
Справа № 345/623/20
Провадження № 2-а/345/22/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2020 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франівської області Мигович О.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ФОП ОСОБА_1 до Департаменту ДАБІ у Львівській області, Головного інспектора будівельного нагляду департаменту ДАБІ у львівській області Гайванович Назарія Олександровича, Головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ у Львівській області Якимець Ганни Володимирівни про поновлення термінів оскарження та скасування постанови №45/14/1013-6/5907-19 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 18.12.2019 року у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»,
в с т а н о в и в:
17.02.2020 року до Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області надійшла вищевказана адміністративна справа.
Вирішуючи питання до прийняття до провадження, вважаю необхідним направити справу за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду (як належного суду) за таких підстав.
З поданої заяви вбачається, що позивач просить скасувати Постанову №45/14/1013-6/5907-19 від 18.12.2019 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; стягнути судові витрати.
Згідно з ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно вимог ст. 1 ЗУ Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб`єктів містобудування - юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами. Вчинення суб`єктами містобудування правопорушень у сфері містобудівної діяльності тягне за собою відповідальність, передбачену цим та іншими законами України.
Правопорушення у сфері містобудівної діяльності не є адміністративним правопорушенням, а накладення штрафу на підставі ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» не є адміністративним стягненням, оскільки, являється адміністративно-господарською санкцією.
За таких обставин Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області як адміністративному суду не підсудні позовні вимоги за вказаним адміністративним позовом, оскільки, вони відносяться до підсудності Івано-Франківського оружного адміністративного суду.
Таким чином, суд вважає, що позивач при поданні позову до Калуського міськрайонного суду як адміністративного, не вірно визначив її предметну підсудність.
Беручи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 слід передати на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 20, 248, 295 КАС України, -
п о с т а н о в и в :
Справу за адміністративним позовом ФОП ОСОБА_1 до Департаменту ДАБІ у Львівській області, Головного інспектора будівельного нагляду департаменту ДАБІ у львівській області Гайванович Назарія Олександровича, Головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ у Львівській області Якимець Ганни Володимирівни про поновлення термінів оскарження та скасування постанови №45/14/1013-6/5907-19 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 18.12.2019 року у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» – передати на розгляд за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46.
Ухвала може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Суддя