
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2020 року справа № 580/3278/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
за участю: секретаря судового засідання - Мауріної Я.Ю.,
представника позивача Добрової С.К. - за довіреністю,
представника відповідача Каландирця А.В. - за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, у приміщенні суду адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕРХНЯЧКА-АГРО" до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправним і скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» (далі - позивач, СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО») з позовом до Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.06.2019 № 0006591304 про збільшення СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» суми грошового зобов`язання із сплати податку на доходи фізичних осіб на суму 550 086, 47 грн;
- визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.06.2019 № 0006601304 про визначення СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» суми грошового зобов`язання з військового збору на суму 36 798, 38 грн;
- визнати протиправним і скасувати рішення від 12.06.2019 № 0006611304 про застосування до СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею виплат (авансових платежів), на які нараховується єдиний внесок, - на суму 28 426, 45 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що висновки акта перевірки зроблені на підставі недостовірних відомостей, які не ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» та первинних документах. Зокрема, перевіряючі дійшли висновку, що позивач виплачував орендну плату з земельних паїв до 01.01.2016, а податок на доходи, військовий збір сплатив у період з 12.01.2016 по 16.08.2016, тобто з порушенням граничних термінів. Зазначене, на думку позивача, не відповідає дійсності, адже податок на доходи фізичних осіб та військовий збір перераховувались СТОВ «Верхнячка-Агро» до бюджету одночасно з виплатою сум орендної плати за земельні ділянки (паї), тому, оскаржувані рішення, прийняті за наслідками такої перевірки слід визнати протиправними та скасувати.
Ухвалою суду від 22.10.2019 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Заперечуючи проти позову, відповідачем 08.11.2019 надано до суду відзив, в якому вказує про безпідставність позовних вимог. Зазначає, що під час документальної планової виїзної перевірки були дослідженні первинні документи, зокрема, банківські документи (виписки з розрахункових рахунків, касові документи тощо) на підставі яких встановлено, що податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, при виплаті сум орендної плати за земельні ділянки (паї), сплачувались несвоєчасно та не в повному обсязі, з порушенням вимог пп. 168.1.1, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп.1.2, пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних Положень Податкового кодексу України (далі - ПК України). Відтак, на думку відповідача, у задоволенні позовних вимог належить відмовити повністю.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, позов просила задовольнити повністю з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував повністю.
Дослідивши подані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.
З матеріалів справи судом встановлено, що посадовими особами Головного управління ДФС у Черкаській області проведено документальну планову виїзну перевірку Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» з питань дотримання податкового законодавства в частині нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 та єдиного соціального внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2018, за результатами якої складено акт перевірки (далі - акт перевірки) від 15.05.2019 року № 225/23-00-13-0214/32230836.
Перевірка проводилась з 22.04.2019 по 08.05.2019.
Документальною плановою виїзною перевіркою СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» встановлено такі порушення:
- пп.168.1.1, пп.168.1.2, п.168.1 ст.168; п.176.2 «а» ст.176 ПК України, що призвело до несвоєчасної сплати до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб з оренди земельних ділянок (паїв) за період з 01.01.2016 по 12.12.2017;
- абз. 2 п. 8 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», а саме несвоєчасно (не в повному обсязі) сплачувались суми єдиного внеску (авансових платежів) в період з 20.06.2015 по 22.04.2016 на загальну суму 284264,53 грн.;
- пп.1.4 п.16 прим.1 підрозділу 10 Розділу XX ПК, що призвело до несплати та несвоєчасної сплати до бюджету військового збору з оренди земельних ділянок (паїв) з порушенням граничного терміну за період з 01.01.2016 по 12.12.2017.
На підставі зазначеного акта перевірки Головним управлінням ДФС у Черкаській області прийнято:
- податкове повідомлення-рішення від 12.06.2019 № 0006591304 про збільшення СТОВ «Верхнячка-Агро» суми грошового зобов`язання із сплати податку на доходи фізичних осіб на суму 550 086, 47 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 12.06.2019 № 0006601304 про визначення СТОВ «Верхнячка-Агро» суми грошового зобов`язання з військового збору на суму 36 798, 38 грн;
- рішення від 12.06.2019 № 0006611304 про застосування до СТОВ «Верхнячка-Агро» штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею виплат (авансових платежів), на які нараховується єдиний внесок, - на суму 28 426, 45 грн.
26.06.2019 СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» звернулось до Державної фіскальної служби України зі скаргою на податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Черкаській області від 12.06.2019 № 0006591304, від 12.06.2019 № 0006601304 та рішення від 12.06.2019 № 0006611304.
Рішенням Державної фіскальної служби України від 31.07.2019 № 36547/6/99-99-11-05-02-25 залишено без задоволення скаргу позивача в частині скасування рішення від 12.06.2019 № 0006611304, а рішенням від 23.08.2019 № 16/99-99-11-05-01-215 залишено без задоволення скаргу позивача в частині скасування податкових повідомлень рішень від 12.06.2019 № 0006591304 та від 12.06.2019 № 0006601304.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає про таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України.
Відповідно до приписів пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.
У розумінні пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно з ЄДРПОУ позивач зареєстрований як юридична особа 24.12.2002, ідентифікаційний код 32230836.
У періоді, який підлягав перевірці, СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» орендувало земельні ділянки (паї) у фізичних осіб - платників податків для ведення господарської діяльності.
Договори на оренду земельних ділянок (паїв) оформлені згідно вимог чинного законодавства, орендна плата за користування земельними ділянками нараховувалась у розмірі не менше 4,5% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, податок на доходи фізичних осіб нараховувався (утримувався) за ставками визначеними п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України.
З матеріалів справи судом встановлено, що СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» у період з 01.01.2016 по 31.12.2018 року податок з доходів фізичних осіб з орендної плати за земельні паї з 01.01.2016 по 12.12.2017 перераховувався несвоєчасно та не в повному обсязі, з порушенням граничних термінів сплати.
Зокрема, враховуючи суму виплаченої орендної плати з земельних ділянок (паїв) СТОВ "ВЕРХНЯЧКА-АГРО" станом на 01.01.2016 у розмірі 328 881, 64 грн, Дт сальдо по податку на доходи фізичних осіб з орендної плати станом на 01.01.2016 повинен був становити 73 538,75 грн.
Однак, залишок по сплаті податку на доходи фізичних осіб з орендної плати складав 32 556,19 грн. Зазначений залишок несплачених сум податку на доходи фізичних осіб, це заборгованість за 2009 рік, що відображено у додатку до акту перевірки "Залишок на початок перевірки".
Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету визначений статтею 168 ПК України.
Тому, загальна сума несплаченого податку на доходи фізичних осіб з орендної плати з земельних ділянок (паїв) станом на 01.01.2016 складала 106 094,94 грн.
Фактичні дати сплати податку на доходи фізичних осіб, суми сплати та кількість днів затримки зазначені на сторінках 19-21 акта перевірки.
Суд зазначає, що триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою, триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, наприклад, виявлення правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів, як і було встановлено під час проведення документальної планової перевірки СТОВ "ВЕРХНЯЧКА-АГРО".
Тобто, у даному випадку несплата суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб є триваючим порушенням, а тому, перебіг строку давності для застосування штрафних санкцій починається з дня, наступного за днем фактичної сплати податкового зобов`язання.
Відповідно до пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПК України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Згідно з пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 - податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Відповідно до пп.168.1.6 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України для цілей цього розділу та пункту 54.2 статті 54 цього Кодексу під терміном "граничний термін сплати до бюджету податку" розуміються строки сплати податку, визначені цим пунктом.
Згідно з п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до пп.168.1.6 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України для цілей цього розділу та пункту 54.2 статті 54 цього Кодексу під терміном "граничний термін сплати до бюджету податку" розуміються строки сплати податку, визначені цим пунктом.
Згідно з п.171.1 ст.171 Податкового кодексу України - особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Відповідно до п.176.2 «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України - особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Згідно з пп.14.1.180. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України - податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов`язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Таким чином, СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО», як податковим агентом порушено норми пп.168.1.1, пп.168.1.2, п.168.1 ст.168; п.176.2 «а» ст.176 Податкового кодексу України, що призвело до порушення термінів сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб з орендної плати з земельних ділянок (паїв) з 01.01.2016 по 12.12.2017.
Аналогічна ситуація має місце і у випадку зі сплатою війського збору. Так, з матеріалів справи судом встановлено, що СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» суми військового збору перераховувалися несвоєчасно та не в повному обсязі, з порушенням граничного терміну з 01.01.2016 по 12.12.201. Станом на 01.01.2016 несплачена сума військового збору з орендної плати земельних ділянок (паїв) становила 6 128,23 грн.
Фактичні дати сплати військового збору, суми сплати та кількість днів затримки зазначені на сторінках 38-41 акта перевірки.
Відповідно до пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ ПК України, нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою (1,5 відсотків), визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 ПК України (пп.1.6 п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ ПК України).
Відповідно до п.1.6 п.16 прим.1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ - платники збору зобов`язані забезпечувати виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.
Таким чином, СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО», як податковим агентом - роботодавцем, порушено вимоги пп.1.4 п.16 прим.1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, що призвело до несплати та несвоєчасної сплати до бюджету військового збору оренди земельних ділянок (паїв) з порушенням граничного терміну з 01.01.2016 по 12.12.2017.
21.01.2020 позивач надав суду копії платіжних доручень зі сплати податків і зборів СТОВ "ВЕРХНЯЧКА-АГРО", проте з даних платіжних доручень неможливо встановити, за якими саме договорами оренди здійснювалась сплата податків, з яких осіб утримувався податок та за який період, як це передбачено Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 № 609 (далі - Порядок № 609), чинного на момент здійснення позивачем оплати податку на доходи фізичних осіб, згідно з наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями, та відповідно до Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 (далі- Порядок № 666).
Дану інформацію неможливо встановити і з банківських виписок, які були подані позивачем до суду разом з позовною заявою.
Згідно з п.127.1 ст. 127 ПК України, ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.
Щодо правомірності рішення від 12.06.2019 № 0006611304 суд зазначає таке.
З матеріалів справи встановлено, що позивачем порушено вимоги п.8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", а саме єдиний внесок (авансові платежі) одночасно з виплатою сум заробітною плати (доходу) в розмірі 284 264,53 грн (за період з 20.06.2015 по 22.04.2016) було сплачено з порушенням законодавчо встановленого строку.
Дати виплати заробітної плати, суми виплаченої заробітної плати, дати та сума сплати єдиного внеску, а також суми несвоєчасно сплачених авансових платежів зазначені на сторінках 34-35 акта перевірки.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначені Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону № 2464, платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з зазначених норм СТОВ «ВЕРХНЯЧКА-АГРО» є платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Для платників, зазначених у п.1 (крім абзацу сьомого) ч.1 ст. 4 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п.1 ч.1 ст.7 Закону № 2464).
Згідно з ч. 3 ст. 9 Закону № 2464, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, платники єдиного внеску зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Разом з тим, платники, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов`язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з податковим органом за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.
При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону № 2464).
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 6 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
Згідно з пп. 5 п. 2 розділу VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (далі - Інструкція № 449), зі змінами та доповненнями, та з урахуванням вимог ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат (авансових платежів), на які нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасну з видачею сум виплат (авансових платежів), на які нараховується єдиний внесок.
Представником позивача у судових засіданнях так і не було зазначено, у чому саме полягає неправомірність рішення від 12.06.20219 № 0006611304, прийнятим контролюючим органом, та з яких підстав його слід скасувати. У позовній заяві позивач лише вказує на неповноту таблиці про стан розрахунків - нарахування та сплати єдиного внеску, жодних документів на спростування обставин, наведених в акті перевірки щодо несвоєчасної сплати єдиного внеску матеріали справи не містять.
Підсумовуючи викладене вище, суд висновує про безпідставність позовних вимог.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із ч.ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, суд дійшов висновку про правомірность і обґрунтованість оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, а тому, відсутні підстави для їх скасування, у зв`язку з чим у задоволенні позовних вимог належить відмовити повністю.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у зв`язку із відмовою у задоволенні позову відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 14, 72 76-79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕРХНЯЧКА-АГРО" (20022, Черкаська область, Христинівський район, смт Верхнячка, вул. Свердлова, 2, ідентифікаційний код 32230836) до Головного управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 39392109) про визнання протиправними і скасування рішень - відмовити повністю.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 24.02.2020.
Суддя С.О. Кульчицький