
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
14 лютого 2020 року м. Рівне №460/3699/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., за участю: секретаря судового засідання Самкової Т.А.; представника позивача - адвоката Тарновецького П.Я.; представника відповідача - Форет М.С.; розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко» до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко» (далі іменується - позивач) до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі іменується - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.07.2019 №0219485012 в частині застосування штрафу на загальну суму 41177 грн. 67 коп.
Заяви по суті справи.
Позовна заява обґрунтована тим, що податкове повідомлення-рішення від 25.07.2019 №0219485012 в частині застосування штрафу на загальну суму 41177 грн. 67 коп. є протиправним, оскільки: платник податків не допускав порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; податкові накладні були подані на реєстрацію 15.01.2019, тобто у строки, встановлені нормами Податкового кодексу України; такі податкові накладні зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних лише протягом 17-18 січня 2019 року з незалежних від платника податків причин; платника податків не може бути притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу, оскільки податкового правопорушення він не вчиняв. Просив задовольнити позов повністю.
Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що у платника податків був обов`язок подати податкові накладні на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15.01.2019, проте такі податкові накладні зареєстровані з порушенням термінів, за що передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Відповідач вказує, що датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Зі змісту Квитанцій до податкових накладних вбачається, що останні зареєстровані з порушенням термінів. Відповідач вказує на правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення та просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 03.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до судового розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 19.12.2019.
Ухвалою суду від 19.12.2019, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання (а.с. 83)), підготовче засідання відкладене на 10.01.2020.
Ухвалою суду від 10.01.2020, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання (а.с. 107)), закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 31.01.2020.
Ухвалою суду від 31.01.2020, постановленою без виходу до нарадчої кімнати (протокол судового засідання (а.с. 116)), у судовому засіданні оголошено перерву до 14.02.2020.
У судове засідання 14.02.2020 прибув представник позивача, підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
До суду також прибув представник відповідача, заперечив проти позову та просив суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог повністю.
На підставі статей 243, 250 КАС України, вступна та резолютивна частини рішення проголошені у судовому засіданні 14.02.2020.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
В С Т А Н О В И В:
Старшим державним ревізором-інспектором Головного управління ДФС у Рівненській області проведено камеральну перевірку з питань реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) Товариства з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко», за результатами якої складений Акт «Про результати камеральної перевірки ТОВ «Арм-Еко» (код ЄДРПОУ 33001226)» від 13.06.2019 №4173/17-00-50-12/33001226 (ділі іменується - Акт перевірки) (а.с. 96).
На підставі Акта перевірки сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Н» від 25.07.2019 №0219485012 (далі іменується - ППР №0219485012) (а.с. 11), яким до платника податків застосовано штрафні санкції за порушення термінів реєстрації ПН в ЄРПН у розмірі 10% - 414139,74 грн., та 20% - 3209,33 грн.
За результатами розгляду скарги платника податків на ППР №0219485012, Державною податковою службою України прийняте рішення від 13.11.2019 №9308/6/99-00-08-05-05 (а.с. 14), яким скаргу платника податків залишено без задоволення, а ППР №0219485012 - без змін.
Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб`єктом владних повноважень в основу оскаржуваного рішення - ППР №0219485012, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає наступне.
Актом перевірки встановлено порушення платником податків термінів реєстрації ПН в ЄРПН: №359 від 26.12.2018, №576 від 27.12.2018, №249 від 12.12.2018, №160 від 07.12.2018, №563 від 30.10.2018, №634 від 28.12.2018, №633 від 28.12.2018, №630 від 28.12.2018, №632 від 28.12.2018, №424 від 20.12.2018, №631 від 28.12.2018.
В матеріалах справи міститься Розрахунок штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 13) з наступним описом:
ПН №563 від 30.10.2018 - дата реєстрації 19.11.2018, кількість днів 4, сума ПДВ 2363,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 236,30 грн.;
ПН №160 від 07.12.2018 - дата реєстрації 21.01.2019, кількість днів 21, сума ПДВ 3173,00 грн., розмір штрафу 20%, сума штрафу 634,60 грн.;
ПН №249 від 12.12.2018 - дата реєстрації 21.01.2019, кількість днів 21, сума ПДВ 36,33 грн., розмір штрафу 20%, сума штрафу 7,27 грн.;
ПН №424 від 20.12.2018 - дата реєстрації 19.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 157150,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 15715,00 грн.;
ПН №539 від 26.12.2018 - дата реєстрації 17.01.2019, кількість днів 2, сума ПДВ 118739,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 11873,90 грн.;
ПН №576 від 27.12.2018 - дата реєстрації 17.01.2019, кількість днів 2, сума ПДВ 42744,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 4274,40 грн.;
ПН №630 від 28.12.2018 - дата реєстрації 18.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 16712,33 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 1671,23 грн.;
ПН №631 від 28.12.2018 - дата реєстрації 18.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 57772,60 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 5777,26 грн.;
ПН №632 від 28.12.2018 - дата реєстрації 18.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 9608,31 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 960,83 грн.;
ПН №633 від 28.12.2018 - дата реєстрації 18.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 5000,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 500,00 грн.;
ПН №634 від 28.12.2018 - дата реєстрації 18.01.2019, кількість днів 3, сума ПДВ 4050,50 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 405,05 грн.
Позивач не оскаржує ППР №0219485012 в частині визначення штрафу за порушення термінів реєстрації ПН в ЄРПН за трьома податковими накладними: ПН №563 від 30.10.2018 - дата реєстрації 19.11.2018, кількість днів 4, сума ПДВ 2363,00 грн., розмір штрафу 10%, сума штрафу 236,30 грн.; ПН №160 від 07.12.2018 - дата реєстрації 21.01.2019, кількість днів 21, сума ПДВ 3173,00 грн., розмір штрафу 20%, сума штрафу 634,60 грн.; ПН №249 від 12.12.2018 - дата реєстрації 21.01.2019, кількість днів 21, сума ПДВ 36,33 грн., розмір штрафу 20%, сума штрафу 7,27 грн.
Щодо інших ПН позивач вказує, що не допускав порушення термінів реєстрації, оскільки такі ПН були своєчасно подані на реєстрацію, проте з технічних причин, що не залежали від платника податків, були зареєстровані пізніше.
Відповідно до пункту 201.10. статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Суд зазначає, що спірні податкові накладні №424 від 20.12.2018, №539 від 26.12.2018, №576 від 27.12.2018, №630 від 28.12.2018, №631 від 28.12.2018, №632 від 28.12.2018, №633 від 28.12.2018, №634 від 28.12.2018, складені з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця - грудня 2018 року, а тому повинні бути зареєстровані в ЄРПН до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені - до 15.01.2019 включно.
Відповідно до Квитанцій №1 спірні податкові накладні зареєстровані у такі терміни: ПН №424 від 20.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 19); ПН №539 від 26.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 17.01.2019 (а.с. 25); ПН №576 від 27.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 17.01.2019 (а.с. 32); ПН №630 від 28.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 39); ПН №631 від 28.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 45); ПН №632 від 28.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 52); ПН №633 від 28.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 58); ПН №634 від 28.12.2018 - документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України - 18.01.2019 (а.с. 65).
Вказані ПН та Квитанції №1 до ПН досліджені судом як електронні докази, про що складений Протокол огляду електронних доказів (а.с. 113).
В матеріалах справи також наявні такі документи, як «Властивості документа», що формуються в електронній системі Кабінет платника податків, зокрема, щодо податкових накладних, які подаються на реєстрацію в ЄРПН.
Зі змісту документів «Властивості документа» вбачається наступне:
ПН №424 від 20.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 18.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 21);
ПН №539 від 26.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 17.01.2019, Квитанція №1 - 17.01.2019 (а.с. 27);
ПН №576 від 27.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 17.01.2019, Квитанція №1 - 17.01.2019 (а.с. 34);
ПН №630 від 28.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 41);
ПН №631 від 28.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 47);
ПН №632 від 28.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 18.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 54);
ПН №633 від 28.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 18.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 60);
ПН №634 від 28.12.2018 - очікується доставка 15.01.2019 - 18.01.2019 - 16.01.2019 - 16.01.2019, повідомлення - 18.01.2019, Квитанція №1 - 18.01.2019 (а.с. 67).
Позивачем надані суду докази на підтвердження своєчасного подання ПН на реєстрацію в ЄРПН - Протоколи руху документа / звіта та пов`язаних з ним повідомлень / квитанції (а.с. 123-144), зі змісту яких вбачається наступне: ПН №424 від 20.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 18.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №539 від 26.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №576 від 27.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №630 від 28.12.2018 - тип операції - відправка: 18.01.2019, 15.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №631 від 28.12.2018 - тип операції - відправка: 18.01.2019, 15.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №632 від 28.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 18.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №633 від 28.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 18.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019; ПН №634 від 28.12.2018 - тип операції - відправка: 15.01.2019, 18.01.2019, 16.01.2019, 16.01.2019.
Судом встановлено, що позивач вчиняв усі залежні від нього дії з метою реєстрації ПН в ЄРПН у строки, встановлені нормами ПК України, оскільки усі без винятку ПН були подані на реєстрацію вперше 15.01.2019, проте з незалежних від платника податків причин, не були зареєстровані у день їх подання на реєстрацію.
Судом також досліджено електронний доказ - Повідомлення «До уваги», розміщене на офіційному веб-сайті центрального органу від 15.01.2019 - Пресслужба Державної фіскальної служби України, яким повідомлялося, що у зв`язку із перенавантаженням серверу ДФС та необхідністю своєчасного прийому податкових накладних / розрахунків коригування, запити щодо отримання відомостей з ЄРПН обробляються із затримкою в часі (а.с. 112).
Беручи до уваги Протоколи руху документа / звіта та пов`язаних з ним повідомлень / квитанції, зі змісту яких вбачається, що позивач подавав ПН на реєстрацію в ЄРПН саме 15.01.2019, суд дійшов висновку про відсутність у діях платника податків порушення термінів реєстрації ПН в ЄРПН.
За приписами пункту 120-1.1. статті 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів.
Відповідно до підпункту 14.1.265. пункту 14.1 статті 14 ПК України, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
За правилами пунктів 109.1 та 109.2 статті 109 ПК України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
Отже, відповідальність у вигляді штрафу може настати для платника податків виключно у випадку допущення ним податкового правопорушення.
У даному випадку судом не встановлено факту допущення позивачем податкового правопорушення, а тому підстави для застосування штрафних санкцій відсутні.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення - ППР №0219485012 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 41177 грн. 67 коп., у порядку статті 77 КАС України, а тому права та інтереси позивача підлягають судовому захисту шляхом визнання протиправним і скасування такого рішення суб`єкта владних повноважень у відповідній частині.
За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 1921,00 грн., сплачена відповідно до платіжного доручення від 27.11.2019 №628.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко» (35364, Рівненська область, Рівненський район, село Грушвиця Перша, вулиця Центральна, 37Г, квартира 1; код ЄДРПОУ 33001226) до Головного управління ДПС у Рівненській області (33023, місто Рівне, вулиця Відінська, 12; код ЄДРПОУ 43142449) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 25 липня 2019 року №0219485012 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 41177 грн. 67 коп.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко» (код ЄДРПОУ 33001226) суму судового збору у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 (нуль) коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Рівненській області (код ЄДРПОУ 43142449).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 24 лютого 2020 року.
Суддя Недашківська К.М.