податкового боргу.
Враховуючи наведене, заявник вважає, що відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року по справі №813/1039/16 ще на 5 років надасть підприємству можливість продовжити вжиття організаційно-технічних та економічних заходів, спрямованих на покращення роботи підприємства з метою збільшення прибутків та надходження грошових коштів, які будуть спрямовані на погашення податкового боргу.
Обґрунтовуючи підстави, що ускладнюють виконання рішення суду, заявник покликається зокрема, на те, що зросли ціни на дорогоцінні метали та каміння, енергоносії, що є основою для виробництва ювелірних виробів. При цьому, у зв`язку зі зростанням комунальних платежів, ростом цін на споживчі товари значно впала платіжна спроможність населення, що призвело до зменшення обсягу продажу ювелірних виробів.
Як вбачається з показників звіту про фінансові результати за 2019 рік, підприємство отримало чистий дохід у сумі 24965 грн., а у 2018році - 24965,00 грн., отже шляхом вжиття відповідних організаційно-виробничих заходів, підприємству вдалося у 2019 році стати прибутковим.
Суд бере до уваги те, що ДП "Львівський державний ювелірний завод" є державним комерційним підприємством, яке належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Підприємство утворене з метою отримання прибутку за рахунок виробничої та підприємницької діяльності. Заявник працює в умовах повного госпрозрахунку та не отримує асигнувань з бюджету.
Таким чином, за результатом дослідження поданих заявником доказів, суд дійшов до висновку, що заявником підтверджено факт перебування у важкому фінансовому становищі, від виконання рішення відповідач не ухиляється та не уникає його виконання, а шукає способи погашення заборгованості, що в свою чергу є виявом добросовісності намірів заявника по виконанню зобов`язань щодо сплати податкового боргу.
При цьому суд враховує положення ч.5 ст.378 КАС України, відповідно до якого відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що заява Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про стягнення коштів з рахунків підлягає задоволенню частково, а саме виконання вказаної постанови необхідно відстрочити на один рік з дня набрання ухвалою законної сили.
Керуючись статтями 248, 256, 295, 297, 378 КАС України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства "Львівський державний ювелірний завод" про стягнення коштів з рахунків - задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 строком на 1(один) рік з дня набрання ухвалою законної сили.
В задоволенні решти заяви відмовити.
Ухвала набрала законної сили у відповідності до вимог ст. 256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 КАС України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.
Повний текст ухвали складено та підписано 28 лютого 2020 року.
Суддя В.М.Сакалош