Постанова № 87749171, 20.02.2020, Індустріальний районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
20.02.2020
Номер справи
644/9938/19
Номер документу
87749171
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 644/9938/19

Провадження № 3/644/117/20

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 лютого 2020 р. Харків

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді - Попової В.О.,

за участю секретаря - Дашкової К.С.,

особи, яка притягується до адміністративної

відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від заступника начальника Лиманського відділення поліції Слов`янського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює ТОВ «Караван» - водієм, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 21 листопада 2019 року о 08 год. 20 хв., рухаючись по автодорозі Лиман-Добропілля 88 км, керував транспортним засобом Volkswagen Crafter, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння очей. Від застосування на місці зупинки спеціального технічного засобу – алкотест 6810 відмовився в присутності двох свідків. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в міському наркологічному диспансері м. Слов`янськ. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що з протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, він не згоден, тому що він нічого не порушував.

Суд, вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом, в якому містяться фактичні дані про вчинення особою адміністративного правопорушення.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 070757 від 21.11.2019, в ньому наявні всі відомості, передбачені ч.1 ст.256 КУпАП.

Не зважаючи на заперечення ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, його вина доводиться наявними в матеріалах справи доказами, зокрема:

- протоколом серії ОБ № 070757 про адміністративне правопорушення, згідно якого водій ОСОБА_1 21 листопада 2019 року о 08 год. 20 хв., рухаючись по автодорозі Лиман-Добропілля 88 км, керував транспортним засобом Volkswagen Crafter, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння очей. Від застосування на місці зупинки спеціального технічного засобу – алкотест 6810 відмовився в присутності двох свідків. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в міському наркологічному диспансері м. Слов`янськ. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України, (а.с.3);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 324 від 21.11.2019, складеному о 08-55 год. виданого Відокремленим структурним підрозділом комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер у м. Слов`янськ», згідно якого громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (а.с. 6).

На запит суду до Відокремленого структурного підрозділу Комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер м.Краматорська» у м. Слов`янськ, було надано копію акту медичного огляду №324 від 21.11.2019 року відносно ОСОБА_1 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, з якого вбачається, що огляд проводився зі застосуванням технічного засобу, за результатами якого встановлено, що у ОСОБА_1 згідно результатів обстеження 21.11.2019 в о 09-02 год. за допомогою Алкотесту № 33932 встановлено вміст алкоголю 0.63 %0 проміле; згідно результатів обстеження 21.11.2019 в о 09-10 год. за допомогою Алкотесту № 33933 встановлено вміст алкоголю 0.64 %0 проміле. Що також підтверджується наданими роздруківками приладу Drager Alcotest 6810 результатів тестування водія ОСОБА_1 на алкоголь, згідно яких: тест № 33933, в якому вказано, що результат тесту – 0.64 %0 (промілей), тест № 33932, в якому вказано, що результат тесту – 0.63 %0 (промілей) (а.с. 23, 25).

Згідно результату аналізу на вміст алкоголю в сечі № 100/7 від 21.11.2019 року, виданого Відокремленим структурними підрозділом Комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер м.Краматорська» у м. Слов`янськ, під час дослідження сечі ОСОБА_1 , 1974 року народження, вміст алкоголю складає 1,2944 %0 (промілей) (а.с. 22).

З листа заступника начальника Лиманського відділення поліції Слов`янського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області 29.11.2019 № 17927/302/01-2019 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував посвідчення водія НОМЕР_2 від 21.11.2017 (а.с.2). Що також підтверджується витягом АРМОР (а.с. 7).

Порядок проходження огляду на стан сп`яніння встановлений ст. 266 КУпАП, а також затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» та «Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджену спільним наказом МВС та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 року.

Пунктом 12 діючої Інструкції встановлено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу І цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.

Відповідно до пунктів 15, 16, 17, 21 діючої Інструкції 21.11.2019 року об 08-55 годині було проведено медичний огляд ОСОБА_1 , про що було складено Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 324, який відповідає вимогам п.16 і додатку 4 Інструкції. За таких обставин, відсутні підстави для ствердження того, що висновок щодо результатів медичного огляду стосовно ОСОБА_1 на стан сп`яніння складений з порушенням вимог Інструкції.

Згідно п. 20 розділу ІІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09.11.2015 № 1452/735, висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров`я.

Будь-яких доказів, що спростовують дані, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 суду не надав.

З огляду на викладене, доводи ОСОБА_1 про відсутність в його діях складу правопорушення є необґрунтованими.

При розгляді адміністративного матеріалу, суд досліджує протокол про адміністративне правопорушення в сукупності з іншими доказами, які додані до нього та містяться в матеріалах справи. Таким чином, з фабули протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння очей, що знайшло своє підтвердження в інших доказах, а саме: у висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 324 від 22.11.2019 року, згідно якого громадянин ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння; в акті медичного огляду №324 від 21.11.2019 року відносно ОСОБА_1 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, з якого вбачається, що огляд проводився із застосуванням спеціального технічного засобу, за результатами якого встановлено, що у ОСОБА_1 згідно результатів обстеження 21.11.2019 в о 09-02 год. за допомогою Алкотесту № 33932 встановлено вміст алкоголю 0.63 %0 проміле; згідно результатів обстеження 21.11.2019 в о 09-10 год. за допомогою Алкотесту № 33933 встановлено вміст алкоголю 0.64 %0 проміле, що також підтверджується наданими роздруківками приладу Drager Alcotest 6810 результатів тестування водія ОСОБА_1 на алкоголь; в результаті аналізу на вміст алкоголю в сечі № 100/7 від 21.11.2019 року, виданого Відокремленим структурними підрозділом Комунальної лікувально-профілактичної установи «Міський наркологічний диспансер м.Краматорська» у м. Слов`янськ, яким встановлено зміст алкоголю в сечі ОСОБА_1 . 1,2944 %0 проміле.

Матеріали справи не містять доказів того, що до ОСОБА_1 зі сторони працівників поліції або свідків було необ`єктивне ставлення. Ніяких доказів про порушення законодавства працівниками поліції (висновок службового розслідування, оскарження дій, рішення суду, тощо) суду не надано.

Зібрані у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 докази суд визнає належними, допустимими та такими, що відповідають вимогам ст. 251 КУпАП.

Отже, наявні в матеріалах справи докази з достатньою повнотою підтверджують факт порушення ОСОБА_1 вимог п.2.9 а Правил дорожнього руху України.

Наведені докази у своїй сукупності спростовують пояснення ОСОБА_1 та доводять порушення ним вимог п.2.9.а ПДР України, а отже вчиненням ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

В п. 1.9 ПДР України встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Згідно п.2.9 "а" ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтею ч.1 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції…

Протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 070757 від 21.11.2019 року у відношенні ОСОБА_1 складений за керування останнім транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

На підставі викладеного, оцінивши в сукупності зібрані у справі докази, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Суд, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення та ступінь його суспільної небезпеки, що дане правопорушення являється грубим порушенням правил дорожнього руху та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, здоров`ю, тяжкість ймовірних наслідків, вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст.130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами.

Судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на підставі ст. 40-1 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 283-285 КУпАП, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави (Отримувач коштів: ГУДКСУ у Харківській області; код отримувача: 37874947; банк отримувача: ДКСУ; код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA168999980313020149000020001; код класифікації доходів бюджету: 21081300) у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що після набрання даною постановою законної сили у випадку несвоєчасної сплати грошового стягнення (штрафу) у 15-денний строк з дня вручення їй постанови, передбачено стягнення штрафу у подвійному розмірі у відповідності до ст.ст.7,27,299,304,305,307,308 КУпАП та ст.ст.11,18 Закону України «Про виконавче провадження».

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в на користь держави в особі Державної Судової Адміністрації України (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача- Казначейство України(ЕАП) ;код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.

Суддя Попова В. О.