
ун. № 759/23820/19
пр. № 3/759/271/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2020 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Марко Ярослава Романівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративного правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 199229, 14.12.2019 року о 12 год. 30 хв., ОСОБА_1 в м. Києві, по трасі Київ-Чоп, 19 км., керував транспортним засобом «ЗАЗ», р.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації, порушення мови. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху України, згідно яких водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
10.01.2020 року від представника ОСОБА_1 адвоката Дем`яненка М.В. на адресу суду надійшло клопотання про виклик до суду свідків, в присутності яких складено протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та працівника поліції батальйону патрульної поліції в с. Чайки УПП у Київській області Бондаренка О.В.
Крім того, 10.01.2020 року надійшло клопотання від адвоката Дем`яненка М.В. про відкладення розгляду справи.
14.01.2020 року судом направлено на адресу свідків та капрала поліції Бондаренка О.В. судові повістки про виклик останніх у судове засідання призначене на 06.02.2020 року.
03.02.2020 року на адресу суду від адвоката Дем`яненка М.В. надійшло клопотання про долучення документів, а саме: копії заяви про кримінальне правопорушення у формі злочину за ч. 1 ст. 365 КК України, скарги в порядку ст. 303 КПК України та пояснення до матеріалів справи.
Зі змісту наданих суду письмових пояснень вбачається, що ОСОБА_1 не погоджується з діями працівників патрульної поліції, вважає відносно нього умисно вчинено працівниками поліції дії спрямовані на притягнення його до адміністративної відповідальності. У зв`язку з чим, ОСОБА_1 звернувся до Державного бюро розслідувань, суду з відповідними скаргами. Додатково адвокат у поясненнях зазначив, що свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 діяли за викликом працівника поліції, чекали на їх виклик для формальної фіксації на камеру порушень водіями правил дорожнього руху. Після складення протоколу відносно ОСОБА_1 , за розпискою, керування транспортним засобом ОСОБА_1 нібито було передано понятому ОСОБА_3 , дана обставина підтверджує що свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не є пересічними водіями, а саме підставні особи та співпрацюють з поліцією.
У судовому засіданні 13.02.2020 року ОСОБА_1 свою провину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав, підтримав пояснення подані адвокатом Дем`яненком М.В.
Суд, дослідивши матеріали справи доходить до наступного висновку.
Частиною 1 статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладі та засобів фото - і відео спостереження та іншими доказами.
Судом було досліджено відеозапис подій, які відбулись 14.12.2019 року о 12 год. 30 хв., за участю ОСОБА_1 та стали підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 199229 від 14.12.2019 року та встановлено, що ОСОБА_1 добровільно у присутності двох свідків відмовився на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд позбавлений можливості встановити факти на підтвердження обставин, що зазначені останнім в обґрунтування заперечень. Належних доказів на спростування відомостей, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 199229 від 14.12.2019 року суду не надано.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 199229, від 14.12.2019 року, поясненнями свідків, відео записом з місця події.
Враховуючи всі обставини у справі, дані про особу правопорушника ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення протягом року притягується вперше, суддя вважає за доцільне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом строком на один рік.
Окрім того, на підставі статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420, 40 гривень.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 33-35, 130 ч. 1, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП не відомий, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 10 200,00 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) номер рахунку UA698999980313040149000026001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та позбавити права керування транспортним засобом строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП не відомий, судовий збір в розмірі 420, 40 в дохід держави (отримувач коштів: УК у Святошинському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37962074, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA708999980313121206000026009, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу «судовий збір».
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її вручення шляхом подання апеляційної скарги в Київський апеляційний суд через Святошинський районний суд м. Києва.
Роз`яснити правопорушнику, що у відповідності до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф повинен бути сплачений не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а у разі оскарження не пізніше 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений строк, постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається на примусове виконання у відділ державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, у відповідності до частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу визначеного у відповідній статті цього Кодексу; та зазначеного у постанові про стягнення штрафу (тобто 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень); витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Я.Р. Марко