
Провадження № 3/742/125/20
Єдиний унікальний № 742/324/20
Постанова
Іменем України
14 лютого 2020 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Ільченка О.І., за участю прокурора Дятла В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, перебуваючого на посаді виконуючого обов`язки директора КП «Санаторій «Берізка» Прилуцької міської ради Чернігівської області,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора КП «Санаторій «Берізка» Прилуцької міської ради Чернігівської області,будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» в встановлений законом термін, не своєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 03.01.2020 чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора КП «Санаторій «Берізка» Прилуцької міської ради Чернігівської області,будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» в встановлений законом термін, не своєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 03.01.2020 чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, матеріали перевірки свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково, пояснив, що його ніхто про подання декларації не повідомляв, на семінари з приводу подання декларацій не запрошували, та і сам він вважав, що якщо він тимчасово виконує обов`язкизаступника директора, то не є суб`єктом декларування.
Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені у протоколах про адміністративне корупційне правопорушення обставини, вважає наявним у діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ст.ст.245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що його вина у вчиненні адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується сукупністю доказів, досліджених у судовому засіданні.
Розпорядженням від 02.01.2013 № 01-ос ОСОБА_1 , заступника директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» призначено на посаду тимчасово виконуючим обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 02 січня по 01 квітня 2013.
Розпорядженням від 31.12.2013 № 118-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2014.
Розпорядженням від 31.12.2014 № 152-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2015.
Розпорядженням від 31.12.2015 № 162-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2016.
Розпорядженням від 30.12.2016 № 129-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2017.
Розпорядженням від 27.12.2017 № 149-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2018.
Розпорядженням від 28.12.2018 № 166-ос ОСОБА_1 , заступнику директора по АГЧ комунального підприємства «Санаторій «Берізка» продовжено перебування на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора комунального підприємства «Санаторій «Берізка» з 01 січня по 31 грудня 2019.
Відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року, посадові особи юридичної особи публічного права є суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в період до 1 квітня 2018 року, а за 2018 рік - в період до 1 квітня 2019 року, а подав лише 03.01.2020. Його заперечення відносно того, що він не знав що є суб`єктом декларуванння суд не приймає до уваги, оскільки незнання Закону України «Про запобігання корупції» не звільняє його від відповідальності.
Таким чином, вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується сукупністю наведених вище доказів.
На підставі ст. 36 КУпАП, суд накладає адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, яка передбачає накладення адміністративного стягнення у виді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчинених правопорушень, повязаних з корупцією, які порушили встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимого щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, особу правопорушника, який працює, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у виді штрафу та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню останнього в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню ним нових правопорушень.
На підставі ст.40-1КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір.
З урахуванням зазначеного та керуючись ст.ст.32, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України в сумі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп., отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, Призначення платежу *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за постановою суду (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області (назва суду, де розглядається справа).
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Ільченко