
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
24 лютого 2020 року м. Ужгород№ 260/1875/19 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
23 грудня 2019 року, ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області ЄДРПОУ 20453063 щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати 100% пенсії з 01.01.2018 з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду в Закарпатській області ЄДРПОУ 20453063 розрахувати та виплатити, ОСОБА_1 , пенсію з 01.01.2018 з посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до вимог Постанови КМУ №704 від 30.08.2017р. з врахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня календарного року, та з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, а саме: - надбавка за кваліфікацію, В/СЛ, клас майстер -11%; -ОУС- 15%; - робота з таємними виробами, носіями, документами -15%; - надбавка за особливо важливі завдання -50%; - премія - 10% без урахування розстрочки, передбаченої постановою КМУ №103 від 21.02.2018р., та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
28 січня 2020 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
1. Позиції сторін.
Позивач посилається на те, що пенсія за вислугу років йому призначена з 29.01.1988 року в розмірі 68 % відповідних сум грошового забезпечення ( за 26 років вислуги). Розмір призначеної пенсії весь час змінювався у зв`язку з її перерахунком, відповідно до вимог ст. 43, 63 Закону № 2262-XII. Однак, в 2019 році він звернувся до відповідача за роз`ясненням та отримав відповідь зі змісту якої дізнався про грубе порушення своїх прав, а саме відповідач при здійсненні перерахунку на підставі Постанови № 103 не врахував додаткових видів грошового забезпечення до складу розміру грошового забезпечення. Дана обставина свідчить про необхідність відновлення його прав на отримання у повному обсязі належних йому сум пенсії з 01 січня 2018 року без обмеження будь – якими строками з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Зазначає, що відповідачем при проведенні перерахунку пенсії допущені протиправні дії в застосуванні статей 13,43,63 Закону № 2262-XII, так як деякі норми закону при їх зміні застосовуються лише при призначенні пенсії, але ніяк не при перерахунку вже призначеної. Звертає увагу суду, що місячні підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, премії, які включені в грошове забезпечення для обчислення основного розміру пенсії мають постійний характер, саме відповідно до вимог ст. 43 Закону № 2262- ХІІ, вони не можуть бути зменшені, ні скасовані.
17 лютого 2020 року, представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування якого вказано, що вимога позивача про перерахунок пенсії з урахуванням додаткових складових грошового забезпечення, що враховувались йому при призначенні пенсії, не узгоджується з законодавством, що діяло на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії. Умови та порядок перерахунку пенсій визначені Постановою № 103 та Порядком № 45. На виконання Постанови № 103, Порядку № 45 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року відповідно до довідки Закарпатського ОВК.. Щодо виплати компенсації вказує, що компенсації підлягають нараховані грошові доходи, зазначені у пункті 3 Порядку № 159, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, у разі затримки їх виплати на один і більше календарних місяців.
24 лютого 2020 року, позивачем подано відповідь на відзив. Позивач вказує, що пункти 1, 2 Постанови № 103 прийняті всупереч вимогам Закону № 2262-XII, а тому такі були скасовані, доказом чого є остаточна постанова Верховного суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18. Однак, відповідач і надалі ігнорує те, що вже встановлено судовим рішенням, адже він і надалі продовжує діяти на підставі протиправних та нечинних норм Постанови КМУ № 103 та Порядку № 45. Крім того, при винесенні рішення просить врахувати постанову Верховного суду у зразковій справі № 826/3858/18.
2. Обставини, встановлені судом
ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
29 січня 1988 року, позивачу за вислугу років (26 років) призначена пенсія в розмірі 53 % відповідних сум грошового забезпечення.
За протоколом Головного управління ПФУ в Закарпатській області 01 січня 2008 року, вислуга років позивача становить 26 років, у розмірі 68 % грошового забезпечення.
У відповідності до протоколу перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року, виплата пенсії складалася з наступних сум грошового забезпечення:
- посадовий оклад – 970,00 грн.;
- оклад за військове звання - 125,00 грн.;
- процентна надбавка за вислугу років 40% - 438,00 грн.;
- надбавка за кваліфікацію, в/сл., клас майстер 11% - 106,70 грн.;
- ОУС 15% - 145,50 грн.;
- робота з таємн. виробами, носіями, док. 15% - 145,50 грн.;
- надбавка за особи важливі завдання 50 % - 766,50 грн.;
- премії 10% - 97,00 грн.;
- 3 категорія ЧАЕС – 47,00 грн.;
- діти війни – 47,00 грн., (а.с. 15).
28 березня 2018 року, Закарпатський обласний військовий комісаріат надав до Головного управління ПФУ в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, у порядку, визначеному постановою КМ України № 103 від 21.02.2018 року.
Відповідно до якої розмір грошового забезпечення позивача складає:
- посадовий оклад – 4090,00 грн.;
- оклад за військове звання – 1 340,00 грн.;
- надбавка за вислугу років 50% - 2 715,00 грн., (а.с. 14 зворот)
01 травня 2018 року, Головним управлінням ПФУ в Закарпатській області здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки, наданої Закарпатським ОВК № ХР8478 від 28.03.2018 року з поетапним підвищенням (з 01.012018р. по 31.12.2018р. - 50% від підвищення; з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. - 75 % від підвищення; з 01.01.2020 р. 100% щомісячно від підвищення). Такий перерахунок здійснено на підставі Постанови КМ України № 704, Постанови Кабінету Міністрів № 103 від 21.02.2018 року, (а.с. 14).
10 грудня 2019 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надало відповідь № 855/Б-99-01 на звернення позивача та вказало, що перерахунок пенсії був здійснений відповідно до Постанови № 103 із складовими грошового забезпечення за відповідною посадою, визначеною у довідці № ХР8478 від 28.03.2018, виданою Закарпатським ОВК для перерахунку пенсії.
На виконання Постанови № 103 та у зв`язку з надходженням із Закарпатського ОВК довідки про розмір грошового забезпечення, грошове забезпечення для перерахунку пенсії становить:
- посадовий оклад – 4090,00 грн.;
- оклад за військове звання – 1 340,00 грн.;
- надбавка за вислугу років 50% - 2 715,00 грн.
- 3 категорія ЧАЕС – 113,88 грн.
- діти війни (з 01 по 31) – 66,43 грн., (а.с. 17).
З такою позицією позивач не погодився, що послужило приводом для звернення до суду за захистом порушених прав.
3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом
Відповідно до статті 117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.
Вимогами частини другої статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі Закон №2262-ХІІ).
Стаття 51 зазначеного Закону №2262-ХІІ (в редакції на момент перерахунку пенсії) визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент перерахунку пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок № 45).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 103 від 21.02.2018) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Згідно з пунктом 5 згаданого Порядку визначено що, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.
З метою виконання Постанови №704 та положень ч.4 ст.63 Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", якою визначено чіткий перелік видів грошового забезпечення, які повинні бути враховані під час проведення перерахунку пенсії.
Пунктом 1 Постанови № 103 було постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.
Водночас, згідно з частиною другою статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права, а не на момент призначення пенсії, та регламентовано нормами закону, чинного на час такого перерахунку.
Щодо доводів позивача, що порядок перерахунку пенсій, визначений у Постанові №103, суперечить меті та спрямованості Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання постанови протиправною та нечинною в частині. Визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.
Відповідно до частини другої статті 255 КАС України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.
Суд зазначає, що скасування з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, оскільки такий передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та не змінився у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103. Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.
Щодо доводів позивача, що у даній справі має місце обмеження його прав визначених законами України, що прямо передбачено ст. 64 Конституції України, а відповідач при здійсненні застосував обмежені оклади грошового забезпечення, які були складовими до 01.01.2018 року, крім того відповідач не перевірив правильність розрахунку посадового окладу та окладу за військовим званням; не провів індексацію згідно Закону; виплату перерахованої пенсії проводить в розмірі 50 % в 2018 році, та в розмірі 75 % в 2019 році, незважаючи на визнання судом протиправними п.1 та п.2 Постанови 103.
Позивач вказує на можливість пенсійного органу враховувати дані нової довідки Закарпатського ОВК від 28 березня 2018 року № ХР8478 щодо змінених складових грошового забезпечення та старої довідки щодо середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення, однак такі доводи позивача є хибними, виходячи із наступного.
За вимогами статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог, Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З огляду на встановлені обставини справи, враховуючі законодавчі вимоги, що регулюють спірні відносини, суд дійшов висновку, що відповідно до пункту 9 порядку № 45 відповідач має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач не має.
Питання врахування у складі грошового забезпечення середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення могло б бути предметом спору про визнання протиправними дій Закарпатського ОВК щодо складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача без врахування середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення та не може бути розглянуто в рамках цієї адміністративної справи.
Відповідно до Порядку № 45, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від Закарпатського ОВК, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачалася за діючим на час видання довідки законодавством, а саме додатком 2 Порядку № 45.
В той же час, суд зазначає, що ГУ ПФ України в Закарпатській області не наділене повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення осіб, пенсія, яким призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідач не має та не мав.
Відповідно до довідки Закарпатського ОВК про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, посадовий оклад становить 4090,00 грн.; оклад за військове звання – 1 340,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 2 715,00 грн., (а.с. 14 зворот).
Зазначена сума була врахована відповідачем для обчислення пенсії з 01 січня 2018 року, що відповідало вимогам чинного законодавства.
При цьому, вказана довідка не містить даних про додаткові види грошового забезпечення. В ній зазначено, як цього вимагала діюча на той час постанова KM України №103, лише оклад за посадою, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років, жодних інших довідок для здійснення перерахунку пенсії, відповідно до постанови KM України №103, від Закарпатського ОВК до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області не надходило.
Оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку № 45 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
У зв`язку з викладеним, суд доходить висновку про правомірність дій відповідача при проведенні перерахунку пенсії позивачу, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області діяло у відповідності до законодавства, чинного на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, а саме: Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Постанови КМ України від 30 серпня 2017 року № 704, постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21.02.2018 № 103, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та нових підстав для здійснення перерахунку відповідачем судом під час розгляду справи не здобуто.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що відповідач діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб передбачений законодавством, що спростовує вимоги адміністративного позову як необґрунтованого та у задоволенні якого слід відмовити.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позову, судові витрати, у відповідності до статті 139 КАС України, не підлягають розподілу.
Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 255 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії – відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
СуддяТ.В.Скраль