Рішення № 87858644, 27.02.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2020
Номер справи
120/4149/19-а
Номер документу
87858644
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

27 лютого 2020 р. Справа № 120/4149/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шаповалової Т.М., розглянувши у письмовому проваджені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації (далі - відповідач), у якому просив:

зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації відновити видачу субсидії починаючи з 12.06.2019 року;

встановити відповідачу 10 днів з дня набрання законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення.

Позов обґрунтовано тим, що у серпні 2019 року ОСОБА_1 отримав від відповідача лист № 2742 від 12.06.2019 року про припинення йому житлової субсидії, оскільки він не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 13.12. 2019 року даний адміністративний позов залишено без руху та встановлено 10-денний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

24.12.2019 року позивач вимоги ухвали суду від 13.12.2019 року про залишення позовної заяви без руху виконав.

Ухвалою від 28.12.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку статті 262 КАС України, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

24.01.2020 року представником відповідача подано відзив на адміністративний позов. У відзиві, крім пояснень щодо суті спору, відповідач вказує на те що позовну заяву підписано не позивачем ОСОБА_1 , а іншою особою - ОСОБА_2 . На підтвердження таких обставин відповідач зазначає, що і заяву про призначення субсидії та декларацію також підписано ОСОБА_2 , додає до відзиву копії таких документів, а також копію акту обстеження матеріально- побутових умов сім`ї ОСОБА_1 від 09.01.2017 року, на якій присутній його особистий підпис.

Щодо суті позовних вимог, то відповідач зазначає, що відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №848 від 21.10.1995 року, надання раніше призначеної субсидії припиняється якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення, та сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Однак ОСОБА_1 відмовляється повертати надмірно нараховану суму житлової субсидії.

Лист № 2742 від 12.06.2019 року було направлено ОСОБА_1 у зв`язку з неможливістю здійснити автоматичне нарахування житлової субсидії на наступний період у зв`язку з тим, що позивач не повернув надмірно отриману внаслідок подання недостовірних відомостей суму житлової субсидії.

Враховуючи наведене, відповідач вважає, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши інші докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

17.03.2016 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації про призначення житлової субсидії, надавши декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

У цій декларації вказано характеристику житлового будинку та осіб, які зареєстровані у ньому: ОСОБА_3 (пенсіонер), ОСОБА_1 (непрацюючий) та підтверджено, що витрати на придбання майна, товарів або послуг, що перевищує 50 000 грн., які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії відсутні.

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації від 24.03.2016 року призначено субсидію ОСОБА_1 для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з березня місяця 2016 року по лютий 2017 року включно щомісячно. Субсидія складає 1945,62 грн.

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації від 27.04.2016 року призначено субсидію ОСОБА_1 для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з квітня місяця 2016 року по лютий 2017 року включно щомісячно. Субсидія складає 2663,22 грн.

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації від 22.05.2016 року призначено субсидію ОСОБА_1 для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на 10 місяців з травня місяця 2016 року по лютий 2017 року включно щомісячно. Субсидія складає 0,00 грн.

Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації від 20.10.2016 року призначено субсидію ОСОБА_1 для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на 7 місяців з жовтня місяця 2016 року по квітень 2017 року включно щомісячно в сумі 2024,22 грн.

Згідно листа Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області від 09.11.2017 року № 26-02-04-24/5847 «Про проведення ревізії» з 20.11.2017 року по 29.12.2017 року на виконання п. 2.1.2.1. Плану проведення заходів державного фінансового контролю Північного офісу Держаудитслужби на IV квартал 2017 року Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області проведено ревізію використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот в управлінні праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації за період з 01.01.2014 року по 01.11.2017 року.

За результатами проведення ревізії управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області складено акт № 04-30/4 від 12.02.2018 року. В ході проведення перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подав управлінню недостовірні відомості, оскільки не вказав в декларації придбання 18.11.2015 року автотранспортного засобу на суму 80 100 грн. Внаслідок чого ОСОБА_1 надмірно нарахована житлова субсидія в загальній сумі 8 657,28 грн. у період з березня 2016 року по листопад 2016 року, оскільки він не мав права на протязі року після здійснення купівлі товару чи майна на суму, що перевищує 50 000 грн. на призначення субсидії.

На підставі незадекларованого позивачем 18.11.2015 року придбання майна на суму, що перевищує 50 000 грн., а саме транспортного засобу на суму 80 100 грн., відповідачем було проведено розрахунок надмірно нарахованої субсидії до справи № 23742 на ім`я ОСОБА_1 , що склало 8 657,28 грн.

02.02.2018 року відповідачем було направлено позивачу повідомлення про повернення надмірно виплачених коштів № 502 від 30.01.2018 року та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у сумі 8 657,28 грн. в місячний термін з дня отримання цього повідомлення, а також перерахувати на рахунок відповідача.

Повідомлення позивач отримав 05.02.2018 року, що підтверджується розпискою про вручення.

25.04.2018 року Управління праці та соціального захисту населення повідомило Вінницьку місцеву прокуратуру Вінницької області про кримінальне правопорушення щодо приховання інформації про придбання автомобіля ОСОБА_1 та отримання внаслідок таких дій субсидії на суму 8657,28грн., просило розпочати досудове розслідування за фактом вчинення злочинів, передбачених ч.1 та ч.4 ст.358 КК України та ст.190 КК України.

Також судом встановлено, що Вінницьким міським судом Вінницької області розглядається кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України. ( справа №127/218/19)

Листом Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації № 2742 від 12.06.2019 року повідомлено позивача про те, що житлова субсидія не призначається якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання, а тому призначення житлової субсидії на наступний строк можливе тільки після повернення всієї суми переплати.

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо зупинення видачі йому субсидії, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Умови призначення та порядок надання житлових субсидій визначено Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848). Суд застосовує норми Положення №848 в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин між сторонами.

Пунктом 2 Положення № 848 зазначено, що право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відповідно до п.п.5 п.5 Положення №848 субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово -комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв`язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Пунктом 5-1 Положення №848 визначено, що виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть призначати субсидії, як виняток, у разі наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Форма акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства затверджується Мінсоцполітики.

Згідно з пунктом 13 Положення для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації: заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами; довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні - у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійного фонду України і відповідно до чинного законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п`ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:

склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб; забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків; суми пенсійних виплат.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб`єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об`єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

У разі подання документів, передбачених цим пунктом, у неповному обсязі субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами восьмим - дванадцятим цього пункту.

Відповідно до абз. 12 пункту 14 Положення, громадянин, якому призначено субсидію, зобов`язаний протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (абз.1 п.13 Положення).

Відповідно до пункту 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється у разі якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані

про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Пунктами 1, 2 Порядку повернення коштів надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.1997року № 39/283/90/5, передбачено, що повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадках, зокрема, виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями про доходи та майновий стан усіх зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, приховання заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів. В разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, органи соціального захисту населення вживають таких заходів:

- припиняють надання субсидії; повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення надміру виплачених коштів;

- подають позовні заяви до суду про стягнення надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни)

- повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії.

П.6 Порядку передбачено, що при виявленні в діях громадян чи посадових осіб ознак злочину, органи соціального захисту населення подають відомості та

наявні матеріали до правоохоронних органів.

Відповідно до п.п. 5-1 п.6 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. Зазначений пункт почав застосовуватися ( редакція застосовується з 1 травня 2019 року, тобто на час відправлення повідомлення від 12.06.2019 року).

Відповідно до п. 1 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1091 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2014 року № 1098), головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор - посадові особи структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад (далі - орган соціального захисту населення) наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, допомоги на дітей одиноким матерям, яка призначається з урахуванням доходу сім`ї, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги (далі - державна соціальна допомога), за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.

Відповідно до п. 3 зазначеного Положення, головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор проводять вибіркові перевірки особових справ одержувачів державної соціальної допомоги за рішенням керівника відповідного органу соціального захисту населення або його заступника.

Судом встановлено, що під час проведення Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, було виявлено, що ОСОБА_1 подав неправдиву інформацію/неповну інформацію про майновий стан своєї сім`ї, а саме, не подав інформацію про купівлю транспортного засобу на суму 80 100 грн.

З розрахунку розміру надмірно виплачених коштів по призначеній субсидії вбачається, що позивачу за період з березня 2016 року по листопад 2016 року нараховано субсидію у розмірі 8 657,28 грн.

02.02.2018 року відповідачем було направлено позивачу повідомлення про повернення надмірно виплачених коштів № 502 від 30.01.2018 року та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у сумі 8 657,28 грн. в місячний термін з дня отримання цього повідомлення.

Повідомлення позивач отримав 05.02.2018 року, що підтверджується розпискою про вручення.

Разом з тим, вказана сума не повернута на рахунок відповідача.

Відомостей щодо незгоди чи оскарження дій відповідача щодо направлення такого повідомлення до суду позивачем не надано.

Таким чином, ОСОБА_1 був обізнаний з тим, що перевіркою було виявлено подання ним недостовірних даних та зобов`язано його повернути надмірно виплачені кошти.

Наслідком неповернення таких коштів є відповідно до п.20 Положення припинення надання раніше призначеної субсидії.

Що стосується посилань позивача на п.5-1 Положення №848 щодо можливості

призначати субсидії, як виняток, у разі наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, то судом встановлено, що таке обстеження проводилося відповідно до акту від 09.01.2017 року, разом з тим рішення про призначення субсидії відповідачем не приймалося.

Суд звертає увагу, що відповідно до п.5-1 Положення №848 прийняття такого рішення не є обов`язком відповідача за наслідками проведення обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, а приймається виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій як виняток.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовна вимога щодо зобов`язання відповідача відновити виплату субсидії позивачу з 12.06.2019 року задоволенню не підлягає.

Щодо доводів відповідача, які стосуються підписання позовної заяви особою, яка не є ОСОБА_1 , то суд звертає увагу, що такі доводи відповідача грунтуються на припущеннях, відповідачем не надано до суду належних доказів на підтвердження зазначених обставин.

Щодо доводів позивача про неможливість врахування відзиву Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації підписаного Блошенкіною М.П., оскільки до відзиву не додано довіреність представника, то суд зазначає, що до відзиву поданого до суду таку довіреність (№10 від 01.01.2020 року) відповідачем надано.

За приписами вимог п. 4 ч.1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до п. 30 рішення ЄСПЛ у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001 року рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.

Згідно з п. 29 рішення ЄСПЛ у справі "Ruiz Torija v. Spain" від 9 грудня 1994 року статтю 6 пункт 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.

За змістом пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Згідно з вимогами ст. 139 КАС України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ:03191928, вул. Грибоєдова, 10А, м. Вінниця, 21032)

Повне судове рішення складено та підписано суддею 27.02.2020 року.

Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна