Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2010 р. справа № 2а-4136/10/0570
час прийняття постанови: 10 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Тарасенка І.М.
при секретарі Кушек Н.А.,
за участю:
представника позивача Бурнашової С.М., діє за дов. від 15.03.2010 р.,
представника відповідача Похилька А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в ході розгляду справи позовні вимоги були збільшені, мотивуючи свої вимоги тим, що за товариством з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» за період з червня 2009 року по грудень 2009 року рахується прострочена заборгованість (недоїмка) зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 29680,13 грн. Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Тому позивачем були застосовані фінансові санкції на загальну суму 638,54 грн. Згідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхувальника за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків застосовано фінансові санкції та нарахована пеня рішеннями № 161 від 31.08.2009 року та № 246 від 04.11.2009 року. Рішення УПФУ не оскаржувались та є несплаченими. Таким чином, сума простроченої заборгованості становить суму у розмірі 31146,32 грн. Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, просив у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» стягнути з відповідача на користь позивача прострочену заборгованість (недоїмку) зі сплати страхових внесків у зазначеному вище розмірі.
Представник позивача в судовому засіданні збільшені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні збільшені позовні вимоги визнав у повному обсязі не заперечував проти їх задоволення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідач – товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» є юридичною особою та є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати страхових внесків товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія», має заборгованість підприємства перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області у розмірі 31146,32 грн. за період з червня 2009 року по грудень 2009 року.
У відповідності до ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пеня та штрафні санкції застосовані до відповідача на підставі рішень Управління Пенсійного фонду України м. Авдіївці Донецької області № 161 від 31.08.2009 року та № 246 від 04.11.2009 року. Зазначені рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржувались.
Крім того, як встановлено у судовому засіданні вищевказані рішення до органу державної виконавчої служби для стягнення в примусовому прядку не передавались.
Оскільки відповідач своєчасно та не сплатив страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, то з нього на підставі зазначених вимог закону підлягає стягненню сума у розмірі 31146,32 грн. на користь позивача.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-будівельна компанія» (ЄДРПОУ 32684187) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області (ЄДРПОУ 21963317) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з червня 2009 року по грудень 2009 року у розмірі 31146 (тридцять одна тисяча сто сорок шість) грн. 32 коп.
Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 26 березня 2010 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови складений 31 березня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.