
Справа № 203/2345/19
Провадження № 3/0203/1/2020
П О С Т А Н О В А
іменем України
26.02.2020 року суддя Кіровського районного суд м. Дніпропетровська Васіна Л.А., розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, складені у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , яка притягується за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України,
в с т а н о в и в:
До суду надійшла справа про порушення митних правил стосовно ОСОБА_1 з протоколом про порушення митних правил з поданням Дніпропетровської митниці, відповідно до яких 04.02.2019 року в зоні діяльності Львівської митниці ДФС з Федеративної Республіки Німеччини, відповідно до договору купівлі від 31.01.2019 № б/н, свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу від 08.05.2015 № EL 096474, від 06.08.2015 № KI-S-0-218/15-00162 та від 31.01.2019 № б/н ОСОБА_1 перемістила товар - «легковий автомобіль для перевезення людей, марка - MERCEDES-BENZ, модель - В 180, номер кузова/VIN - WDD2462121J325507: тип двигуна - дизельний, робочий об`єм циліндрів - 1461 cm3, потужність двигуна - 80 кВт, екологічна норма - ЄВРО-2; показник одометра - 231687 км.» вагою брутто 1450 кг., вартістю 5 000,00 Євро (158 131,78 грн.). У подальшому 07.02.2019 вказаний транспортний засіб доставлено в зону діяльності Дніпропетровської митниці ДФС та задекларовано за електронною митною декларацією типу ІМ 40 ДЕ зареєстрованою за № 110150/2019/207111 від 08.02.2019.
08.02.2019 листом Державної фіскальної служби України від 08.02.2019 № 4159/7/99-99-20-02-01-17 на адресу Дніпропетровської митниці ДФС надіслано копію декларації, оформленої у митних органах ФРН № 19DE460599723162E2 від 06.02.2019 на зазначений вище транспортний засіб.
При порівнянні інформації, наявної у вказаній експортній декларації, що оформлена у ФРН із відомостями, зазначеними у вказаному договорі купівлі, наданих у Львівську митницю ДФС під час переміщення товару через митний кордон України та у Дніпропетровську митницю ДФС до митного оформлення, було виявлено розбіжності в частині вартості вказаного автомобіля.
Згідно договору купівлі від 31.01.2019 № б/н наданого у Дніпропетровську митницю ДФС до митного оформлення вказаного товару за митною декларацією №110150/2019/207111 від 08.02.2019, продавцем зазначеного MERCEDES-BENZ, модель - В 180, номер кузова/ НОМЕР_2 - WDD2462121J325507 є ОСОБА_2 , покупцем ОСОБА_3 , а його задекларована вартість становить 158 131,78 грн.
Відповідно до експортної декларації, отриманої із ФРН № 19DE460599723162E2 вартість зазначеного легкового автомобіля складає 7 500, Євро (за курсом НБУ 237 197,66 грн.), що на 2 500,00 Євро (за курсом НБУ 79 065,89 грн.) більше ніж задекларовано в Україні.
Таким чином, ОСОБА_1 перемістила через митний кордон України зазначений транспортний засіб вартістю 237 197,66 грн. з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення вказаного товару документів, а саме договору купівлі від 31.01.2019 № б/н, який містить неправдиві відомості щодо його вартості.
У зв`язку з викладеним стосовно ОСОБА_1 митним органом було складено протокол про порушення митних правил № 0024/11000/19 від 15 лютого 2019 року.
При розгляді справи ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася , її представник - адвокат Чернусь П.О. при розгляді справи заперечував винуватість ОСОБА_1 та наполягав на тому ,що ОСОБА_1 придбала у ОСОБА_2 на території ФРН автомобіль MERCEDES-BENZ, модель - В 180, номер кузова/ НОМЕР_2 - НОМЕР_3 за 5 000 Євро,а тому вважає ,що в діях ОСОБА_1 не міститься порушень митних правил .
Представник митниці просила суд визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні порушення митних правил за ч.1 ст.483 МК України та накласти на неї відповідне адміністративне стягнення, вважаючи склад порушення митних правил доведеним в повному обсязі матеріалами справи.
Вислухавши пояснення учасників розгляду справи та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку на підставі нижчевикладеного.
З матеріалів справи вбачається, що документи, які надійшли від митних органів Федеративної Республіки Німеччина стосуються того самого транспортного засобу, який ОСОБА_1 перемістила через Львівську митницю ДФС.
Згідно зі ст. 3 МК України при здійсненні митного контролю та митного оформлення, зокрема, товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.
Частиною першою статті 318 МК України встановлено, що митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Крім того, п. 6.1. розділу 6 Міжнародної конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур, до якої Україна приєдналася 05 жовтня 2006 року і котра для України набрала чинності 15 вересня 2011 року, визначено, що усі товари, які ввозяться на митну територію чи вивозяться з неї, незалежно від того, чи обкладаються вони митами та податками, підлягають митному контролю.
Статтею 264 МК України передбачено, що митна декларація та інші документи подаються органу доходів і зборів в електронному вигляді з дотриманням вимог цього Кодексу або на паперових носіях. Митна декларація на паперовому носії супроводжується її електронною копією. Разом з митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, що визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, - декларація митної вартості. З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно з ч. 1 ст. 483 МК України, ст.ст.9-11 КУпАП підставою для визнання особи винною в порушенні митних правил, як різновиду адміністративного правопорушення, є встановлення у вчиненому нею діянні всіх ознак складу такого правопорушення, суть якого полягає у переміщенні або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
З урахуванням зазначених вище положень закону та досліджених в судовому засіданні матеріалів справи, суд доходить висновку, про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, яка повністю підтверджується: даними, зафіксованими в протоколі про порушення митних правил № 0024/11000/19 від 15.02.2019, доповідною запискою, листом Федеративної Республіки Німеччина з перекладом, декларацією IM 40 ДЕ № UA 110150/2019/207111, формою МД-6, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, копії документів яка сталі підставою для пропуску транспортного засобу, наданими Федеративною Республікою Німеччиною договору купівлі-продажу транспортного засобу з перекладом.
Вказані докази в своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_1 здійснила дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товару документів, які містять неправдиві відомості щодо вартості транспортного засобу.
З огляду на зазначене та положення ст.319 МК України, ОСОБА_1 здійснила порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України, які суд кваліфікує як здійснення переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товару через митний кордон України підробленого документу, та її слід визнати винною у вчиненні вказаного правопорушення.
При визначені виду і розміру стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан і обставини, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність.
Беручи до уваги те, що санкція ч.1 ст.483 МК України передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України з урахуванням вищевказаного, суд доходить висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів та конфіскації предметів правопорушення.
Судом встановлено, що загальна вартість предметів правопорушення (моторно транспортного засобу для перевезення вантажів) складає 237 197,66 грн.
Вирішуючи питання щодо відшкодування витрат у справі, пов`язаних зі зберіганням товарів на складі Дніпропетровської митниці ДФС, у розмірі із розрахунку 3,10 грн. за добу починаючи з 19 лютого 2019 року, та витрати на переведення документів з іноземної мови на українську мову, які згідно акту № Д-143становлять 216 грн., керуючись положеннями ст.ст. 519, 520 МК України, вважаю за необхідне стягнути зазначені витрати з ОСОБА_1 на користь Дніпропетровської митниці ДФС.
Крім того, відповідно до ст.ст.401, 283 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_4 на користь держави також слід стягнути судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ст.ст. 3, 318, 319, 483, 489, 495, 527, 529 МК України, ст.ст. 10, 11, 33, 252, 283, 285, 294 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , винною в порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст.483 Митного кодексу України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у сумі 237 197 (двісті тридцять сім тисяч сто дев`яносто сім) грн. 66 копійок та конфіскацією предметів правопорушення згідно з протоколом про порушення митних правил 0024/11000/19 від 15 лютого 2019 року.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , на користь Дніпропетровської митниці ДФС (м. Дніпро, вул. Княгині Ольги, 22) р/р 31258261188979, МФО 820172, код ЄДРПОУ 39421732 у Державній казначейській службі України в м. Києві, отримувач Дніпропетровська митниця ДФС витрати, пов`язані зі зберіганням товарів на складі Дніпропетровської митниці ДФС, в розмірі 1165,60 грн., а також витрати за письмовий переклад документів з іноземної мови на українську мову в розмірі 216 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_4 , на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.А. Васіна