
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 лютого 2020 року м. Рівне № 460/4233/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Морган Феніче" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Морган Феніче» (далі – позивач) звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі – відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що в серпні 2019 відповідачем проведена документальна позапланова виїзна перевірки Товариства з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету військового збору за період з 01.04.2018р. по 16.07.2019р. Як зазначено у акті перевірки, позивач за період з 01 квітня 2018 року по 16 липня 2019 недоплатив військовий збір на загальну суму 360461,92грн. Водночас, в акті перевірки зазначено, що ОСОБА_1 сплатило військовий збір в повному обсязі (погасило недоплату військового збору). На підставі висновків акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення, яким застосовано до товариства штрафні (фінансові) санкції на суму 271080,38грн та пені на суму 1827,34грн. Позивач стверджує, що штрафні санкції згідно із статтею 127 ПК України не застосовуються до нього, оскільки ним виявлено та виправлено недоплату із ПДФО та військового збору самостійно. Просить позовні вимоги задовольнити.
Відповідач подав відзив на позов в якому заперечує проти позовних вимог. Свої заперечення аргументує нормами податкового законодавства щодо своєчасності сплати податку до бюджету. Крім того стверджує про правомірність застосування до позивача штрафних санкцій за ст. 127 ПК України з посиланням на практику Верховного суду, оскільки позивач не сплатив (не перерахував) до бюджету військовий збір за граничними термінами сплати у випадку, коли виплата доходу на користь платників податків передувала сплаті військового збору, що є порушення пп. 1.1, пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп. 1.5, пп. 1.6 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України. Отже податкове повідомлення-рішення є правомірним. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Позивач подав відповідь на відзив в якому наводить доводи та посилання тотожні змісту позовної заяви.
Відповідач заперечень на відповідь на відзив не подав.
Ухвалою суду від 23.12.2019 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Розглянувши матеріали адміністративної справи та з`ясувавши всі обставини, які мають юридичне значення для розгляду та правильного вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
ТОВ «Морган Феніче» зареєстроване 18.04.2005р. рішенням відділу реєстрації виконавчого комітету Рівненської Ради народних депутатів від 18.04.2005року за № 111910200000, перебуває на обліку ГУ ДПС у Рівненській області.
У періоді, який перевірявся, був платником: податку на доходи фізичних осіб; податку на додану вартість; податку на прибуток; військового збору; екологічного податку; єдиного соціального внеску.
На підставі наказу ГУ ДПС у Рівненській області від 14.08.2019 р. № 2162, контролюючим органом серпня 2019 року проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Морган Феніче» з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету військового збору за період з 01 квітня 2018 року по 16 липня 2019 року, за результатами якої складений акт № 1/17-00-33-05/33426845 від 02 вересня 2019 року.
В ході перевірки встановлено порушення позивачем: пп. 1.1, пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп. 1.5, пп. 1.6 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України – несплата (неперерахування) до бюджету податковим агентом – ТОВ «Морган Феніче» сум належного до сплата військового збору за граничними термінами сплати збору до бюджету, передбачених пунктом 168.1 статті 168 Кодексу, у випадку коли виплата доходу на користь платників податків передувала сплаті військового збору; неподання податковим агентом ТОВ «Морган Феніче», платіжних доручень, належного до сплати військового збору, під час виплати доходу на користь платників податків за граничними термінами сплати збору до бюджету, передбаченими п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України за період з 03.04.2018 по 07.02.2019.
На підставі висновків акту перевірки, відповідачем прийнято 29.09.2019 року податкове повідомлення-рішення № 00000123305, яким на підставі п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 271080,38грн та на підставі пп. 129.1.3 п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України нарахована пеня в сумі 1827,34грн.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач подав скаргу в адміністративному порядку.
Рішенням ДПС України від 05.12.2019 № 1194216/99-00-08-05-04 скаргу залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення без змін.
Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд враховує таке.
Із акту перевірки вбачається, що посадовими особами контролюючого органу встановлено, що ТОВ «Морган Феніче», будучи податковим агентом, у період з 01.04.2018 по 16.07.2019 допустило несплату (неперерахування) до бюджету сум належного до сплати військового збору за граничними термінами, передбачених пунктом 168.1 статті 168 Кодексу, у випадку коли виплата доходу на користь платників податків передувала сплаті військового збору.
Крім того, ТОВ «Морган Феніче» не подало платіжних доручень, належного до сплати військового збору, під час виплати доходу на користь платників податків за граничними термінами сплати збору до бюджету, передбаченими п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України.
Штрафні санкції та пеня самостійно товариством не нараховувались, уточнені податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку ним не подавались.
Згідно висновків акту перевірки, порушення щодо неподання платіжних доручень, належного до сплати військового збору ТОВ «Морган Феніче», вказаний період з 03.04.2018 по 07.02.2019.
Контролюючий орган стверджує про порушення позивачем пп. 1.1, пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп. 1.5, пп. 1.6 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальність за яке передбачена п. 127.1 ст. 127, пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України.
Суд часткового погоджується із твердженням відповідача зважаючи на наступне.
Згідно із пп. 14.1.180 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі), зобов`язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПК України), платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом. Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПК України із змінами та доповненнями.
Відповідно до п. 162.1 ст. 162 ПК України, платниками податку є:
- фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
За правилами пункту 36.1 статті 36 ПК України, податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.
Відповідно до п. 31.1 ст. 31 ПК України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Момент виникнення податкового обов`язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
За правилами п. 50.1 ст. 50 ПК України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу), платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки), виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов`язання минулих податкових періодів, зобов`язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов`язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п`яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов`язання з цього податку.
Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, податковий агент зобов`язаний сплатити суму податкового зобов`язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Згідно з пунктом 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України, встановлюється військовий збір.
Відповідно до підпункту 1.4 пункту 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 Цього пункту.
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 Податкового кодексу України (підпункт 1.5 пункту 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України).
Пунктом 168.1 статті 168 ПК України зазначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу, а ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту (пп.1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).
Відповідно до пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку.
Якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збірна підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Згідно із п. 171.1 ст. 171 ПК України, відповідальним за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку; податковий агент з інших доходів, визначених пп. 1.2 п. 16 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу, які є об`єктом оподаткування військовим збором. Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення податкового боргу покладається на особу, визначену Податковим кодексом, у тому числі на податкового агента.
Згідно з пунктом 110.1 статті 110 ПК України, платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи, несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Пунктом 127.1 статті 127 ПК України передбачено, що не нарахування і неутримання та/або несплати (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.
Диспозиція статті 127 ПК України передбачає відповідальність за не нарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, тобто, в такому випадку платником податків має бути допущена бездіяльність в частині виконання свого обов`язку, передбаченого статтею 168 ПК України.
Разом з тим, за змістом абзацу 8 пункту 127.1 статті 127 ПК України, передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються, коли не нарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 цього Кодексу, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами цього Кодексу.
За приписами пп. 169.4.3. п. 169.4 ст. 169 ПК України, роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Матеріалами справи стверджується, та не заперечується учасниками справи, що позивач є податковим агентом, отже зобов`язаний сплачувати, зокрема, військовий збір.
У перевіряємому періоді ТОВ «Морган Феніче», працівникам виплачувались доходи, нараховані (сплачені) у зв`язку з відносинами трудового найму, що належать до категорії заробітної плати та прирівняних до неї виплат згідно з вимогами Закону України «Про оплату праці».
Наведене учасниками справи у заявах по суті не заперечується.
Також матеріалами справи стверджується, що позивачем до перевірки був наданий наказ № 87-2 від 21.12.2018 «Про проведення перерахунку із сплати військового збору». Наведеним рішенням наказано провести перерахунок із сплати військового збору в період з 01 квітня 2018 року по 28 грудня 2018 року станом на 28 грудня 2018 року. Контроль за виконанням даного наказу покладений на головного бухгалтера.
Крім того, була надана бухгалтерська довідка (за результатами перерахунку сум нарахованих доходів, утриманого податку в період з 01.04.2018 по 28.12.2018 для визначення правильності оподаткування військовим збором, відповідно до сум статті 169.4.3 Податкового кодексу України) від 28.12.2018р.
У даній довідці зазначено, що з метою визначення правильності оподаткування військовим збором, відповідно до статті 169.4.3 Податкового кодексу України, ТОВ «Морган Феніче» здійснило перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за період з 01.04.2018 по 28.12.2018.
Так, за період перерахунку ТОВ «Морган Феніче» виявило помилки в розрахунках сум військового збору, що підлягали перерахуванню до бюджету. Внаслідок помилок ТОВ «Морган Феніче» несвоєчасно перерахувало до бюджету 197650,22 гривень.
ТОВ «Морган Феніче» виправило ці помилки та погасило недоплату військового збору на суму 197388,71 гривень за період перерахунку протягом 2018 року.
Станом на 28 грудня 2018 року заборгованість ТОВ «Морган Феніче» із військового збору була 261,51 гривень = сума переплат – сума недоплат = 197 388,71 -197 650,22.
На підтвердження наведеного ТОВ «Морган Феніче» надало ГУ ДПС у Рівненській області відповідні пояснення та докази на їх підтвердження.
Суд звертає увагу, що проведення позивачем перерахунку із військового збору у вказаному періоді також підтверджується актом перевірки.
08 лютого 2019 року позивачем був проведений перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за період з 01 січня 2019 року по 08 лютого 2019 року з метою визначення правильності оподаткування військового збору, відповідно до статті 169.4.3. ПК України.
За період перерахунку ТОВ «Морган Феніче» виявило помилки в розрахунках сум військового збору, що підлягали перерахуванню до бюджету. Внаслідок помилок ТОВ «Морган Феніче» несвоєчасно перерахувало до бюджету 6274,61 гривень.
ТОВ «Морган Феніче» виправило ці помилки та погасило недоплату військового збору на суму 6274,61 гривень за період перерахунку протягом 01 січня – 08 лютого 2019 року.
Станом на 08 лютого 2019 року позивач мав переплату із військового збору на суму 4808,61 гривень = сума переплат – сума недоплат = 11083,22-6274,61.
На підтвердження зазначеного, ТОВ «Морган Феніче» надало ГУ ДПС у Рівненській області відповідні пояснення та докази на їх підтвердження.
Такі проведення позивачем перерахунку із військового збору у вказаному періоді підтверджується і актом перевірки.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «Морган Феніче» за періоди з 01.04.2018 по 28.12.2018 та з 01.01.2019 по 08.02.2019 виправило помилки (сплатило недоплати) із військового збору в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами Податкового Кодексу України, що підтверджується наведеними вище документами та платіжними дорученнями.
Слід також звернути увагу і на те, що виправлення помилок та сплата недоплат із військового збору відбулися задовго до проведення перевірки та виявлення порушення контролюючим органом.
Посилання відповідача на те, що позивачем проводився перерахунок із сплати військового збору, а не сум нарахованих доходів, утриманого військового збору для визначення правильності оподаткування є неприйнятними, оскільки в бухгалтерських довідках від 28 грудня 2018 року та від 08 лютого 2019 року чітко зазначається, що ТОВ «Морган Феніче» здійснило перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку з метою визначення правильності оподаткування військовим збором. При цьому, у результаті такого перерахунку було виявлено несвоєчасне перерахування сум військового збору, які були самостійно сплачені позивачем.
Отже, оскільки позивач самостійно виправив помилки (сплатив недоплату) із військового збору при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 цього Кодексу, в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року, то штрафні санкції за статтею 127.1. ПК України до ТОВ «Морган Феніче» у відповідності до абзацу 8 пункту 127.1 статті 127 ПК України не застосовуються.
У зв`язку із викладеним, застосування штрафних санкцій до ТОВ «Морган Феніче» за п. 127.1 ст. 127 ПК України у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету на суму 271080,38грн є протиправним та належить до скасування.
Щодо нарахування пені в сумі 1827,34грн.
Суд звертає увагу, що позивач, ні у змісті позовної заяви, ні у відповіді на відзив, не обґрунтовує протиправність нарахування пені відповідачем, однак просить суд скасувати оскаржуване рішення в повному обсязі.
Згідно із пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.
Відповідно до абз. 2 п. 129.4 ст. 129 ПК України, на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня (з 271 календарного дня у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Отже, під час нарахування суми податкового зобов`язання, визначеного податковим агентом, у т.ч. у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПК України, нарахування пені розпочинається зі спливом 90к.дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Як слідує із розрахунку нарахування пені до податкового повідомлення-рішення № 00000123305 від 23.09.2019, пеня за період з 02 березня 2018 по 07 вересня 2018 року нарахована відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України. Тому, нарахування ТОВ «Морга Феніче» на підставі статті пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України пені в сумі 1827,34грн є правомірним та не може бути скасованим.
Підсумовуючи вище викладене в його сукупності, суд приходить до висновку про те, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області № 00000123305 від 23.09.2019 в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на суму 271080,38грн належить до скасування, а в частині нарахування пені на суму 1827,34грн є правомірним, тому позовні вимоги належать до часткового задоволення.
За правилами ч. 3 т. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Судом встановлено, що за подання позову майнового характеру, позивачем сплачено 4094грн судового збору згідно платіжного доручення № 10432 від 13.12.2019, оригінал якого знаходиться у матеріалах справи.
Загальна сума по спірному податковому повідомленню рішенню складає 272907,72грн.
Судом визнано протиправність спірного рішення в частині визначення штрафних санкцій на суму 271080,38грн.
Отже, відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, позивачу належить до відшкодування за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір в сумі 4066,21грн (271080,38х1,5%).
Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області від 23 вересня 2019 року № 00000123305 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на суму 271080,38 гривень.
В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Морган Феніче» про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області від 23 вересня 2019 року № 00000123305 в частині нарахування пені на суму 1827,34грн відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Морган Феніче» за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір у сумі 4066,21грн (чотири тисячі шістдесят шість гривень, 21коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи:
1) позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Морган Феніче" (35350, Рівненська обл., Рівненський р-н, смт. Квасилів, вул. Індустріальна, 12; код ЄДРПОУ 33426845);
2) відповідач - Головне управління ДПС у Рівненській області (33023, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Відінська, 12; код ЄДРПОУ 43142449).
Суддя Комшелюк Т.О.