
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
12 лютого 2020 р. № 520/11587/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Кухар М.Д.
при секретарі судового засідання - Єрьомкіній К.І.,
за участі:
представника позивача - Бугай О.С.,
представника відповідача, Столбового М.І.,
представника відповідача - Березко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" до Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Приватне акціонерне товариство "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області по заяві ПРаТ «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» за № 638 від 10.09.2019 р. про надання містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення ) літ « 2П- 2» по пр. Ювілейному, 7 в м. Харкові, яка розташована на земельній ділянці площею 3,1674 га, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063.
- зобов'язати Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 06716538) надати Приватному акціонерному товариству «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» (код ЄДРПОУ 22649344) містобудівні умови та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. « 2П-2» яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний, 7 на земельній ділянці площею 3,1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006 р., кадастровий номер 6310136600:09:001:0063.
- судові витрати покласти на Відповідача по справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувана відмова у наданні містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення ) є протиправною, оскільки прийнята відповідачем безпідставно, всупереч положенням ч. 4 ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" .
Відповідач через канцелярію суду подав письмовий відзив на позов, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач під час спірних правовідносин діяв у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством. Також представник відповідача зазначив, що відсутність регламентованих умовних позначень не дають змоги визначити планувальні а архітектурні вимоги до проектування і будівництва, зокрема, щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією, що має бути здійснено Департаментом у відповідності до приписів Закону. Водночас представник відповідача зазначив, що позивачем не надано доказів проведення державної реєстрації відповідних змін, які б були підставою виникнення правовідносин у відповідності до рішення сесії міської ради від 22.08.2018 №1183/18.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та відповіді на відзив на позов.
Представники відповідача у судовому засіданні заперечували проти позову, просили відмовити у його задоволенні, посилаючись на обставини, наведені у письмовому відзиві на позов.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
Приватне акціонерне товариство "Концерн АВЕК та Ко" (далі - ПрАТ "Концерн АВЕК та Ко") зареєстровано у відповідності до норм діючого законодавства як суб'єкт господарювання, юридична особа.
На підставі договору оренди землі, укладеному між Приватним акціонерним товариством "Концерн АВЕК та Ко" та Харківською міською радою від 01.03.2006 позивач прийняв в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі транспорту, землі житлової та громадської забудови, які знаходяться у м. Харків, пр. П'ятдесятиріччя ВЛКСМ (перейменовано на пр. Ювілейний) - а.с.12-20
Рішенням 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.08.2018 Приватному акціонерному товариству "Концерн АВЕК та Ко" надано дозвіл на збереження об`єктів самочинного будівництва згідно із додатком 2 вказаного рішення та зобов`язано одержати вихідні дані для проектування об`єкта будівництва.
Згідно додатку № 2 до зазначеного рішення Приватному акціонерному товариству "Концерн АВЕК та Ко" в т.ч. дозволено збереження самочинно розпочатого будівництва нежитлових будівель (торгівельного призначення ) « 2П-2» по проспекту Ювілейному, 7 на земельній ділянці (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063), яка знаходиться в оренді, на підставі договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, укладеному між Харківською міською радою Харківської області та Публічним акціонерним товариством "Концерн АВЕК та Ко"; змінено вид використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) площею 3.1674 га по проспекту Ювілейному. 7 на "для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшої експлуатації та обслуговування об`єктів", визначено строк для завершення будівництва об`єкту до 22.08.2021; зобов`язано звернутись до Департаменту земельних відносин Харківської міської ради для оформлення додаткової угоди до договору оренди землі від 01.03.2006 № 340667100026 в частині зміни виду використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) та визначення строку завершення будівництва об`єкту.
10.09.2019 позивачем подано заяву № 638 щодо надання містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. "2П-2" по просп. Ювілейному, 7, яка розташована на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору землі від 01.03.2006 № 340667100026, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063, до якої додано: договір оренди землі від 01.03.2006 № 34067100026, витяг з ДЗК від 04.09.2019, зйомку М 1:2000, рішення 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.08.2018 №1182/18.
Розглянувши вказану заяву, відповідач листом від 23.09.2019 № 4816/0/605-19 повідомив позивача, що наказом № 174м від 20.09.2019 на підставі пункту 1 частини 4 статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VІ йому відмовлено в наданні містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. "2П-2" по просп. Ювілейному, 7.
Підставою відмови визначено відсутність документів, які передбачені ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»: відсутня топо-геодезичної зйомки, на якій відображено об`єкти незавершеного будівництва та додаткова угода до договору оренди землі від 01.03.2006 № 340667100026, яку позивачу необхідно оформити згідно з рішенням сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.08.2018 № 1183/18 в частині зміни виду використання земельної ділянки по просп. Ювілейному, 7 та визначення строку завершення будівництва об`єкту.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність у сфері містобудування та архітектури відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до п.п. 9 п. "а" ч. 1 ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Відповідно до підпункту 8 частини 1 статті 1 Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об`єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Згідно зі статтею 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об`єктів. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Проектування та будівництво об`єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 6) реєстрація права власності на об`єкт містобудування.
Відповідно до частини 3 статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; 2) копія документа, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації); 3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; 4) витяг із Державного земельного кадастру.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об`єкта будівництва. Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.
Згідно з частиною 4 статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є: 1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень; 2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці; 3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.
Отже, законодавцем визначено вичерпний перелік документів, які мають подаватися для отримання містобудівних умов та обмежень та підстав для відмови у їх наданні.
Відповідно до Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" топографо-геодезичні та картографічні роботи - процес створення геодезичних, топографічних і картографічних матеріалів, даних, топографо-геодезичної та картографічної продукції.
Нормативні вимоги до виконання повного комплексу робіт великомасштабних топографічних знімання, зокрема у масштабі 1:2000 викладені в Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої Наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 № 56 (далі - Інструкція).
Інструкція є обов`язковою для всіх суб`єктів підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, які виконують топографічні знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500.
Відповідно до п. 1.3.1 Інструкції на топографічних планах масштабів 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 достовірно та з потрібною точністю і детальністю (залежно від масштабу плану) відображують, в тому числі будинки і будівлі, їхні характеристики згідно з умовними знаками. Будівлі, що виражаються в масштабі плану, відображають за контурами їхніх цоколів. Архітектурні виступи будинків і споруд відображаються, якщо величина їх на плані 0,5 мм і більше.
Тобто, з аналізу чинного законодавства вбачається, що топо-геодезична зйомка повинна бути зроблена саме відносно об`єкта, щодо якого заявник просить надати містобудівні умови та обмеження із відповідним його відображенням на зйомці для того, щоб виконавчі органи сільських, селищних, міських рад могли визначити комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об`єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Суд звертає увагу, що разом із заявою про надання містобудівних умов та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. "2П-2" по просп. Ювілейному, 7 Приватним акціонерним товариством "Концерн АВЕК та Ко" подано топо-геодезичної зйомку М 1:2000, яка виконана ТОВ фірмою "Бізнеспласт-ЛТД". Вказана обставина підтверджується копією заяви та не заперечується сторонами по справі.
Як підставу відмови у наданні містобудівних умов та обмежень для завершення самочинного будівництва відповідачем вказано на відсутність топо-геодезичної зйомки на якій були відображені об'єкти незавершеного будівництва.
Вдповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 03.08.2001 № 295 "Про затвердження умовних знаків для топографічних планів 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500", умовні знаки обов`язкові для використання в установах, організаціях та підприємствах, які виконують роботи зі створення та оновлення топографічних планів. Серед умовних знаків для топографічних планів, міститься умовний знак "Будинки, що будуються".
Так, відповідно до п. 56 роз`яснень до умовних знаків, умовний знак будинків, що будуються, застосовують, коли закладено фундамент і будуються стіни. Якщо будинок збудовано до даху, то контур його викреслюють уже не штриховою лінією, а суцільною і супроводжують на планах масштабів 1:1000, 1:500 характеристикою призначення, вогнестійкості і поверховості будинку. Пояснювальний підпис будинку на цій стадії зберігається. Будівництво вважається завершеним, якщо будинок здано в експлуатацію.
Відповідно до технічного висновку про стан будівельних конструкцій об'єктів, розташованих на торгівельному майданчик «Новый век» по пр. Ювілейному,7, виготовленого ТОВ «Інститут градпроект» від 2017 стан будівельної готовності будівлі літ « 2П-2» по вказаній адресі складає 95,3 відсотки та відповідно має позначатися суцільною лінією.
Щодо ненадання копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію, як підстави відмови у наданні містобудівних умов та обмежень, суд зазначає, що договором, який посвідчує право користування земельною ділянкою кадастровий номер 6310136600:09:001:0063 є договір оренди землі від 01.03.2006 року №340667100026, який наданий позивачем разом з заявою.
Стосовно доводів відповідача на відсутність додаткової угоди до договору оренди землі, суд зазначає наступне.
Рішенням 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.08.2018 р. № 1183/18 (далі Рішення) змінено вид використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) площею 3,1674 га по просп. Ювілейному, 7 на «для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшої експлуатації та обслуговування об'єктів», визначено строк завершення будівництва об'єкту до 22.08.2021 р.
Пунктом 1.9. додатка 2 до рішення, позивачу запропоновано звернутись до Харківської міської ради для оформлення додаткової угоди до договору оренди землі від 01.03.2006 р. в частині зміни виду використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) .
Будь-яким строком для укладення відповідної додаткової угоди позивач не обмежений.
Відповідно до п. 19.3. додатка 1 до рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об'єктів » № 1297/18 від 28.11.2018 р. позивачу надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею зі зміною цільового призначення земельної ділянки площею 3,1674 га (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) із земель територіальної громадим. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення по просп. Ювілейному, 7 для подальшого їх обслуговування».
На виконання вимог вказаного рішення, позивачем розроблено та надано до Департаменту земельних відносин Харківської міської ради 12.02.2019 для підписання акт погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.
27.08.2019 Департаментом земельних відносин Харківської міської ради повідомлено, що вказане питання вирішується разом з Департаментом містобудування та архітектури Харківської міської ради.
Внаслідок чого позивач звернувся з позовом до Господарського суду Харківської області з вимогою визнати протиправною бездіяльність Департамента земельних відносин та розглянути зазначену заяву шляхом підписання акту погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 7 в м. Харкові.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позивачем надано копію договору оренди землі від 01.03.2006р., на підтвердження права позивача користування земельною ділянкою. Відповідно до вимог закону, інших документів, на підтвердження права користування земельною ділянкою, не передбачено, тоді як надання додаткових документів є неможливим не з вини заявника.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справа про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувана відмова, викладена в листі від 23.09.2019 № 481620/0/605-19, є необґрунтованою, через що позовні вимоги про визнання протиправною про визнання протиправною відмову підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача надати ПрАТ "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" містобудівні умови та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. « 2П-2» яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний,7 на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063, суд зазначає наступне.
Згідно з Рекомендацією № R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Отже, під дискреційним повноваженням розуміють таке повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення.
Суд зазначає, що питання надання містобудівних умов та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі є повноваженнями Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області.
З огляду на підстави відмови у наданні містобудівних умов та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі, визначені у ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" відповідачем підчас надання відповіді позивачу не вичерпано обсяг дискреційних повноважень, наданих законом.
Відтак, відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Оскільки дискреційні повноваження щодо надання ПрАТ "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" містобудівні умови та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. « 2П-2» яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний,7 на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063, відповідачем не вичерпано, проте, враховуючи той факт, що наведені відповідачем підстави відмови у наданні містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. « 2П-2» яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний,7 на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063, суперечать приписам Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", суд дійшов висновку про те, що з метою відновлення прав позивача, належить зобов'язати відповідача повторно розглянути питання про надання ПрАТ "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. « 2П-2» яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний,7 на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063.
На підставі викладеного вище, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню в частині.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" до Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області по заяві ПРаТ «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» за № 638 від 10.09.2019 р. про надання містобудівних умов та обмежень для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення ) літ « 2П- 2» по пр. Ювілейному, 7 в м. Харкові, яка розташована на земельній ділянці площею 3,1674 га, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063.
Зобов'язати Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 06716538) повторно розглянути питання про надання Приватному акціонерному товариству "Концерн АВЕК та Ко" (код ЄДРПОУ 22649344) містобудівні умови та обмеження для завершення самочинно розпочатого будівництва нежитлової будівлі (торгівельного призначення) літ. " 2П- 2" яка розташована за адресою : м. Харків, пр. Ювілейний,7 на земельній ділянці площею 3.1674 га згідно договору оренди землі № 340667100026 від 01.03.2006, кадастровий номер 6310136600:09:001:0063.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради Харківської області за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь Приватного акціонерного товариства " "Концерн АВЕК та Ко" (код ЄДРПОУ 22649344) у розмірі 1280, 67 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень 67 копійок).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено 24.02.2020 року.
Суддя Кухар М.Д.