Рішення № 87741330, 20.02.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.02.2020
Номер справи
640/38/20
Номер документу
87741330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2020 року м. Київ № 640/38/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до1) Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві; 2) Міністерства внутрішніх справ України;провизнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі по тексту - відповідач 1, ГУ ПФУ у м. Києві) та Міністерства внутрішніх справ України (далі по тексту - відповідач 2, МВС України), в якому просить: 1) визнати протиправними дії МВС України щодо складення довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 без урахування у складі грошового забезпечення надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %; 2) визнати протиправними дії ГУ ПФУ у м. Києві щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 98 % до 88 %, частковій виплаті пенсії протягом 2018 року у розмірі 50 % підвищення та протягом 2019 року у розмірі 75 % підвищення, а також не врахуванні у складі грошового забезпечення надбавки за особливо важливі завдання 100 %; надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %; 3) зобов`язати МВС України скласти і направити до ГУ ПФУ у м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням у складі грошового забезпечення посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років 50 %, надбавки за особливо важливі завдання 100 %; надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %; 4) зобов`язати ГУ ПФУ у м. Києві перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 починаючи з 01 січня 2018 року, з урахуванням здійснених платежів, в основному розмірі 98 % від грошового забезпечення за відповідною посадою та званням, з урахуванням 100 % підвищення та урахуванням складових грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавка за особливо важливі завдання 100 %; надбавка за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавка за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавка за безперервну службу 90 %.

Підставою для звернення із позовом стала незгода позивача з діями відповідача щодо не включення МВС України до довідки про склад грошового, що враховується для перерахунку пенсії, надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %, та які у подальшому не були враховані ГУ ПФУ у м. Києві при перерахунку та виплаті пенсії позивачу, а також щодо зменшення ГУ ПФУ у м. Києві розміру пенсії з 98 % до 88 % та її часткової виплати.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ. Однак, на думку позивача, відповідачем в порушення вимог закону, безпідставно зменшено розмір пенсії у 2018 - 2019 роках, оскільки відповідачем 2 видано довідку без урахування усіх складових, які підлягають включенню до складу пенсії, а відповідачем 1 не враховано у складі грошового забезпечення, на підставі якого розраховується пенсія, надбавку за особливо важливі завдання, надбавку за кваліфікацію. надбавку за роботу з таємними виробами та носіями, надбавку за безперервну службу, премію. Крім того вказав, що відповідачем 1 безпідставно зменшено розмір основного розміру пенсії з 98% до 88% від грошового забезпечення та, в подальшому, здійснено її часткову виплату.

Ухвалою суду від 08 січня 2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та відповідачу запропоновано надати відзив протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

28 лютого 2020 року представником Міністерства внутрішніх справ України надано до суду відзив, в якому відповідач проти адміністративного позову заперечує та просить відмовити в його задоволенні. Вказав на те, що на момент перерахунку пенсії позивача Постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року була чинною, а відтак перерахунок пенсії позивача відбувся відповідно до вимог законодавства, відтак відсутні підстави для його перерахунку.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві правом, визначеним частиною четвертою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, на надання відзиву не скористався.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 88 відсотків від суми грошового забезпечення.

19 листопада 2019 року позивач звернувся до ГУ ПФУ у м. Києві з заявою про проведення перерахунку та здійснення виплати його пенсії у розмірі 98 % грошового забезпечення починаючи з 01 січня 2018 року.

ПФУ Укараїни листом б/н і дати (а.с.24) повідомив позивача, що після проведення перерахунку пенсії позивача, розмір його пенсійної виплати з 01 січня 2018 року склав 12 205,14 грн.

Також, у листі зазначено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" позивачу перераховано пенсію з 1 січня 2018 року на підставі довідки про грошове забезпечення станом на 1 березня 2018 року, виданої Міністерством внутрішніх справ.

Вважаючи бездіяльність ГУ ПФУ у м. Києві щодо перерахунку та виплаті пенсії у розмірі 98 % грошового забезпечення з 01 січня 2018 року та щодо не включення Міністерством внутрішніх справ України до довідки про грошове забезпечення усіх складових, що застосовуються для перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262).

Стаття 51 зазначеного Закону (в редакції на момент перерахунку пенсії) визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" (далі - Порядок № 45).

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 10 постанови КМУ від 30 серпня 2017 року №704, постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.

21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №103 "Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ№103), текст якої офіційно оприлюднено 23 лютого 2018 року на Урядовому порталі.

Пунктом 1 Постанови КМУ №103 встановлено необхідність перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету стрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ №704).

Також, постановою КМУ №103 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам".

Відповідно до листа відповідача 1 з 01 січня 2018 року розмір пенсії складає 12 205,14 грн., з них виплачується: з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення - 1524,86 грн.; з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75% від підвищення - 2287,29 грн.; з 01 січня 2020 року 100% щомісячно від підвищення - 3049,72 грн.

Позивачу здійснено перерахунок пенсії із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавки на вислугу років 50%, та без урахування додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливо важливі завдання 100%, надбавки за кваліфікацію (1 клас), надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15%, надбавки за безперервну службу 90%, премії 33,3%.

Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, про визнання постанови протиправною та нечинною в частині, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Наразі, в поданій Міністерством внутрішніх справ України довідці були визначені види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку від 13 лютого 2008 року №45 та пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.

Оскільки постановами Кабінету Міністрів України №103 та №45 при перерахунку пенсії не передбачалось включення інших видів грошового забезпечення, ніж передбачених цими постановами, у тому числі тих які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, Київський обласний військовий комісаріат правомірно не включив їх до довідки про розмір грошового забезпечення.

Вказана постанова була чинною на момент складення довідки та перерахунку пенсії, звернення позивача з заявою до відповідача, подання позовної заяви та не була скасована.

Оскільки на час виникнення спірних правовідносин, вказана постанова була чинною то Київський обласний військовий комісаріат діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб, що визначені законодавством.

Разом з тим, спір щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії після скасування судом пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в межах даної справи відсутній.

Таким чином, на думку суду, відповідачем довідка була оформлена у відповідності до вимог Закону України № 2262, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Постанови № 103 та Порядку № 45, з урахуванням таких види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткову надбавку за вислугу років, а тому позовні вимоги в частині до Міністерства внутрішніх справи не підлягають задоволенню.

Вказана правова позиція також викладена в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2019 року у справі №826/13648/18.

У частині позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання його дій протиправним щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 98 % до 88 %, частковій виплаті пенсії протягом 2018 року у розмірі 50 % підвищення та протягом 2019 року у розмірі 75 % підвищення, а також не врахуванні у складі грошового забезпечення надбавки за особливо важливі завдання 100 %; надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %; 3) зобов`язати МВС України скласти і направити до ГУ ПФУ у м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням у складі грошового забезпечення посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років 50 %, надбавки за особливо важливі завдання 100 %; надбавки за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавки за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавки за безперервну службу 90 %; 4) зобов`язати ГУ ПФУ у м. Києві перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 починаючи з 01 січня 2018 року, з урахуванням здійснених платежів, в основному розмірі 98 % від грошового забезпечення за відповідною посадою та званням, з урахуванням 100 % підвищення та урахуванням складових грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50 %, надбавка за особливо важливі завдання 100 %; надбавка за кваліфікацію (1 клас) 5 %; надбавка за роботу з таємними виробами та носіями 15 %; надбавка за безперервну службу 90 %, суд відмовляє в їх задоволенні у зв`язку із їх передчасністю, оскільки довідка із додатковими видами грошового забезпечення від Міністерства внутрішніх справ України до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області не надходила.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволенні позовних вимог позивача.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб`єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 263, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Є.В. Аблов

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368)

Відповідач 2: Міністерство внутрішніх справ України (01024, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 00032684)