Рішення № 87860743, 27.02.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2020
Номер справи
520/920/2020
Номер документу
87860743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

27 лютого 2020 р. № 520/920/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в Харківській області), в якому просить суд:

- визнати противоправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області, яке при здійсненні з 26 листопада 2018 року перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 , шляхом призначення пенсії державного службовця (в порядку переводу з одного виду пенсії на інший) відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ не зарахував до складу заробітної плати, з якої у розмірі 60 відсотків обчислюється пенсія державного службовця всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р.; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати ( матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, що призвело до порушення права ОСОБА_1 на належний розмір призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України " Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ;

- зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 26 листопада 2018 року перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , шляхом призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України " Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, до якої зарахувати не лише посадовий оклад та надбавку за вислугу років, а всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018р; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України;

- зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Харківській області виплатити різницю між сумами пенсій, що виникла, починаючи з 26 листопада 2018 року з урахуванням цього перерахунку.

- відповідно до пункту 1 частини першої статті 371 КАС України допустити до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплат пенсії ОСОБА_1 у межах суми стягнення за один місяць .

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що 26.11.2018 р. разом з заявою ( реєстр. № 4553) про перехід на інший вид пенсії надано відповідачу дві довідки ( оригінали) про складові заробітної плати, які були видані для призначення пенсії Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби України м. Київ, вул. Дегтярівська, 11- г. Ці довідки надані Офісом за формою, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року № 1-3:

1) Довідка «Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця» (посадовий оклад , надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.11.2018 р. № 579/14/28-10-05-02-55 на загальну суму заробітної плати 7600,00 грн. , у т. ч.: посадовий оклад - 4800,00 грн.; надбавка за ранг (інспектор податкової та митної справи 1 рангу ) - 400,00 грн.; надбавка за вислугу років (50 %- за стаж державної служби 20 років) - 2400,00грн.

В довідці зазначено, що на всі види оплати праці нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків за жовтень місяць 2018 р.

2 ) Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 22.11.2018 р. № 580/14/28- 10-05-02-55 на загальну суму заробітної плати 32745,38 грн., у т. ч.: премія місячна - 6424,04 грн.; інші виплати - 26321,34 грн. (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю.

В довідці зазначено, що на всі види оплати праці нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків за жовтень місяць 2018 р.

18.07.2019 р. позивачем була подана заява до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області.

В заяві зазначено, що на виконання рішення суду, відповідач повинен перевести ОСОБА_1 з 26 листопада 2018 р. на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ, розрахованої в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування згідно довідок наданих Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби України від 22.11.2018 р. № 579/14/28-10-05-02-55, № 580/14/28-10-05-02-55, які подані разом з заявою.

Розмір пенсії за віком позивачу не відповідає розміру пенсії державного службовця, який передбачений статтею 37 Закону України « Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ за рахунок того, що пенсія нарахована лише на підставі частини заробітної плати, зазначеної в довідні № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р.

Заробітна плата по довідці № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. взагалі не була врахована відповідачем при обчисленні пенсії .

Таким чином, пенсія державного службовця, як вказано в листі від 08.01.2020 р. № 150/0211-20, була розрахована відповідачем лише на підставі посадового окладу у сумі 4800,00 грн. та надбавки за вислугу років у сумі 2400,00 грн.(що становить саме 7200,00 грн.) згідно Довідки «Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця» ( посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 22.11.2018 р. № 579/14/28-10-05-02-55. Надбавка за ранг у сумі 400,00 грн. не врахована.

Вважає зазначені дії відповідача протиправними, у зв`язку з чим просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Копія ухвали про прийняття позовної заяви та відкриття спрощеного провадження у справі від 28.01.2020 року була надіслана позивачу та отримана ним 31.01.2020 року.

Копія ухвали про прийняття позовної заяви та відкриття спрощеного провадження у справі від 28.01.2020 року була надіслана відповідачу та отримана ним 31.01.2020 року.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що під час визначення зарплати для обчислення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723 посадовий оклад та надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).

Відповідно до ч. 2 ст. 50 Закону №3723 заробітна плата державного службовця складається з: 1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця; 4) премії (у разі встановлення).

Форма довідок про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям»:

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавки за ранг, надбавка за вислугу років);про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не обіймає посади державної служби.

Враховуючи вищенаведене та ті факти, що позивач працювала на посаді яка не зараховуються до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та те, що Законом №3723 чітко визначено складові заробітної плати державного службовця, Головне управління не має правових підстав при здійсненні перерахунку пенсії зараховувати інші складові заробітної плати крім чітко визначених Законами України.

Позивач надала відповідь на відзив, у якій повністю підтримала свою правову позицію та просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Так, з огляду на те, що згідно положень ст. 258 КАС України передбачено, що даний предмет спору віднесено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАСУ справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду по справі № 520/3115/19 встановлено, що ОСОБА_1 26 листопада 2018 року звернулася до Індустріального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова з заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІХ від 09.07.2003 р. на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу".

Супровідним листом № 1853/160201 від 11.02.2019 позивачу надіслано рішення № 515 від 03.12.2018 Індустріального об`єднаного управління Пенсійного Фонду України м. Харкова, яким їй відмовлено в задоволенні заяви та прийнято рішення про відмову в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Також листом від 31.01.2019 № 1370/460201 позивача було повідомлено, що періоди роботи з 17.02.1995 по 10.07.2013, з 01.01.2014 по 02.04.2014 не буде зараховано до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, так як в цей період на займаних посадах були присвоєні персональні чи спеціальні звання.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03 червня 2019 року по справі №520/3115/19 адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Індустріального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (просп. Московський, буд. 198/3, м. Харків, 61082) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Індустріального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова № 515 від 03.12.2018, щодо відмови в переведенні ОСОБА_1 з 26 листопада 2018 року на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ. Зобов`язано Індустріальне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова перевести ОСОБА_1 з 26 листопада 2018 року на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

18.07.2019 позивачем до ГУ ПФУ в Харківській області подано заяву про переведення з одного виду пенсії на інший та надано копію рішення ХОАС від 03.06.2019 по справі №520/3115/19 (а.с.15).

26.12.2019 позивач звернувся до відповідача з вимогою надання документів, що свідчать про перевод на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (а.с.26).

Листом від 08.01.2020 № 150/02.11-20 ГУ ПФУ в Харківській області повідомлено позивача, що згідно з ст.33 цього закону заробітна плата державних службовців складається із посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідний перерахунок згідно довідки про заробітну плату №579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 року без врахування надбавки за ранг у розмірі 400,00 грн. Для розрахунку пенсії було враховано посадовий оклад, надбавку за вислугу років. Таким чином середньомісячний заробіток для розрахунку пенсії склав 7200,00 грн. Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку 60%. Основний розмір пенсії від середнього з-ку4320,00.

Позивачу не враховано для розрахунку пенсії довідку № 580/14/28-10-05-02-055 від 22.11.2018 року, в якій вказані суми інших виплат в розмірі 26321,34 грн. та місячної премії в розмірі 6424,04 грн. до надання відомостей про види виплат.

Виплата пенсії проведена у грудні 2019 року, число виплати 23 у сумі 4320,00 грн.

Зазначено, що пенсія призначена та виплачується згідно з вимогами чинного пенсійного законодавства та наявними у пенсійній справі документами (а.с.27-28).

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України.

Відповідно частини третьої статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях на час розгляду справи в суді регламентуються Законом України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 року.

Як встановлено матеріалами справи, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.06.2019 по справі №520/3115/19, позивача переведено на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 встановлювалися Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ).

Статтею 37 Закону № 3723-ХІІ визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Згідно частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Так, статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначена структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. До заохочувальних і компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частинами другою та шостою статті 33 Закону № 3723-ХІІ визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України (частина сьома статті 33 Закону № 3723-ХІІ).

Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 визначено, що керівникам цих органів надано право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

З аналізу викладених норм слідує, що матеріальна допомога, премії та надбавка за ранг входить до системи оплати праці державного службовця.

Так, згідно частини першої статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII зазначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна позиція викладена і в постановах Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 346/6052/16-а, №234/3477/17 від 12.06.2018, № 464/3783/17 від 27.03.2018 та № 344/16515/16 від 02.05.2018 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як вбачається з довідки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 22.11.2018 року №579/14/28-10-05-02-55 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), до складу заробітної плати входили: надбавка за ранг та надбавка за вислугу років. На всі виплати були нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування ( а.с.23).

Також, як вбачається з довідки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 22.11.2018 № 580/14/28-10-05-02-55 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби позивачу встановлені розмірі надбавок, премій ті інших виплат за жовтень 2018 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії становили: премія місячна 6424,04 грн. та інші виплати в частині, що відповідає календарному місяцю - 26321,34 грн. (а.с.24).

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога, премії та надбавка за ранг входили до системи оплати праці державного службовця.

Враховуючи викладене, задоволенню підлягає вимога позивача про визнання противоправними дій Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області, яке при здійсненні з 26 листопада 2018 року перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 , шляхом призначення пенсії державного службовця (в порядку переводу з одного виду пенсії на інший) відповідно до статті 37 Закону України " Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ не зарахував до складу заробітної плати , з якої у розмірі 60 відсотків обчислюється пенсія державного службовця всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р.; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати ( матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, що призвело до порушення права ОСОБА_1 на належний розмір призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України " Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ.

Суд зазначає, що оскільки у даному випадку, задоволення позовної вимоги про зобов`язання відповідача вчинити певні дії, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, тому вимоги позивача про зобов`язання Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 26 листопада 2018 року перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , шляхом призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України " Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, до якої зарахувати не лише посадовий оклад та надбавку за вислугу років, а всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018р; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України та про зобов`язання Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області виплатити різницю між сумами пенсій, що виникла, починаючи з 26 листопада 2018 року з урахуванням цього перерахунку також підлягають задоволенню.

Щодо вимоги позивача про звернення рішення суду в частині присудження виплати пенсії за один місяць до негайного виконання, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості

Згідно з частиною1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зазначає, що відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат не вирішується у відповідності до ст. 139 КАС України, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати противоправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не зарахування при призначенні та перерахунку пенсії державного службовця (в порядку переводу з одного виду пенсії на інший) за віком ОСОБА_1 з 26 листопада 2018 року, до складу заробітної плати, з якої у розмірі 60 відсотків обчислюється пенсія державного службовця всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р.; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) здійснити з 26 листопада 2018 року перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), шляхом призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, до якої зарахувати посадовий оклад, надбавку за вислугу років та всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018р; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) різницю між сумами пенсій, що виникла, починаючи з 26 листопада 2018 року з урахуванням здійсненого перерахунку 60 відсотків суми заробітної плати, до якої зарахувати посадовий оклад, надбавку за вислугу років та всі види оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування: надбавку за ранг у сумі 400,00 грн. на підставі довідки № 579/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018р; премію місячну у сумі 6424,04 грн. та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю у сумі 26321,34 грн. на підставі довідки № 580/14/28-10-05-02-55 від 22.11.2018 р. Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у межах суми стягнення за один місяць.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судові витрати в загальному розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 27 лютого 2020 року.

Суддя Бадюков Ю.В.