
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про забезпечення позову
Справа № 500/514/20
21 лютого 2020 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі: судді Чепенюк О.В., розглянувши у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи заяву представника позивачів адвоката Біля Руслана Степановича про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування наказів, скасування державної реєстрації земельної ділянки та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 через представника адвоката Біля Руслана Степановича звернулися до суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, у якій просять:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 17.05.2019 №287/0/7-19 «Про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації щодо об`єднання території Дунівської сільської ради Заліщицького району»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 04.09.2019 №621/0/7-19 «Про затвердження документації із землеустрою та включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення ділянки площею 11,9290 га на території Дунівської сільської ради Заліщицького району (кадастровий номер 6122083300:01:002:0017)»;
- скасувати державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 6122083300:01:002:0017;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» провести державну реєстрацію земельних ділянок, відведення яких відповідно до проекту землеустрою, розробленого ПП «Земля Поділля», передбачалось у власність для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 площею 2,0000 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2109, ОСОБА_2 площею 2,000 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2107, ОСОБА_3 площею 1,9290 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2110, ОСОБА_4 площею 2,000 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2108, ОСОБА_5 , площею 2,0000 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2105, ОСОБА_6 площею 2,0000 га за кадастровим номером 6122083300:01:001:2106 за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, що розташовані на території села Дунів Заліщицького району Тернопільської області за межами населеного пункту;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , Верхоли Юрія Ігоровича та зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 площею 2,000 га, ОСОБА_2 площею 2,000 га, ОСОБА_3 площею 1,9290 га, ОСОБА_4 площею 2,000 га, ОСОБА_5 площею 2,000 га, ОСОБА_6 площею 2,000 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, що розташовані на території села Дунів Заліщицького району Тернопільської області за межами населеного пункту;
- стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області на користь ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 по 20 000,00 грн кожному відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою суду від 21.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, призначено судове засідання.
Одночасно з позовною заявою до суду надійшла заява представника позивачів адвоката Біля Р ОСОБА_7 С. про забезпечення позову, у якій він просить заборонити службовим особам Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки за кадастровим номером 6122083300:01:002:0017.
В обґрунтування поданої заяви представник позивачів зазначив, що розпорядженнями Заліщицької районної державної адміністрації у 2012 році (з урахуванням змін, внесених розпорядженнями у 2013 році) було надано дозвіл позивачам на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 га кожному для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області за межами населеного пункту. ПП «Земля Поділля» розроблено проект землеустрою, який погоджено у встановленому порядку, та внесено відомості до Державного земельного кадастру України по кожній з шести земельних ділянок.
У подальшому відповідач з 2015 року неодноразово відмовляв позивачам у затвердженні проекту землеустрою. Остання відмова оскаржена у судовому порядку, рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 у справі № 500/1632/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області визнано протиправним та скасовано рішення начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Кузя І.І. від 06.05.2019 №В-2377/0-840/0/17-19 про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2107, 6122083300:01:001:2110, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106 та зобов`язано відповідача повторно розглянути заяву вищевказаних осіб про затвердження документації із землеустрою.
Будь-яку інформацію щодо прийняття інших рішень щодо спірних земельних ділянок відповідач не надавав позивачам. Разом з тим, Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області прийнято оскаржувані накази від 17.05.2019 №287/0/7-19 про надання дозволу на розроблення документації щодо об`єднання земельних ділянок на території Дунівської сільської ради Заліщицького району за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106, 6122083300:01:001:2117, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2110 із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для подальшого продажу права оренди на земельних торгах (земельні ділянки об`єднано та присвоєно кадастровий номер 6122083300:01:002:0017, площа 11,9290 га) та від 04.09.2019 №621/0/7-19 про затвердження технічної документації і включення земельної ділянки за кадастровим номером 6122083300:01:002:0017 до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу їх права оренди на земельних торгах.
Наказом від 28.12.2019 №19-7689/14-19-СГ, після набрання законної сили судовим рішенням у справі №500/1632/19, відповідач відмовив позивачам у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок на території Дунівської сільської ради Заліщицького району за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106, 6122083300:01:001:2117, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2110 у зв`язку із відсутністю у Державному земельному кадастрі цих земельних ділянок за такими кадастровими номерами.
Також заявник зазначає, що спірна земельна ділянка за кадастровим номером 6122083300:01:002:0017 не виставлялась і не виставлена на торги з продажу права оренди.
При цьому, коли відповідач вперше рішенням у 2015 році та востаннє у 2019 році відмовив у клопотанні позивачам про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, спірні земельні ділянки не були включені до переліку земельних ділянок для подальшого продажу на земельних торгах.
Представник позивача вказує, що оскаржувані накази є протиправними, прийнятими із перевищенням повноважень та не відповідають критеріям правомірності рішення суб`єкта владних повноважень відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки суперечать вимогам статей 3, 8, 14 та 41 Конституції України, частинам восьмій, дев`ятій статті 118, частині третій статті 134 та частині другій статті 135 Земельного кодексу України (далі – ЗК України), є необгрунтованими, упередженими.
З огляду на це та враховуючи те, що наступною стадією відповідно до статті 136-139 ЗК України є виставлення спірної земельної ділянки за кадастровим номером 6122083300:01:002:0017 на торги та її продаж третім особам, існує реальна загроза невиконання можливого рішення суду у цій справі у разі задоволення позовних вимог. При цьому заходи забезпечення позову можуть вживатися виключно у випадках, коли невжиття таких заходів може ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, такими рішеннями, дією або бездіяльністю. Відтак, заявник вважає, що є підстави для вжиття заходів забезпечення позову.
Частиною першою статті 154 КАС України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Вирішуючи заяву представника позивачів про забезпечення позову, суд дійшов наступних висновків.
Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Інститут забезпечення адміністративного позову регламентовано статтями 150-158 КАС України, які закріплюють підстави для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а також способи забезпечення позову в адміністративному процесі. Наявність такого інституту є однією з гарантій виконання рішення адміністративного суду і спрямовані на забезпечення принципу обов`язковості судових рішень.
Частиною першою статті 150 КАС України передбачено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини другої статті 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.
Частиною першою статті 151 КАС України визначено, що позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб (частина друга статті 151 КАС України).
Пунктом 5 частини третьої статті 151 КАС України передбачено, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб`єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов`язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення.
Не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які полягають в (або мають наслідком) припиненні, відкладенні, зупиненні чи іншому втручанні у проведення конкурсу, аукціону, торгів, тендера чи інших публічних конкурсних процедур, що проводяться від імені держави (державного органу), територіальної громади (органу місцевого самоврядування) або за участю призначеного державним органом суб`єкта у складі комісії, що проводить конкурс, аукціон, торги, тендер чи іншу публічну конкурсну процедуру (частина шоста статті 151 КАС України).
Отже, заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим позовним вимогам, мають бути безпосередньо пов`язаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення, та водночас запобігати порушенню прав інших осіб, тобто в основі має бути принцип збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу. Суди не вправі вживати такі заходи до забезпечення позову, які є фактично рівнозначними задоволенню позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (частина перша статті 90 КАС України).
Відтак, у випадку звернення сторони із вимогою про забезпечення позову, заявник повинен обґрунтувати причини звернення із такою вимогою та надати докази на підтвердження існування обставин, що є підставою для вжиття заходів забезпечення позову.
Дослідивши подану представником позивачів заяву про забезпечення позову та додані до неї документи, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення та вжиття заходів забезпечення позову з огляду на таке.
Розпорядженнями Заліщицької районної державної адміністрації від 07.11.2012 №808-од, 29.11.2012 № 882-од (з урахуванням змін, внесених розпорядженнями від 05.04.2013 №131-од, 05.04.2013 №133-од) було надано дозвіл позивачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 га кожному для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області за межами населеного пункту.
ПП «Земля Поділля» розроблено проект землеустрою, який погоджено у встановленому порядку, та внесено відомості до Державного земельного кадастру України по кожній з шести земельних ділянок, сформовано земельні ділянки за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2107, 6122083300:01:001:2110, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106.
Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області рішеннями, викладеними у листах від 28.04.2015 №19-19-0.53-671/17-15-СГ, 07.05.2018 №189/105-18, від 25.05.2018 №2684/0-1122/0/17-18, від 03.10.2018 № В-5492/0-2134/0/17-18, від 20.11.2018 № В-6290/0-2524/0/17-18, від 08.02.2019 № В-392/0-205/0/17-19, від 06.05.2019 № В-2377/0-840/0/17-19 неодноразово відмовляло у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок позивачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
При цьому, такі земельні ділянки у комунальну власність не передавались, будь-які відомості про обмеження у відповідні державні реєстри не вносились, як громадське пасовище загального користування для випасання худоби зазначені земельні ділянки не використовуються відповідно до листа Заліщицької районної державної адміністрації від 03.08.2018 №01 08/1367-29; в подальшому такі земельні ділянки не передбачається використовувати як землі загального користування згідно з листом Дунівської сільської ради від 28.05.2019 №103.
Остання відмова Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 06.05.2019 № В-2377/0-840/0/17-19 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок оскаржена позивачами до суду. Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили, від 29.10.2019 у справі № 500/1632/19 за позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області визнано протиправним та скасовано рішення начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Кузя І.І. від 06.05.2019 №В-2377/0-840/0/17-19 про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства позивачам за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2107, 6122083300:01:001:2110, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106 та зобов`язано відповідача повторно розглянути заяву вищевказаних осіб про затвердження документації із землеустрою.
17.07.2019 представником позивачів адвокатом Білем Р.С. направлявся адвокатський запит до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про надання інформації, чи приймалось відповідачем рішення про розроблення будь-якої документації із землеустрою щодо спірних земельних ділянок на які претендують позивачі.
Відповідач листом від 19.07.2019 №29-19-0.5-4256/2-19 у відповідь на адвокатський запит надав відповідь про те, що Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області не приймались накази стосовно надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на які претендують позивачі.
Разом з тим, 17.05.2019 Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області прийнято наказ №287/0/7-19 про надання дозволу на розроблення документації щодо об`єднання земельних ділянок на території Дунівської сільської ради Заліщицького району за кадастровими номерами 6122083300:01:001:2105, 6122083300:01:001:2106, 6122083300:01:001:2117, 6122083300:01:001:2108, 6122083300:01:001:2109, 6122083300:01:001:2110 із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для подальшого продажу права оренди на земельних торгах.
Відповідачем об`єднано та присвоєно земельним ділянкам, на які претендували ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , один кадастровий номер 6122083300:01:002:0017.
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 04.09.2019 №621/0/7-19 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо об`єднання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на неї на земельних торгах площею 11,9290 га, кадастровий номер 6122083300:01:002:0017, яка розташована за межами населеного пункту на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області. Включено цю земельну ділянку до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на неї на земельних торгах.
Судом встановлено, що відповідно до Інформації про земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які включено до переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області, станом на 14.02.2020, оприлюдненої на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області за веб-адресою https://land.gov.ua/info/perelik-dilianok/, до такого переліку включено відомості про земельну ділянку на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області кадастровий номер 6122083300:01:002:0017. Отже, така земельна ділянка включена до відповідного переліку, право на оренду якої буде виставлятися на земельні торги в майбутньому.
Відповідно до розміщених оголошень про проведення земельних торгів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України (http://torgy.land.gov.ua/auction/) станом на 21.02.2020 відсутня інформація про земельну ділянку на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області кадастровий номер 6122083300:01:002:0017, такий лот до земельних торгів не виставлявся.
Наведені обставини щодо відсутності на час розгляду заяви про забезпечення позову проведення земельних торгів щодо продажу права оренди на спірну земельну ділянку, а також включення її до інформації щодо земельних ділянок, права на які буде лише виставлено на земельні торги в майбутньому, свідчить про відсутність підстав для застосування обмежень, в частині недопущення вжиття заходів забезпечення позову, передбачених частиною шостою статті 151 КАС України.
Оцінюючи підстави для вжиття заходів забезпечення позову суд звертає увагу, що предметом позовних вимог є рішення Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області по формуванню нової земельної ділянки і її реєстрація як об`єкта цивільних прав, шляхом об`єднання шістьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, на які претендували позивачі.
Так, позивачі отримали у встановленому порядку дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та сформували відповідні земельні ділянки шляхом визначення площі, меж та внесення інформації про них до Державного земельного кадастру, присвоєння кадастрових номерів; на їх замовлення ПП «Земля Поділля» виготовлений відповідний проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області, який пройшов погодження у встановленому порядку. Такі обставини встановлені рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили, від 29.10.2019 у справі № 500/1632/19, яким визнано протиправним та скасовано відмову Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки та зобов`язано відповідача повторно розглянути заяву позивачів про затвердження документації із землеустрою.
Отже, заходи забезпечення позову шляхом заборони службовим особам Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області вчиняти дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6122083300:01:002:0017 безпосередньо пов`язані з предметом спору та стосуються дій, які випливають з оскаржуваних рішень та дій.
Суд звертає увагу, що питання затвердження проекту землеустрою позивачами ініціювалося протягом чотирьох років, протягом яких вони отримували відмови від Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, остання з яких визнана протиправною і скасована судом. Також органи Держгеокадастру, будучи обізнаними про наявність судового спору щодо затвердження позивачам проекту землеустрою про відведення у власність земельних ділянок (позов у справі №500/1632/19 подано до суду 10.07.2019) та недотримуючись принципу належного урядування, вирішували питання про включення даних земельних ділянок до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на них на земельних торгах.
При цьому, подальші дії з реалізації оскаржуваного наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 04.09.2019 №621/0/7-19, спрямовані на включення у майбутньому спірної земельної ділянки для продажу права оренди на неї на земельних торгах, на думку суду, є достатньо обґрунтованими для припущення, що майнові інтереси та права позивачів будуть погіршені, порушені і на момент виконання рішення суду, у разі задоволення позову, їх буде важко відновити шляхом вчинення певних дій.
Оскільки забезпечення позову є складовою комплексу заходів, спрямованих на охорону публічно-правового та матеріально-правового інтересу позивачів, суд вважає, що без вжиття заходів забезпечення позову не можливо захистити права, свободи та інтереси позивачів, так як вчинення інших дій відповідачем щодо спірних земельних ділянок, на які претендували позивачі і які об`єднані в одну, може призвести до значної шкоди інтересам позивачів та негативних наслідків у вигляді передачі таких земельних ділянок іншим суб`єктам до вирішення даних спірних правовідносин судом.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленої заяви та необхідності забезпечення позову до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Тернопільській області вчиняти дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6122083300:01:002:0017.
Такі висновки суду узгоджуються з правовою позицією Восьмого апеляційного адміністративного суду, викладеною у постанові з питань забезпечення адміністративного позову від 04.11.2019 у справі №1.380.2019.002442 (№ 857/11071/19) за участі відповідача органів Держгеокадастру.
При цьому, суд вважає за необхідне вказати, що ухвала суду про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, не змінює обсягу прав та обов`язків сторін у спорі, а лише спрямована на виконання вимог статті 2 КАС України щодо ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, та має тимчасовий характер - до вирішення спору по суті.
Вжиття таких заходів жодним чином не зумовлює фактичного вирішення спору, а спрямовано лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті. Зазначене відповідає меті застосування правового інституту забезпечення позову та завданням адміністративного судочинства.
Суд також зауважує, що при розгляді заяви про забезпечення позову не вирішується питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті, їх оцінка в сукупності може бути надана судом лише за наслідками розгляду справи.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову, а тому заяву представника позивачів про забезпечення позову слід задовольнити.
Керуючись статтями 150-157, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивачів про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування наказів, скасування державної реєстрації земельної ділянки та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Заборонити Головному управлінню Держгеокадастру в Тернопільській області вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6122083300:01:002:0017, розташованої за межами населених пунктів на території Дунівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області, до прийняття рішення по суті.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Відомості про осіб, яких стосуються заходи забезпечення позову:
Позивачі:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ),
ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ),
ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ),
ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ),
ОСОБА_5 (місце проживання: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_5 ),
ОСОБА_6 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 )
Відповідач:
Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Лисенка, 20 а, м.Тернопіль, Тернопільська область, 46002, код ЄДРПОУ 39766192).
Суддя Чепенюк О.В.
Згідно з оригіналом:
Суддя Чепенюк О.В.