Ухвала суду № 87795818, 25.02.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2020
Номер справи
240/638/19
Номер документу
87795818
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про внесення виправлень у судове рішення

25 лютого 2020 року м. Житомир справа № 240/638/19

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши питання про внесення виправлень у судове рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування і виплату щомісячної грошової допомоги,

встановив:

У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування і виплату щомісячної грошової допомоги.

Рішенням суду від 20.02.2020 позов задоволено частково.

Відповідно до ч.1 ст.253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Згідно з ч.2 ст.253 КАС України, питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Таким чином у будь-якому рішенні, незалежно від того, набрало воно законної сили чи ні може бути виправлено допущену описки.

Відтак, судом встановлено, що під час виготовлення повного тексту рішення від 20.02.2020 було допущено описки, а саме: в мотивувальній частині рішення, зокрема:

- в абзаці 3 на сторінці 2 рішення зазначено: "Встановлено, що позивач має статус особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживає в населеному пункті, який відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 (далі - Постанова), віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, у зв`язку із чим перебуває на обліку у відповідача, замість вірного: "Встановлено, що позивач має статус особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживає в населеному пункті, який відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 (далі - Постанова), віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, у зв`язку із чим перебуває на обліку у відповідача";

- в абзаці 9 на сторінці 3 рішення зазначено: "Відтак, як свідчать матеріали справи, позивач проживає в населеному пункті, який відповідно до додатку №2 до Постанови віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю", замість вірного: "Відтак, як свідчать матеріали справи, позивач проживає в населеному пункті, який відповідно до додатку №1 до Постанови віднесено до зони гарантованого добровільного відселення";

- в абзаці 10 на сторінці 3 рішення зазначено: "А тому, суд вважає, що з 17.07.2018 позивач має право на відновлення та виплату щомісячної грошової допомоги, передбаченої ст.37 Закону № 796-XII за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю, тобто у розмірі 30%, а не в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, як передбачено вказаною статтею за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення, тобто як того просить позивач у позовній заяві", замість вірного: "Відтак, як свідчать матеріали справи, позивач проживає в населеному пункті, який відповідно до Постанови віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, а тому, суд вважає, що з 17.07.2018 має право на відновлення та виплату щомісячної грошової допомоги, передбаченої ст.37 Закону № 796-XII";

- в абзаці 3 на сторінці 4 рішення зазначено: "Враховуючи правову позицію висновків Верховного Суду у зразковій справі та обставини у даній справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково, шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити з 17.07.2018 позивачу щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII в розмірі, що дорівнює 30% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року", замість вірного: "Враховуючи правову позицію висновків Верховного Суду у зразковій справі та обставини у даній справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково, шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити з 17.07.2018 позивачу щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року".

Разом з тим, суд вважає за необхідне виправити допущену описку у третьому абзаці резолютивної частини рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20.02.2020 у справі 240/638/19 та викласти її в наступній редакції:

- "Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 17.07.2018 щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року".

За таких обставин є підстави для виправлення описки у тексті рішення та його резолютивній частині.

Керуючись статтями 243, 248, 253 КАС України, -

ухвалив:

Виправити описку в абзаці 10 мотивувальної частини рішення, при цьому зазначивши: "Встановлено, що позивач має статус особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживає в населеному пункті, який відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 (далі - Постанова), віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, у зв`язку із чим перебуває на обліку у відповідача".

Виправити описку в абзаці 30 мотивувальної частини рішення, при цьому зазначивши: "Відтак, як свідчать матеріали справи, позивач проживає в населеному пункті, який відповідно до додатку №1 до Постанови віднесено до зони гарантованого добровільного відселення".

Виправити описку в абзаці 31 мотивувальної частини рішення, при цьому зазначивши: "Відтак, як свідчать матеріали справи, позивач проживає в населеному пункті, який відповідно до Постанови віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, а тому, суд вважає, що з 17.07.2018 має право на відновлення та виплату щомісячної грошової допомоги, передбаченої ст.37 Закону № 796-XII".

Виправити описку в абзаці 37 мотивувальної частини рішення, при цьому зазначивши: "Враховуючи правову позицію висновків Верховного Суду у зразковій справі та обставини у даній справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково, шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити з 17.07.2018 позивачу щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року".

Абзац третій резолютивної частини рішення викласти в наступній редакцій: "Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 17.07.2018 щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року".

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп.15.5 п.15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено 25.02.2020.

Суддя О.В. Єфіменко