
Номер справи 623/647/20
Номер провадження 3/623/164/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2020 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. В`язівка Гатіщевського району Саратівської області громадянина України, не працюючого, який займається веденням домашнього господарства, раніше судимого, який протягом року притягався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.187 КУпАП, а саме останній раз – згідно постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 05.11.2019 року з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу 3-діб адміністративного арешту, знятого з реєстраційного обліку, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , контактний телефон відсутній, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії АПР18 № 482256 від 21.02.2020, серії АПР18 № 482257 від 21.02.2020 громадянин ОСОБА_1 повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до ст. 36 КУпАП справи про адміністративне правопорушення: №623/647/20, провадження 3/623/164/2020; 623/649/20, провадження 3/623/165/2020 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно справі № №623/647/20, провадження 3/623/164/2020.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що на момент перевірок 19.02.2020 та 20.02.2020 не знаходився вдома за місцем проживання, так як перебував в гостях у свого друга.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 11.02.2020 року по справі № 623/487/20, провадження № 1-в/623/31/2020 відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися з дому за місцем проживання з 22-00 до 06-00 наступного дня без дозволу ОВС.
Однак, на момент перевірки 19.02.2020 о 23 год. 00 хв, та 20.02.2020 о 23 год. 30 хв. громадянин ОСОБА_1 , який протягом року притягався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.187 КУпАП, був відсутнім за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії правопорушення серії АПР18 № 482256 від 21.02.2020, серії АПР18 № 482257 від 21.02.2020, поясненнями самого правопорушника, даними ним в судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 11.02.2020 про встановлення у відношенні гр. ОСОБА_1 адміністративного нагляду, іншими матеріалами справи.
ОСОБА_1 протягом року було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за ч.2 статтею 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 1 та п. в) ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ та особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами. Санкція ч.2 ст.187 КУпАП є альтернативною, що дає можливість визначити стягнення з урахуванням форми вини та даних про особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Стаття 27 КУпАП встановлює що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинене правопорушення, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
Враховуючи викладене, те що відповідно до ст. 36 КУпАП України при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, суд вважає, що застосування заходів у вигляді накладення штрафу є достатнім для виховання ОСОБА_1 , з урахуванням чого суд вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави, межі якого передбачені санкцією ч.2 ст.187 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 27, 33, 36, ч.2 ст.187, 221, 282, 283, 284 КУпАП , суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАПта притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень 00 коп. на користь держави (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції» отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37283992, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т. Д. Бєссонова