Постанова № 87745183, 19.02.2020, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
19.02.2020
Номер справи
419/211/20
Номер документу
87745183
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/211/20

Провадження № 3/419/140/2020

ПОСТАНОВА

19.02.2020 року суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Мартинюк В.Б., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Головного спеціаліста сектору моніторингу прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької ті Луганської областей відділу регіонального представництва в Донецькій і Луганській областях Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді голови Новоайдарської районної ради Луганської області, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 212-3 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

23.01.2020 року складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 . Під час перевірки 23.01.2020 було виявлено, що ОСОБА_1 , до повноважень якого входить забезпечення доступу до публічної інформації, не вжив заходів, щодо своєчасного оприлюднення інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено ЗУ «Про доступ до публічної Інформації» а саме: на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua наборів даних, чим порушив п. 5-1 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні, вину свою не визнав, пояснив, що дійсно є головою Новоайдарською районної ради, але обраний на цю посаду 02.02.2018 року. Зазначив, що на виконання постанови КМУ від 21.10.2015 р. рішенням Новоайдарської районної ради №34/3 від 20.11.2015 року, було визначено, веб-сайт офіційним Новоайдарської районної ради за адресою: https://naydar-rada.at.ua, та призначено відповідальною особою за технічне забезпечення і супроводження офіційного веб-сайту Новоайдарської районної ради та його інформаціне наповнення ОСОБА_2 , наповнювати сайт https://data.gov.ua відповідно до постанови № 835 «Про затвердження положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» вони не повинні.

Допитаний в судовому засіданні головний спеціаліст сектору моніторингу прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відділу регіонального представництва в Донецькій і Луганській областях Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Дворнік О.С. зазначив, що відповідно до ЗУ «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» наділений правом здійснювати моніторинг. 14.01.2020 р. був здійснений моніторинг офіційного сайту https://data.gov.ua на якому був опублікований лише один набір даних, а мало бути мінімум одинадцять наборів даних, які мають постійно оновлюватись. На даному сайті були оприлюднені тільки регуляторні акти. Оскільки будь яких даних щодо відповідальної особи ОСОБА_1 не давав, протокол був складений на нього. Також звернув увагу, що відповідно п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про доступ до публічної Інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом оприлюднення на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, тобто на сайті Новоайдарської районної ради та на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, а саме на https://data.gov.ua.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 зазначив, що 23.01.2020 р він з ОСОБА_4 прибув до Новоайдарської районної ради для встановлення особи відповідальної за ведення сайту. Прийшли до ОСОБА_1 він запросив кількох людей(посадових осіб Новоайдарської районної ради). Спочатку він сказав, що відповідальний ведення сайту ОСОБА_5 , але, як було потім встановлено в посадовій інструкції ОСОБА_5 не було прописано таких обов`язків, в подальшому стверджував, що відповідальною особою є ОСОБА_2 , але в її обов`язках, також не було зазначено обов`язку ведення сайту https://data.gov.ua, а тому ОСОБА_6 склав даний протокол.

Заслухавши учасників судового засідання, допитавши свідків, дослідивши матеріали адміністративної справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, підтверджується.

При цьому суд критично ставиться до показів ОСОБА_1 стосовно відсутності потреби заповнення сайту https://data.gov.ua, оскільки це суперечить п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про доступ до публічної Інформації» в якому зазначено, що доступ до інформації забезпечується шляхом: систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних (https://data.gov.ua); на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом. Відповідно до ч.1 ст. 10-1 ЗУ «Про доступ до публічної Інформації» розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Окрім того до показів, що відповідальною особою за наповнення сайту https://data.gov.ua є ОСОБА_2 оскільки не підтверджується матеріалами справи, а тому суд не приймає їх до уваги.

Відповідно до пункту 1 ч.1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно якого розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.

Відповідно до пункту 13 ч. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якого голова районної ради забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації.

Відповідно до п.7 «Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади» регламент функціонування офіційного веб-сайту (веб-порталу) визначається керівником органу виконавчої влади відповідно до вимог цього порядку. Керівник органу виконавчої влади визначає осіб, відповідальних за технічне забезпечення і супроводження офіційного веб-сайту (веб-порталу) та його інформаційне наповнення відповідно до вимог законодавства.

Дії особи яка притягається до адміністративної відповідальності правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 212-3 КУпАП, як неоприлюднення інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації».

При накладенні стягнення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності суд особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини які пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважає достатнім накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 25 (двадцять п`ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень, на наступні платіжні реквізити: «отримувач коштів: УК у Новоайд.р-ні/НОВОАЙД Р-Н/21081100, код ЕДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA228999980313040106000012207, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу *;101; Штраф, накладений на ОСОБА_1 за постановою № 419/211/20.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у сумі 420,40 грн. на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106», призначення платежу *;101; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , Новоайдарський районний суд Луганської області.

На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду шляхом її подання через Новоайдарський районний суд.

Суддя: В.Б. Мартинюк