Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 березня 2010 р. справа № 2а-1359/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю представника позивача Дем'яненка Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька до Державного підприємства “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про науково і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька звернулося до суду з позовом до Державного підприємства “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач повинен був вносити до 25-го числа щомісяця кошти для виплати різниці у розмірі пенсій, призначених в 2008-2009 рр., однак не виконав цього, у зв'язку з чим утворилася заборгованість по сплаті різниці між сумою пенсій, призначених як науковим працівникам та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 23884,55 грн., що підтверджується відповідним розрахунком.
Просили стягнути з відповідача зазначену суму різниці між сумою пенсії, призначеної як науковим працівникам, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги пітримав, просив їх задовольнити у повному обсязі.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки. Надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що оскільки розмір позову не підтверджений розгорнутим розрахунком, тому перевірити, які саме і за який період були включені позивачем до виставленої суми боргу, неможливо. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у його відсутність представник відповідача суду не надавал. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що позивач — Управління Пенсійного Фонду України у Київському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” від 09.07.2003 р. за № 1058, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
Відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
У відповідності до п. 5 ст. 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001 Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач – Державне підприємство “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” є юридичною особою, внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, знаходиться на обліку в УПФУ у Київському районі м. Донецьку як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (8-11).
Пунктом 13 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року передбачено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” від 13.12.1991 року та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” основними завданнями цього Закону є, зокрема, визначення економічних, соціальних та правових гарантій наукової і науково-технічної діяльності.
Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукових працівників здійснюється на підставі ст. 24 вказаного Закону.
Так, стеттею 24 Закону передбачено, що різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників інших (не бюджетних) державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІП-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року затверджено "Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково - технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи" - встановлено - за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ- ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ- ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність”, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Державні не бюджетні підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної в минулому та поточному роках.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу ДП “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” були направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів про сплату вищезазначеної різниці пенсіонерам, які знаходяться на обліку та отримали пенсії в управлінні Пенсійного фонду України у Ворошиловському, Ленінському, Куйбишевському, Київському, Калінінському та Кіровському районах м. Донецька (а. с. 12-62).
Відповідач у порушення зазначених вимог законодавства різницю у розмірі пенсії, що підлягають сплаті до Управління пенсійному фонду України у Київському районі м. Донецька за період з 01.12.2008 року по 31.12.2009 року у встановлені строки не сплачував, в результаті чого відповідно до поданого суду розрахунку має заборгованість у загальному розмірі 23884,55 грн (а. с. 7).
З наданого представником позивача акту звірки взаємних розрахунків між Управлінням пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецьку та Державним підприємством “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” по відшкодуванню різниці наукових пенсій за період з 01.11.2008 року по 31.12.2009 року на суму 23884,55 грн. вбачається, що відповідач визнає суму заборгованості по виплаті різниці пенсій, що утворилась за вказаний період, у повному обсязі.
Таким чином, суд вважає, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути різницю між сумою пенсій, призначених як науковим працівникам та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 23884,55 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17, 69, 86, 158 — 163, 167, 185, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька до Державного підприємства “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про науково і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів.
Стягнути з Державного підприємства “Науково-дослідний центр інформаційних технологій інституту економіки промисловості національної академії наук України” (адреса: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77-2, р/р 260081126980 АБ “Укрбізнесбанк”, МФО 334969, ОКПО 05420617) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька (адреса: 83007, м. Донецьк, вул. Жмури, 1 р/р 256073012002 в ДОУ ВАТ «Державний Ощадбанк України» м.Донецьк, МФО 335106, код ЄДРПОУ 21955766) різницю у розмірі пенсій, призначених науковим працівникам у розмірі 23884 ( двадцять три тисячі вісімсот вісімдесят чотири) грн. 55 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 25 березня 2010 року.
Повний текст постанови складений 29 березня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.