
Справа № 522/1278/20
Провадження по справі за № 1-«кс»/ 522/1944/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2020 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В., розглянувши клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури №3 Голубкова М.В., про надання тимчасового доступу, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Одеської місцевої прокуратури №3 Голубков М.В., звернувся до суду з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей та документів, тобто можливості оглянути та вилучити оригінали документів що перебувають у володінні Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, яке розташовано за адресою: м. Одеса, вул. Черняхівського, 6
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на наступне.
Досудовим розслідуванням встановлено що 01.03.2018 держаним реєстратором КП «Реєстраційна служба Одеської області» Махортовим І.О. внесено відомості до Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо права власності на житловий будинок площею 52 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 за громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 по Ѕ відповідно.
Підставою виникнення права власності зазначено акт готовності об`єкта до експлуатації, №61 від 10.02.2010 видавник ДАБІ в Одеській області, технічний паспорт б/н від 28.02.2018 видавник ТОВ «Профпроект».
Так встановлено що станом на 10.02.2010 діяла постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 №923 «Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів» (надалі – Постанова).
Відповідно п. 2 Постанови – Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, що видається Держархбудінспекцією та її територіальними органами. А для отримання зазначеного сертифіката подається акт готовності об`єкта до експлуатації.
Тобто станом на 10.02.2010 Атк готовності об`єкта до експлуатації не був документом що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту, таким документом був тільки сертифікат відповідності.
Відповідно до п. 41 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (*надалі Порядку) - Для державної реєстрації права власності на новозбудований об`єкт нерухомого майна подаються: 1) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта; 2) технічний паспорт на об`єкт нерухомого майна; 3) документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси; 4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об`єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність); 5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності).
Згідно п. 12 Порядку - розгляд заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, здійснюється державним реєстратором, який встановлює черговість розгляду заяв, що зареєстровані в базі даних заяв на таке майно, відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями, а також наявність підстав для проведення державної реєстрації прав, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав.
Таким чином наявні підстави що державний реєстратор ОСОБА_3 , діючи всупереч вимогам Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно, діючи в інтересах третіх осіб, без наявності відповідних документів, зловживаючи наданими повноваженнями здійснив незаконну реєстрацію права власності за громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 , який згідно технічного паспорту б/н від 28.02.2018 видавник ТОВ «Профпроект» нібито розташований на земельній ділянці площею 1964 кв.м.
В подальшому 12.10.2018 державним реєстратором КП «Агенція державної реєстрації» ОСОБА_4 прийнято рішення щодо поділу вищезазначеного об`єкту нерухомості, на підставі висновку №237946 від 11.10.2018 видавник ТОВ «Пром-Строй ЛТД», технічних паспортів б/н від 11.10.2018 видавник ТОВ «Пром-Строй ЛТД», в результаті чого утворено два об`єкти нерухомості, яким присвоєні наступні адреси:
1.Житловий будинок з адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 18,3 кв.м., розташований на земельній ділянці 983 кв.м., власником якого зазначена ОСОБА_2 ;
2.Житловий будинок з адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 33,7 кв.м., розташований на земельній ділянці 983 кв.м, власником якого зазначений ОСОБА_1 ;
Згідно відповіді Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, акт готовності об`єкту до експлуатації від 10.02.2010 №61, щодо будівництва житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 (на підставі якого за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано право власності на вказаний будинок) – Департаментом ніколи не погоджувалось, та в журналі реєстрації дозволів інспекції ДАБК м. одеси, дозвіл на виконання будівельних робіт за вищезазначеною адресою відповідними замовниками не значиться.
Також згідно зазначеної відповіді встановлено що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулись до Одеської міської ради з заявами про виділення земельних ділянок під вищезазначеними об`єктами нерухомості, право на яке за ними зареєстровано за завідомо неправдивими документами.
В рамках розгляду зазначених заяв департаментом архітектури та містобудування ОМР встановлено що вищезазначені земельні ділянки, розташовані на території, яка згідно виписки з рішення виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих №931 від 07.12.1962р відведена Міському ветеренарно-фельдшерському пункту, площею 0,25га по вул. Офіцерська, 28.
Фактично на вказаній земельній ділянці розташовані будівлі ДУ «Одеська міська лікарня ветеринарної медицини», яким присвоєна адреса м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 217, та одне з окремо розташованих приміщень що має позначення літ. «Л» фактично є приміщенням на яке за громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було зареєстровано право власності за завідомо неправдивими документами та присвоєна адреса АДРЕСА_1 , та в подальшому було розділено на два об`єкти нерухомого майна з адресами АДРЕСА_2 .
Враховуючи вищевикладене наявні достатні підстави вважати що державні реєстратори ОСОБА_3 , ОСОБА_4 вступивши у змову з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , діючи всупереч вимогам Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно, діючи в їх інтересах, без наявності відповідних документів та на підставі завідомо підроблених документів, зловживаючи наданими повноваженнями здійснили незаконну реєстрацію права власності за громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 , та в подальшому здійснили поділ на два самостійних об`єкта нерухомості з адресами, АДРЕСА_2 , в результаті чого останні незаконно заволоділи майном територіальної громади міста Одеси, а саме приміщенням літ «В» по вул. Люстдорфська дорога, 217, АДРЕСА_3 м АДРЕСА_4 Одесі, які перебувають у користуванні ДУ «Одеська міська лікарня ветеринарної медицини» а також на теперішній час здійснюють дії направлені на незаконне заволодіння земельною ділянкою громади на яких розташована вказана будівля.
На підставі наведеного, з метою виявлення відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та їх фіксації, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, з метою проведення подальших необхідних слідчих дій та призначення ряду експертиз, в тому числі почеркознавчих, виникла необхідність у отриманні документів реєстраційних справ, електоронних (сканованих) файлів, які містяться у закритих відкритих розділах ЄДРРП, щодо наступних об`єктів нерухомого майна:
- м. Одеса, вулиця Офіцерська, 34В (реєстраційний номер 1668445351101)
- м. Одеса, вулиця Офіцерська, 34Г (реєстраційний номер 1668447051101)
Вищевказані документи та електронні (скановані)файли перебувають у володінні Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради, за адресою: м. Одеса. вул. Черняховського, 6.
У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вищевказаних речей та документів, та можливості їх вилучення.
В судове засідання прокурор не з`явився, надав до суду заяву про розгляд матеріалів клопотання у його відсутність.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що речі та документи, які перебувають у зазначеному в клопотанні приміщенні мають значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Одеської місцевої прокуратури №3 Голубкова М.В.– задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, яке розташовано за адресою: м. Одеса, вул. Черняхівського, 6, а саме документів реєстраційних справ, електронних (сканованих) файлів, які містяться у закритих відкритих розділах ЄДРРП, щодо наступних об`єктів нерухомого майна:
- м. Одеса, вулиця Офіцерська, 34В (реєстраційний номер 1668445351101)
- м. Одеса, вулиця Офіцерська, 34Г (реєстраційний номер 1668447051101)
з можливістю оглянути та вилучити завірені належним чином копії зазначених документів.
Відповідальні особи зобов`язані надати доступ та можливість вилучення документів прокурору Одеської місцевої прокуратури №3 Голубкову Максиму В`ячеславовичу або слідчим слідчої групи.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Іванов В.В.
20.02.2020