
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
24 лютого 2020 року Справа № 520/1890/2020 Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради (61007, м.Харків, вул. Біблика, 6, код ЄДРПОУ 26281752) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (61002, м.Харків, вул. Ярослава Мудрого. 16, код ЄДРПОУ 43315445) про визнання протиправною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому просить суд визнати противною та скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Лактіонової Оксани Володимирівни від 23.01.2020 про стягнення з Управління виконавчого збору по виконавчому провадженню № 61048986 у розмірі 18892,00 грн.
Ухвалою суду від 17.02.2020 року позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови - залишено без руху. Надано позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з моменту отримання ухвали. Повідомлено позивачу про можливість виправлення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 2102 грн. 00 коп. за вимогу майнового характеру.
19.02.2020 року визначені ухвалою суду від 17.02.2020 року недоліки усунуто.
Вирішуючи питання передбачені ст. 171 КАС України, суд встановив наступне.
Так, оскаржувана у даній справі постанова про стягнення виконавчого збору у розмірі 18 892,00 грн. винесена в рамках виконавчого провадження № 61048986, яке було відкрито з примусового виконання виконавчого листа № 644/2939/14-а, що виданий Орджонікідзевським районним судом м.Харкова за результатами розгляду адміністративної справи.
Згідно ч.1 ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч.5 ст. 287 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Вказана норма кореспондується з приписами ч.1 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження", за якою, рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем оскаржується рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення, ухваленого Орджонікідзевським районним судом м. Харкова як адміністративним судом, суд приходить до висновку, що дана справа не належить до предметної підсудності Харківського окружного адміністративного суду.
В той же час чинна редакція КАС України не містить порядку дій суду при поданні адміністративного позову з порушенням правил предметної підсудності, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону відповідно до ч.6 ст.7 КАС України.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Згідно із п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Із ч. 6 цієї статті вбачається, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
За правилами ч.8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати дану адміністративну справу на розгляд до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Керуючись ст.ст.29, 248, 256, 287, 294, 295, 297 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 520/1890/2020 за позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради (61007, м.Харків, вул. Біблика, 6, код ЄДРПОУ 26281752) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (61002, м.Харків, вул. Ярослава Мудрого. 16, код ЄДРПОУ 43315445) про визнання протиправною та скасування постанови передати на розгляд до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Рубан В.В.