
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого
м. Вінниця
28 лютого 2020 р. Справа № 120/755/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання бездільності протиправною та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся громадянин Держави Ізраїль ОСОБА_1 із позовом до Державної міграційної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви засовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З`ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає таке.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Державної міграційної служби України щодо невжиття заходів з ініціювання процедури примусового повернення громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 та зобов`язати Державну міграційну службу України невідкладно вжити заходи щодо ініціювання процедури примусового повернення ОСОБА_1 до країни його походження, а саме до Держави Ізраїль.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства.
Справи із виключною підсудністю визначаються статтею 27 Кодексу адміністративного судочинства України.
Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України встановлюються статтею 288 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно частини 1 якої позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, враховуючи, що адміністративна справа за позовом громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, то даний адміністративний спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді.
Згідно положень частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З позовної заяви вбачається, що місцезнаходженням (перебуванням) позивача є АДРЕСА_1 .
З огляду на викладені обставини та положення частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про необхідність передачі справи до Липовецького районного суду Вінницької області, як місцевого загального суду за місцем реєстрації позивача.
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 25, 29, 171, 248, 256, 286, 294, 295 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу №120/755/20-а за позовом громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - передати на розгляд Липовецького районного суду Вінницької області за предметною підсудністю.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна