
Справа № 428/1742/20
Провадження № 2-а/428/208/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2020 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Шубочкіна Т.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, Комісії з питань призначення соціальних допомог, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім`ї (в особі Сєвєродонецької міської ради) про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради протиправною,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, Комісії з питань призначення соціальних допомог, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім`ї (в особі Сєвєродонецької міської ради) про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради протиправною.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього документи, суд вважає, що справу необхідно передати на розгляд адміністративному суду з наступних підстав.
15 грудня 2017 року набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудний вичерпний перелік категорій справ, до якого не входять справи про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України.
Тобто, справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, Комісії з питань призначення соціальних допомог, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім`ї (в особі Сєвєродонецької міської ради) про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради протиправною не належить до предметної юрисдикції Сєвєродонецького міського суду Луганської області, оскільки позивач посилається на статті КАС України, а згідно ч. 1 ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України він визначає юрисдикцію та повноваження які віднесені до адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах, тобто належить до предметної юрисдикції Луганського окружного адміністративного суду.
Водночас, редакція КАС України, яка набрала чинності 15 грудня 2017 року, не встановлює наслідків подання позову із порушенням правил предметної юрисдикції судів. Законних підстав для повернення цієї позовної заяви або відмови у відкритті провадження Сєвєродонецьким міським судом Луганської області немає.
На думку суду, усуваючи цю прогалину в законі, слід виходити з необхідності забезпечення права всіх осіб на доступ до суду та положень ч. 2 ст. 55 Конституції України, згідно з якою кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Отже, в даному випадку, з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, слід застосувати аналогію закону з п. 2 ч. 1, ч. 5 ст. 29 КАС України та передати вищевказану справу на розгляд Луганському окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. 5, 6, 7, 29, 241, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, Комісії з питань призначення соціальних допомог, виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім`ї (в особі Сєвєродонецької міської ради) про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради протиправною передати на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Сєвєродонецький міський суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення або проголошення разом із одночасним надсиланням копії скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Т. В. Шубочкіна