
Справа № 420/7916/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Юхтенко Л.Р., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду 24 грудня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83), в якій позивач просив визнати протиправними дії щодо не проведення перерахунку пенсії на підставі п.п. в п. 7 Порядку призначення та виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою КМУ № 418 від 21.07.1992 року з 01 березня 2017 року по даний час та зобов`язати здійснити перерахунок та виплату пенсії згідно пп. в п. 7 Порядку призначення та виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою КМУ № 418 від 21.07.1992 року по даний час з урахуванням раніше виплачених сум без обмеження її максимальним розміром та проводити в подальшому виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром.
Ухвалою від 27 грудня 2019 року цю позовну заяву прийнято справу та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін, та призначено перше судове засідання на 28 січня 2020 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що листом ГУПФУ в Одеській області листом від 17.12.2019 року вих. № 3378/б-11 повідомило позивача про наявність у відповідача права не виплачувати пенсію, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність та з 01 грудня 2019 року максимальний розмір пенсії не може перевищувати 16 380 грн.
Так, позивач зазначив, що не погоджується з такими висновками ГУПФУ в Одеській області, оскільки вони не відповідають чинному законодавству України.
Позивач вважає, що відповідно до п.п. в п. 7 Порядку призначення та виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1992 року №418, у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки щороку з 01 березня заробіток, з якого призначається пенсія відповідно до цього пункту збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховується під час призначення (перерахунку) пенсії.
Окрім того, позивач зазначив, що п. 2 Розділу «Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI від 08.07.2011 року передбачено, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, позивач вважає, що враховуючи те, що пенсія йому була призначена 25.09.2001 року на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», застосування відповідачем обмеження граничного розміру пенсії на підставі ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а також ч. 3 ст. 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи», є неправомірним.
У встановлений судом строк, відповідач подав до суду відзив на позовну заяву (вхід. №1705/19 від 15.01.2019 року).
Відповідно до відзиву на позовну заяву, відповідач позовні вимоги не визнав та просив відмовити в задоволенні позову повністю, зазначивши, що відповідно до ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», максимальний розмір пенсії, призначених, перерахованих відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Зазначений закон є чинним та неконституційним не визнавався.
З 01.03.2019 року пенсія позивача становить 22 161, 52 грн., що перевищує встановлений Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» її максимальний розмір, а тому визначаючи належним до виплати розмір пенсії у 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, управління діяло відповідно до ст. 2 Закону України, який не визнаний неконституційним.
Позивач не надав суду відповідь на відзив.
На судове засіданні 28 січня 2020 року позивач не з`явився, повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, до суду 24 січня 2020 року (вхід. №3288/20) від позивача надійшла заява, в якій позивач просив судове засідання, призначене на 28 січня 2020 року та всі подальші судові засідання проводити за його відсутністю. Позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач на відкрите судове засідання теж не з`явився, повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчить розписка, про причини нез`явлення суд не повідомив.
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З цих підстав, суд постановив ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання від 28 січня 2020 року, про продовження розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 (а.с.9).
Згідно з відомостей з трудової книжки, та інших документів, що містяться в матеріалах пенсійної справи вбачається, що ОСОБА_1 з 25.09.2001 року призначена пенсія за вислугу років як працівникові льотно-випробного складу та цивільної авіації, що підтверджено розпорядженням №12380 від 19.11.2001 року.
За приписами п. 7 Порядку призначення і виплати пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року №418, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 року №713, у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня (починаючи з 2005 року) заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до цього пункту, збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за рік, що передує року, в якому проводиться перерахунок, на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховувалася під час призначення (перерахунку) пенсії. Коли розмір пенсії, обчислений із заробітку, визначеного відповідно до цього пункту, менший ніж розмір пенсії до перерахунку, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Матеріалами пенсійної справи підтверджено, що при здійсненні вказаного перерахунку пенсії ОСОБА_1 , основний розмір пенсії позивача був обмежений максимальним розміром пенсії.
Позивач звернувся із заявою до відповідача щодо проведення перерахунку та листом від 17.12.2019 року вих. №3378/Б-11 ГУПФУ в Одеській області повідомило позивача про те, що він отримує пенсію за вислугу років, як працівник авіації, призначену відповідно до ст. 53 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та її розмір з 01.03.2019 року становить 22 161, 52 грн. Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають заслуги перед Батьківщиною) не можуть перевищувати 10 прожиткових мінімумів встановлених для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01.12.2019 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1564 грн. до 1638 грн., а тому розмір пенсії позивача до виплати з 01.12.2019 року складає 16 380 грн., розмір пенсії визначено правильно, іншого чинним законодавством не передбачено. До листа додано довідку від 17.12.2019 року вих. № 3378/Б-11 про розмір призначеної та виплаченої пенсії з 01.03.2017 року по 31.12.2019 року (а.с.12-14).
Судом досліджено копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, та належать задоволенню повністю, з таких підстав.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Умови і порядок пенсійного забезпечення громадян України визначаються Законами України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788).
Відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV), пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Частиною 3 ст. 53 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі Закон №788-XII) встановлено, що працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах, пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку за роботу, що дає право на пенсію за вислугу років (частина перша статті 64 та статті 65, 66, 69), одержуваного перед її припиненням, і призначаються в розмірах, передбачених частинами першою - третьою, шостою статті 19 та статтею 21 цього Закону для пенсій за віком, і не можуть перевищувати 85 процентів заробітку для працівників льотно-випробного складу та 75 процентів заробітку для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах. При цьому розмір пенсії для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, не може перевищувати дві з половиною величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує місяцю, з якого призначається пенсія.
Згідно з ст. 54 Закону №788-XII, працівники льотного і льотно-випробного складу після досягнення 50 років і за наявності вислуги років на цих посадах станом на 1 квітня 2015 не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок мають право на пенсію за вислугу років незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, в яких вони зайняті.
Перелік посад працівників льотного складу, порядок обчислення строків вислуги років для призначення їм пенсій, а також порядок призначення і виплати пенсій льотно-випробному складу затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення строків вислуги років для призначення пенсій працівникам льотного складу, Перелік посад працівників льотного складу, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років та Порядок призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року №418.
Відповідно до пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсій за вислугу років пункту працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2015 №529) пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу призначаються у розмірі 55 процентів заробітку (пункт 6 цього Порядку) і за кожний рік вислуги (у чоловіків - понад 30 років і у жінок - понад 25 років) пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менш як на 1 процент мінімального розміру пенсії за віком. За кожний рік роботи, яка дає право на пенсію на пільгових умовах згідно з пунктом «а» статті 13 та статтею 14 Закону, пенсія збільшується на 1 процент заробітку.
Згідно з пунктом «в» пункту 7 Порядку, у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня (починаючи з 2005 року) заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до цього пункту, збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за рік, що передує року, в якому проводиться перерахунок, на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховувалася під час призначення (перерахунку) пенсії. Коли розмір пенсії, обчислений із заробітку, визначеного відповідно до цього пункту, менший ніж розмір пенсії до перерахунку, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Отже, законодавством, передбачено право позивача на перерахунок його пенсії в разі збільшення, середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня.
На думку позивача, відповідно до вказаного Порядку призначення та виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробувального складу, розмір пенсії, яку позивач повинен отримувати з 1 березня 2017 року, обчислюється наступним чином: 5182,60 гривень (середня заробітна плата за 2016 рік) х 2,5 = 12956,53 гривень, але відповідачем розмір пенсії позивача неправомірно обмежено сумою в 7556,04 гривень, а розмір пенсії, яку позивач повинен отримувати з 1 березня 2018 року, обчислюється наступним чином: 7103,79 гривень (середня заробітна плата за 2017 рік) х 2,5 = 17759,48 гривень, але відповідачем розмір пенсії позивача неправомірно обмежено сумою у 13730, з липня 2018 року, розмір пенсії позивача був обмежений у 14 350 грн. замість 17 759,48, з 01 грудня 2018 року розмір пенсії позивача був обмежений у 14970 грн. замість 17 759,48 грн., з 01 липня 2019 року розмір пенсії позивача був обмежений у 15640 грн. замість 22161,22 грн., з 01 грудня 2019 року розмір пенсії позивача був обмежений у 16 380 грн. замість 22 161, 52 грн.
Відповідно до частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в редакції внесеної Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-УІІІ з 01 січня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Такі самі вимоги передбачені ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", що внесені тим самим законом з 01 січня 2017 року.
Однак, суд звертає увагу, що п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VI від 08.07.2011 передбачено, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Крім того, суд звертає увагу, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015 частина 1 ст. 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" була доповнена реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень".
При цьому, пунктом 2 розділом II Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015 року визначено, що дія положень даного Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 01 січня 2016 року.
Таким чином, сукупний аналіз наведених норм права свідчить про те, що обмеження розміру пенсії максимальним розміром застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 01 січня 2016 року.
Судом встановлено, що позивачу здійснено перерахунок його пенсії з 1 березня 2017 року, з 01 березня 2018 року та з 01 березня 2019 року, враховуючи положення пп. в п. 7 Порядку призначення і виплати пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року №418, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 року №713, але із застосуванням граничного розміру, передбаченого приписами вищевказаних законів.
Але судом встановлено, що пенсія ОСОБА_1 була призначена у 2001 році, тому застосування відповідачем обмеження граничного розміру пенсії останнього на підставі статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" є неправомірним.
Відповідно до частини третьої статті 22, статті 64 Конституції України, право громадян на соціальний захист, інші соціально-економічні права можуть бути обмежені, у тому числі зупиненням дії законів (їх окремих положень), лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк. Таку правову позицію Конституційний Суд України висловив у Рішенні від 20.03.2002 року №5-рп/2002 (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій) (пункт 6 мотивувальної частини).
Згідно зі статті 22 Конституції України, закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються державою і не можуть бути скасовані або обмежені. Звуження змісту прав і свобод особи означає зменшення кола суб`єктів, розміру території, часу, розміру або величину (кількість) благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.
Таким чином, суд вважає, що обмеження відповідачем розміру пенсії позивачу із посиланням на зміни пенсійного законодавства, норми якого на нього не поширюються є неприпустимим.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд доходить висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дії щодо не проведення перерахунку пенсії на підставі підпункту в пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713) з 01 березня 2017 року є обґрунтованими та належать задоволенню шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі підпункту в пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713) з 01 березня 2017 року із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
З огляду на те, що судом визнано протиправними дії відповідача, пенсія має бути виплачена позивачу за минулий період без обмеження будь-яким строком, відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Тому, враховуючи, що суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача у проведені перерахунку пенсії з обмеженням граничним розміром з 01 березня 2017 року, суд вважає, що решт позовних вимог позивача також належать задоволенню шляхом зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01 березня 2017 року здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 пенсію згідно з підпункту в пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713), без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум та проводити виплати без обмеження її максимальним розміром.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задоволенню у повному обсязі.
Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Оскільки, присуджені позивачу виплати є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, рішення належить негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому належать стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) щодо проведення ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) перерахунку пенсії на підставі підпункту в пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713) з 01 березня 2017 року із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) з 01 березня 2017 року здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) пенсію згідно з підпункту в пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсії працівникам льотно-випробного складу та цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713), без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум та проводити виплати без обмеження її максимальним розміром.
Рішення суду в частині стягнення пенсії за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) на користь ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.