Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-298/10/2370 25.03.2010 р. м. Черкаси
12 год. 40 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Гаращенка В.В,
при секретарі: Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: Савенко Ю.Н. за довіреністю,
відповідача: ОСОБА_2 - особисто,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у місті Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2015 грн., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач стверджує, що за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2015 грн.
До початку судового засідання представник позивача подала клопотання про зменшення розміру суми, яка заявлена до стягнення, оскільки відповідач частково сплатила борг в сумі 595 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила його задовольнити в частині залишку заборгованості в сумі 1420 грн.
Відповідач в судовому засіданні заперечила проти стягнення 1420 грн., оскільки вважає, що на момент перевірки готівкових коштів на місці проведення розрахунків наявна суму коштів в касі відповідала даним х-звіту. Сума невідповідності є надуманою.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, в тому числі пояснення свідка, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності 24.04.1994 року державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Спеціальним Законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі «Закон № 265/95-ВР»).
Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано ст.ст. 15, 16 Закону № 265/95-ВР.
Частиною 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за субєктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Так, 28.07.2009 року за результатами проведеної перевірки господарської одиниці відповідача, бару «Едельвейс», що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Менделеєва, 8, та складеного акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки від 28.07.2009 року, встановлені порушення відповідачем ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме:
-не виконано щоденний друк фіскального звітного чеку за 19.04.2009 року та 29.05.2009 року;
-не зберігалися контрольні стрічки за 06.06.2009 року протягом встановленого строку зберігання (3 роки);
-не проведено розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
-не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій) формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані:
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР).
Відповідно до акту перевірки від 28.07.2009 року та опису наявних готівкових коштів сума грошових коштів, на яку виявлено невідповідність, склала 284 грн.
В судовому засіданні 15 березня 2010 року суд допитав в якості свідка ОСОБА_3 продавця-бармена відповідача, що безпосередньо була присутня під час проведення перевірки та підписувала документи, надані працівниками відповідача.
ОСОБА_3 пояснила, що акт перевірки підписала без ознайомлення з його змістом, а опис наявних готівкових коштів підписала пустий, без переліку номіналу наявних купюр.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що свідчення ОСОБА_3 оцінені судом критично, оскільки свідок перебуває в трудових відносинах з відповідачем. Крім того, наведене спростовується матеріалами справи.
На підставі акта перевірки від 28.07.2009 року ДПІ в місті Черкаси стосовно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001122303 від 06.08.2009 року на суму 2015 грн.
Вказане рішення отримано відповідачем 18.08.2009 року.
Відповідальність за порушення вимог пп. 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлена п. 4, 5, 6 ст. 17 та ст. 22 цього Закону, зокрема, застосовуються наступні штрафні (фінансові) санкції: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до ст. 22 цього закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржила, штраф сплатила частково в сумі 595 грн. Таким чином, сума заборгованості на день розгляду справи по сплаті штрафних (фінансових) санкцій складає 1420 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в місті Черкаси, (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код ЄДРПОУ 34503595) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1420 (одна тисяча чотириста двадцять) грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.В. Гаращенко