
Справа № 128/308/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 лютого 2020 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючої - судді Саєнко О.Б, при секретарі – Іоновій К.В.,
за участю: прокурора –Приходько Д.Є.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності- ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці протокол № 22 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією складеного Старшим оперуповноваженим 1 -го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шмалинюком Олександром Петровичем відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт. Стрижавка, Вінницького району, Вінницької області, холостого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчинені адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
Відповідно до витягу з наказу ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» № 58 о/с від 27 грудня 2004 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» з 27.12.2004.
Відповідно до пп.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Наказом начальника державної установи «Стрижавська виправна колонія (№81)» Вітринського О.В. № 42/ОС-18 від 06 березня 2018 року прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» звільнено із займаної посади за власним бажанням з 07.03.2018.
Згідно інформації наданої ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)» ОСОБА_2 П ОСОБА_3 було повідомлено про обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції» під запис 07.03.2018.
За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , після звільнення 07.03.2018, лише 19.09.2019 о 10:45 подав декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 раніше подавались наступні електронні декларації:31.03.2017 щорічна за 2016 рік;31.03.2018 щорічна за 2017 рік;17.03.2019 щорічна за 2018 рік.
У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 , раніше поданих електронних декларацій, йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу охорони ДУ Стрижавська виправна колонія (№81)», будучи згідно пп. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», звільнившись 07.03.2018 не своєчасно, лише 19.09.2019 без поважних причин подав, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з підстав зазначений у протоколі.
Прокурор Приходько Д.Є. в судовому засіданні підтримала протокол та просила прийняти рішення згідно чинного законодавства, визнавши винним ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті КУпАП у виді штрафу.
Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , міркування прокурора , дослідивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КпАП України, виходячи з такого.
Згідно з вимогами ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколу про адміністративне правопорушення №22 від 28.01.2020 року, вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу охорони ДУ Стрижавська виправна колонія (№81)», будучи згідно пп. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», звільнившись 07.03.2018 не своєчасно, лише 19.09.2019 без поважних причин подав, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Судом установлено, що відповідно до витягу з наказу ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» № 58 о/с від 27 грудня 2004 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» з 27.12.2004 (а.с. 24).
Відповідно до пп.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Наказом начальника державної установи «Стрижавська виправна колонія (№81)» Вітринського О.В. № 42/ОС-18 від 06 березня 2018 року прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)» звільнено із займаної посади за власним бажанням з 07.03.2018 (а.с.16-18).
Згідно інформації наданої ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)» ОСОБА_2 було повідомлено про обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції» під запис 07.03.2018 ( а.с.19).
За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 19.09.2019 о 10:45 подав декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 раніше подавались наступні електронні декларації:31.03.2017 щорічна за 2016 рік;31.03.2018 щорічна за 2017 рік;17.03.2019 щорічна за 2018 рік ( а.с.27-28).
Суд вважає, що у зв`язку з заповненням ОСОБА_1 , раніше поданих електронних декларацій, йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Вимогами частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно правових актів. Нормативно правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
З метою забезпечення єдиного підходу до виконання норм чинного антикорупційного законодавства Національне агентство з питань запобігання корупції, своїми рішеннями № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 95, надало роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.
Рішення №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 надає роз`яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Таким чином, Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, а саме:
- щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
- декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
- декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
-декларація суб`єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, що подається до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади(участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
З огляду на вищезазначені обставини, судом установлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу охорони ДУ Стрижавська виправна колонія (№81)», будучи згідно пп. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», звільнившись 07.03.2018 не своєчасно, лише 19.09.2019 без поважних причин подав, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172 -6 КУпАП.
При визначені виду і розміру стягнення, суд, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, визнав, щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вперше вчинив адміністративне правопорушення, ступінь вини, відсутність по справі обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті закону.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 , слід стягнути судовій збір у розмірі 420,40 гривень.
Керуючись ч.1 ст.172-6 КУпАП, Суд-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір, що становить 420 ( чотириста двадцять) гривень 40 ( сорок) копійок на розрахунковий рахунок: Одержувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код ЄДРПОУ: 37993783 Банк: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови суду.
Повна постанова суду складена 21.02.2020 о 12.45 годині.
Суддя: О.Б. Саєнко