Ухвала суду № 87860471, 27.02.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2020
Номер справи
440/1033/20
Номер документу
87860471
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у забезпеченні позову

27 лютого 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/1033/20

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Слободянюк Н.І., розглянувши заяву про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови, -

В С Т А Н О В И Л А:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області про:

- визнання протиправними дій Управління Держпраці у Полтавській області під час проведення перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та винесення постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року;

- визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року.

Разом із позовною заявою позивачем подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить суд зупинити дію постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року, якою Управлінням Держпраці у Полтавській області притягнуто до відповідальності фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 .

Вказана заява вмотивована тим, що оскарження у судовому порядку постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року не зупиняє її виконання та відповідачем можуть вчинятися дії з пред`явлення цієї постанови до виконання та у випадку відкриття виконавчого провадження необхідно буде докласти значних зусиль та витрат для відновлення порушених прав позивача у разі невжиття вищезазначеного заходу забезпечення позову.

Вирішуючи заяву про забезпечення позову, суд виходить з такого.

Відповідно до частин першої та другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частин першої та другої статті 151 згаданого Кодексу позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку. Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

Заявляючи про необхідність вжиття такого заходу забезпечення позову як зупинення дії постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року, позивач зазначає, що невжиття такого заходу може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до пункту 9 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509, штраф сплачується протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб`єкт господарювання або роботодавець повідомляють уповноваженій посадовій особі, яка склала постанову про накладення штрафу, а відповідно до пункту 11 цього Порядку - не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються органами державної виконавчої служби (щодо штрафів, передбачених частиною другою статті 265 Кодексу законів про працю України).

Згідно з частиною шостою статті 265 Кодексу законів про працю України виконання постанови центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, покладається на органи державної виконавчої служби.

Суд погоджується з позивачем в тому, що постанова Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року прийнята на підставі частини другої статті 256 Кодексу законів про працю України, а відтак є виконавчим документом та підлягає виконанню органом державної виконавчої служби.

В той же час позивачем не надано жодних доказів на підтвердження того, що постанова про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року пред`явлена до примусового виконання та відповідачем вчиняються активні дії, спрямовані на примусове виконання цієї постанови.

Посилання позивача на те, що заява про забезпечення позову обумовлена метою запобігання примусовому виконанню постанови про накладення штрафу, суд до уваги не приймає, адже до моменту пред`явлення постанови про накладення штрафу до примусового виконання не виникає реальної загрози стягнення штрафу, а відтак йомовірності ускладнення ефективного захисту або поновлення порушених прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Враховуючи викладене, відсутні підстави для вжиття заходу забезпечення позову шляхом зупинення дії постанови Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ПЛ6004/168/АВ/П/ПТ/ТД-ФС від 31 січня 2020 року та для задоволення заяви позивача про забезпечення позову.

Керуючись статтями 150, 151, 152, 154, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И Л А:

Відмовити у задоволенні заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.І. Слободянюк