
Провадження № 2/702/14/20
Справа № 702/578/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2020 року м. Монастирище
Монастирищенський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Діденко Т.І.,
з участю секретаря - Прилуцької О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення в сумі 4542,95 грн.
Підставами позовних вимог позивач вважає те, що 17 грудня 2012 року між дочірнім підприємством "Теплокомуненерго", правонаступником якого є комунальне підприємство "Теплокомуненерго" міста Монастирище (далі - Підприємство) та споживачем комунальних послуг ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 або Споживач) був укладений договір про надання послуг з централізованого опалення.
За умовами укладеного договору, Підприємство надає Споживачу вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги, а Споживач проводить оплату за фактично надані послуги відповідно до встановлених тарифів.
Підприємство забезпечує Споживача послугами якісно та безперебійно, однак взяті на себе зобов`язання по укладеному договору ОСОБА_1 належним чином не виконує. Оплату спожитих житлово-комунальних послуг в обумовлений договором та законом термін не проводить, порушуючи норми абзацу 6 статті 19 Закону України "Про теплопостачання".
Станом на 01 квітня 2019 року за період 0 01.02.2017 до 31.03.2019 Споживач заборгував Підприємству за спожиті послуги з централізованого опалення 4137 грн. 92 коп.
Борг утворився за період з 01.02.2017 до 01.04.2019. Споживач знає про наявний борг. 12 квітня 2019 року Споживачу було направлено досудове попередження з вимогою оплатити наявний борг. В добровільному порядку борг не сплачено. Споживач безпідставно ухиляється оплатити його.
В м. Монастирище та с. Нове Місто функціонує централізована система теплопостачання. Внутрішньобудинкові системи теплопостачання будинків приєднані до зовнішніх теплових мереж (місцевої (розподільчої) теплової мережі, магістральної) аж до джерела теплової енергії. В будинку по АДРЕСА_1 діє внутрішньобудинкова централізована система опалення, яка гідравлічно та теплотехнічно об`єднує усі квартири. Позивач здійснював та продовжує надавати послуги з централізованого опалення і технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання вказаного будинку.
Багатоквартиний житловий будинок по АДРЕСА_1 обладнано вузлом обліку теплової енергії, який пройшов експертизу у відповідному відділі ДП "Черкасистандартметрологія".
27.05.2019 року Монастирищенським районним судом Черкаської області винесено судовий наказ за заявою Підприємства про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення та збитків за несвоєчасно проведені розрахунки з ОСОБА_1 , в сумі 4494,02 грн. та судових витрат в сумі 192,10 грн. Ухвалою Монастирищенського районного суду Черкаської області від 12 червня 2019 у справі № 702/374/19 провадження № 2-с/702/2/19 заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу задоволено. Судовий наказ від 27.05.2019 скасовано. Заяву про скасування судового наказу ОСОБА_1 мотивував тим, що він, як учасник бойових дій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 має право на 100-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами.
Разом з тим, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", передбачено встановлення соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком. Тобто, громадяни, які мають 100 % пільги отримують їх саме в межах встановленого законодавством соціального нормативу. Послуги, спожиті понад соціальні нормативи, мають оплачуватися на загальних підставах.
Відповідач користується 100% знижкою плати за спожиті послуги з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 у межах норм, встановлених постановою КМУ від 06.08.2014 № 409.
Керуючись абз.6 ст.19 Закону України "Про теплопостачання"; п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VII; п. 5 ч.3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 1875-IV; ст. 162 ЖК Української PCP; ст. 175, 187, 211, 213, 246, 258, 259, ч. 4 ст. 263, 264, 265 ЦПК України та ст. 525, 526, 530, 599, 610-612, ч. 2 ст. 625, 901, 903 ЦК України, позивач просить позов задоволити повністю, стягнути з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства "Теплокомуненерго" міста Монастирище: 4137,92 грн. боргу за спожиті послуги з централізованого опалення; 259,27 грн. - пені; 41,80 грн. - інфляційних втрат та 103,96 грн. - 3% річних, всього 4542,95 грн.; понесені Підприємством судові витрати у вигляді сплати судового збору в сумі 1921,00 грн.
Представник позивача - директор КП «Теплокомуненерго» м.Монастирище Крохмальний С.П., позовні вимоги підтримав повністю, просить їх задовольнити, справу розглянути без нього, про що подав до суду листи від 15.07.2019, № 332 від 12.11.2019.
Відповідач ОСОБА_1 позов не визнав, вважає його безпідставним, про що подав до суду відзив від 15.07.2019, відповідно до якого, згідно посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3, яке видане 01.02.1996 він має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни та учасників бойових дій. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 він, як учасник бойових дій, має право на 100 % знижку плати за користуванн комунальними послугами. Він неодноразово звертався до Позивача з приводу нарахування йому плати за теплопостачання, проте відповідного розрахунку, який би підтвердив обгрунтованість та законність нарахування йому плати та як наслідок виникнення у нього заборгованості Позивачем йому не надано.
Яким чином і за допомогою яких методик, засобів тощо Позивачем було визначено, що він ОСОБА_1 власник квартири АДРЕСА_2 , спожив послуг понад соціальну норму йому не зрозуміло. Позивачем не вказане це в позовній заяві, не надано такого підтвердження в додатках до позовної заяви. Його квартира не обладнана окремим вузлом обліку спожитої теплової енергії.
На підставі яких нормативних документів та вихідних показників розрахунку спожитої понад соціальну норму були внесенні дані в графу 3* (соціальна норма на 1 м.кв, Гкал.), в графу 4*, 5* (фактично спожито) також не вказано.
Вважає, що докази, додані Позивачем щодо розміру боргу не можуть вважатися належними та достовірними в розумінні ст.77, 79 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст.55 Конституції України, ст.16 ЦК України, ст.12, 77, 79 ЦПК України, відповідач просить відмовити в задоволенні позову позивачеві про стягнення з нього заборгованості за послуги централізованого опалення в повному обсязі.
Представник позивача - директор КП «Теплокомуненерго» м.Монастирище, Крохмальний С.П., 23.07.2019 подав до суду відповідь на відзив, згідно якої 19.07.2019 за вхідним № 153 Підприємство отримало відзив на позовну заяву, згідно якого Відповідачеві не зрозуміло яким чином і за допомогою яких методик, засобів тощо Позивача визначив те, що ОСОБА_1 , як власник квартири АДРЕСА_2 спожив послуг понад соціальну норму, незрозуміло походження даних розрахунку спожитої понад соціальну норму теплової енергії на централізоване опалення.
Відзив на позовну заяву ОСОБА_1 мотивував, зокрема і тим, що він, як учасник бойових дій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 має право на 100 % знижку плати за користування комунальними послугами. Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", передбачено встановлення соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком. Тобто, громадяни, які мають 100 % пільги отримують їх саме в межах встановленого законодавством соціального нормативу. Послуги, спожиті понад соціальні нормативи, мають оплачуватися на загальних підставах.
Відповідач користується 100% знижкою плати за спожиті послуги з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 у межах норм, встановлених постановою КМУ від 06.08.2014 № 409.
Щодо інших положень відзиву: пунктом 12 розділу "Порядок обліку та оплати послуг" Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, передбачено, зокрема, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об`єму) квартири (будинку садибного типу). Плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії. Таким чином, розподіл обсягу спожитих послуг пропорційно опалювальної площі приміщень, в тому числі і ОСОБА_1 , є законодавчо встановленою нормою.
В той же час, вихідними даними розрахунку кількості та вартості спожитих понад встановлений соціальний норматив послуг з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 є соціальна норма, помісячна кількість спожитих будинком гігакалорій та площа будинку. Площа будинку є інформацією із документів про право власності на приміщення власників приміщень у вказаному будинку. Кількість спожитих гігакалорій є інформацією із будинкового засобу обліку теплової енергії, що зафіксована, зокрема, у звітах вироблення і відпуску теплової енергії. Згідно пдп. 1 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" встановлено соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком (в редакції постанови КМУ від 06.02.2017 № 51): 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період (копія постанови КМУ від 06.02.2017 № 51 додається). Додатком 2 до вказаної постанови є таблиця коригуючих коефіцієнтів (поверховості) для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення, який для п`ятиповерхових будинків складає 0,429.
Таким чином, норматив, в межах якого держава надає, в тому числі Відповідачеві, пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг є добутком коригуючого коефіцієнту для будівель п`яти і більше поверхів (0,429) і соціального нормативу споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг (для теплової енергії на ЦО з лічильниками до 30.04.17 - 0,0548 Гкал. на 1 м.кв. опалювальної площі на місяць в опалювальний період і з 01.05.17 - 0,0431 Гкал. на 1 м.кв.), що і, відповідно, зазначено у стовпчику 3* Розрахунку спожитої понад встановлений соціальний норматив послуг з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 . Вихідні дані і дії по них наведено у розшифруванні під таблицею.
Усі інші дії із Розрахунку спожитої понад встановлений соціальний норматив послуг з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 є арифметичними: для того, щоб визначити кількість фактично спожитих послуг (стовпчик 4*) потрібно дані із стовпчика 1 (спожиті Гкал по будинку в місяць) розділити на дані стовпчика 2 (площа будинку). Отримаємо фактично спожиту кількість гігакалорій на метр квадратний для кожної квартири, в тому числі і для квартири Відповідача. Співвідношення кількості фактично спожитих послуг із встановленим соціальним нормативом висвітлює стовпчик 5*. Для прикладу, якщо в березні місяці 2019 року квартирою Відповідача фактично було спожито 0,0163752 Гкал/м. кв. при встановленому соціальному нормативі 0,0184899 Гкал/м. кв. (тобто норматив перевищує фактичне споживання), то норму споживання перевищено не було, а тому, обов`язок із оплати вартості спожитих послуг з централізованого опалення, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 в частині 100% пільги учасникам бойових дій, у Відповідача відсутній. В той же час, в лютому місяці 2019 року квартирою Відповідача фактично було спожито 0,0228680 Гкал/м. кв. при встановленому соціальному нормативі 0,0184899 Гкал./м. кв. (тобто в даному варіанті фактичне споживання перевищило норматив). Фактично спожито по квартирі в указаний місяць понад соціальну норму 0,004378177 Гкал./м. кв., а тому Відповідачеві було виставлено до оплати 320,40 грн. (0,004378177 Гкал./м. кв.* 1463,63 (тариф)*50 м. кв. (площа квартири). Ця сума є вартістю спожитих послуг понад встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 соціальний норматив.
Усі формули до розрахунків наведені у розшифруванні до таблиці Розрахунку спожитої понад встановлений соціальний норматив послуг з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 і здійснюються аналогічно до наведеного прикладу.
Враховуючи усе вищевикладене, твердження із відзиву на позовну заяву про неналежність та недостовірність доказів щодо розміру боргу у справі № 702/578/19 вважають безпідставними та передчасними.
Керуючись ст. 179 ЦПК України позивач просить позов задовольнити повністю, стягнути з ОСОБА_1 на його користь 4137,92 грн. боргу за спожиті послуги з централізованого опалення, 259,27 грн. - пені, 41,80 грн. - інфляційних втрат та 103,96 грн. - 3% річних, всього 4542,95 грн. та понесені підприємством судові витрати у вигляді сплати судового збору в сумі 1921,00 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково з врахуванням наступного:
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 з 20.01.1997, що підтверджено довідкою виконавчого комітету Монастирищенської міської ради Черкаської області від 04.07.2019 (а.с.37).
ОСОБА_1 є споживачем житлово-комунальних послуг з централізованого опалення, що надає комунальне підприємство "Теплокомуненерго" міста Монастирище, що підтверджено договором № 14-034 від 17.12.2012 про надання послуг з централізованого опалення; звітами з вироблення та відпуску теплової енергії за споживачами (в тому числі по житловому будинку по АДРЕСА_1 , квратири № 1-49) за лютий-березень, жовтень- грудень 2017 року; січень-квітень, жовтень-грудень 2018; січень- березень 2019 року (а.с.12, 13, 52-65).
Згідно довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ № 132122 від 12.12.2018; посвідчень серії НОМЕР_4 від 27.12.2018, яке дійсне довічно, та серія НОМЕР_3 від 01.02.1996 відповідач ОСОБА_1 є інвалідом ІІ-ї групи безтерміново, має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, учасників бойових дій; відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 має право на 100% відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами (а.с.47, 48, 84).
Згідно ч.1) ст.3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", передбачено встановлення соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком. Громадяни які мають 100 % пільги отримують їх саме в межах встановленого законодавством соціального нормативу. Відповідно, послуги, спожиті понад соціальні нормативи, мають оплачуватися на загальних підставах.
Пунктом 12 розділу "Порядок обліку та оплати послуг" Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, передбачено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об`єму) квартири (будинку садибного типу). Плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії. Розподіл обсягу спожитих послуг пропорційно опалювальної площі приміщень, є законодавчо встановленою нормою.
Згідно листа Мінсоцполітики України від 18.08.2017 № 16730/0/2-17/20, згідно ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" інваліди війни мають право на 100-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами в межах норм споживання. Послуги, спожиті понад соціальні нормативи, мають оплачуватися на загальних підставах (а.с.24).
ОСОБА_1 користується 100-відсоткою знижкою плати за спожиті послуги з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 у межах норм, встановлених постановою КМУ від 06.08.2014 № 409, що підтверджено Розрахунком кількості та вартості спожитих понад встановлений соціальний норматив послуг з централізованого опалення по квартирі АДРЕСА_2 (а.с.11).
Згідно виписки заборгованості КП «Теплокомуненерго» м.Монастирище, заборгованість відповідача станом на березень 2019 складає 4137,92 грн. (а.с.7-10).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобовязання повинні виконуватися належним чином і в строк.
Згідно положень п. 5 ч. 2 ст. 7, ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (із змінами) Споживач зобов`язаний своєчасно оплатити спожиті комунальні послуги.
За змістом ст. ст. 67-68, 162 Житлового Кодексу УРСР наймач чи власник житла зобовязаний своєчасно здійснювати оплату за отримані комунальні послуги по затверджених тарифах. Плата за комунальні послуги вноситься щомісячно.
Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно п. 44 договору № 14-034 про надання послуг з централізованого опалення за несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня у розмірі, встановленому законом.
Абзацом 6 статті 19 Закону України "Про теплопостачання" передбачено, що споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Пунктом 1 ч.1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" 1875-IV (в редакції, чинній на час виникнення правовідносин) передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг. Згідно з п. 5 ч.3 ст. 20 цього Закону, споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ч. 3 ст. 692 ЦК України відсотки за неправомірне користування чужими грошовими коштами справляються по день сплати суми цих коштів кредитору, якщо законом або договором не встановлено для нарахування відсотків інший строк.
Суд вважає, що позовні вимоги щодо пені, інфляційних та 3 % річних в загальній сумі 405,03 грн. підлягає до задоволення повністю.
Позивачем надано розрахунок неустойки (пені) в сумі 259,27, інфляційних втрат в сумі 41,18 грн. та трьох процентів річних в сумі 103,96 грн. у зв`язку із простроченням відповідачем оплати комунальних послуг, порушень вимог діючого законодавства при їх нарахуванні судом не встановлено.
Свої заперечення проти позову відповідач суду надав, проте доказів, які б обґрунтовували такі заперечення відповідач суду не подав.
Оцінивши докази надані позивачем, відповідачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги КП «Теплокомуненерго» м.Монастирище підлягають до задоволення частково.
У відповідності до ч. 1-4 ст. 12 та ч. 1 ст. 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, сторони та інші особи, які беруть участь в справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до чинного законодавства, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь в справі.
Доказів невикористання теплової енергії централізованого опалення, доказів неправомірного нарахування суми заборгованості за використані комунальні послуги станом на 20.02.2020 відповідач суду не наддав.
Враховуючи постанову Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 01.03.2017 у справі № 703/686/15-ц, керуючись п.9) ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», суд вважає, що в задоволенні вимог позивача про стягнення з відповідача на його користь 1921 грн. судових витрат - судового збору, які він оплатив при подачі позовної заяви, необхідно відмовити.
Керуючись ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»; ст. 526, 530, 625 ЦК України; ст. 67, 68, 162 ЖК УРСР; постановою КМУ від 06.08.2014 № 409, "Порядком обліку та оплати послуг" Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630; ст. 12-13, 81, 82, 89, 141, 223, 259, 264-265, 268, 354 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь комунального підприємства "Теплокомуненерго" міста Монастирище, МФО 354347, поточний рахунок № НОМЕР_1 в АТ КБ "ПриватБанк" всього 4542,95 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок два гривні 95 копійок), в тому числі: 4137,92 грн. боргу за спожиті послуги з централізованого опалення; 259,27 грн. пені; 41,80 грн. - інфляційних втрат; 103,96 грн. - 3% річних.
Відмовити позивачеві - комунальному підприємству "Теплокомуненерго" міста Монастирище, у стягненні з відповідача судових витрат з оплати судового збору в сумі 1921 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Позивач: комунальне підприємство «Теплокомуненерго» міста Монастирище вул. вул. Соборна, 122-1, м. Монастирище Черкаської області, ідентифікаційний код 25584373, поточний рахунок \о НОМЕР_1 в АТ КБ "ПриватБанк", МФО 354347.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 .
Повне судове рішення складене 23.02.2000.
Суддя Т.І.Діденко
Провадження № 2/702/14/20
Справа № 702/578/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна частини)
20 лютого 2020 року м. Монастирище
Монастирищенський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Діденко Т.І.,
з участю секретаря - Прилуцької О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення,
в и р і ш и в:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь комунального підприємства "Теплокомуненерго" міста Монастирище, МФО 354347, поточний рахунок № НОМЕР_1 в АТ КБ "ПриватБанк" всього 4542,95 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок два гривні 95 копійок), в тому числі: 4137,92 грн. боргу за спожиті послуги з централізованого опалення; 259,27 грн. пені; 41,80 грн. - інфляційних втрат; 103,96 грн. - 3% річних.
Відмовити позивачеві - комунальному підприємству "Теплокомуненерго" міста Монастирище, у стягненні з відповідача судових витрат з оплати судового збору в сумі 1921 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Позивач: комунальне підприємство «Теплокомуненерго» міста Монастирище вул. вул. Соборна, 122-1, м. Монастирище Черкаської області, ідентифікаційний код 25584373, поточний рахунок \о НОМЕР_1 в АТ КБ "ПриватБанк", МФО 354347.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 .
Суддя Т.І.Діденко