
Справа № 173/161/20
Провадження № 3/173/51/2020
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2020 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;
місце проживання:
АДРЕСА_1 ;
місце роботи: пенсіонер
про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Відповідно до абзацу 10 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" (далі по тексту - Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Дніпровської селищної ради" № 1-1/VII від 12.11.2015 року, визначено повноваження депутатів Дніпровської селищної ради сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 (а.с.34).
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, відповідно до п.п. "б" ч.1 ст.3 Закону є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту - НАЗК), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону передбачено, що НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" № 2 від 10.06.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 15.07.2016 р. за № 958/29088) із змінами згідно рішення НАЗК № 1 від 18.08.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 19.08.2016 р. за № 1153/29283), така система розпочинає свою роботу в два етапи.
Перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 р. для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 р. займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 р. чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, гр. ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року. Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року.
Згідно письмового пояснення ОСОБА_1 встановлено, що їй було відомо про порядок та кінцевий термін подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с.38).
Крім того, гр. ОСОБА_1 , будучі депутатом Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, у минулому, а саме 29.03.2017 року, подавала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search). Даним фактом підтверджено обізнаність гр. ОСОБА_1 з вимогами фінансового контролю, передбаченими Розділом VII Закону України "Про запобігання корупції", з порядком роботи Єдиного державного реєстру декларацій та її вміння користуватися ним при заповненні і подання декларації.
Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 02.04.2018 року о 09 годині 05 хвилин, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2017 рік (а.с.45).
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою вину та щиро розкаялась у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, та пояснила, що вона дійсно несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, так як, не мала відповідну технічну можливість, у зв`язку з відсутністю власного персонального комп`ютера, котрий був підключений до мережі Інтернет. А також підтвердила, що електрону форму щорічної декларації за 2017 рік вона подала 02.04.2018 року о 09 годині 05 хвилин.
Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- згідно письмового пояснення ОСОБА_1 встановлено, що їй було відомо про порядок та кінцевий термін подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. При цьому гр. ОСОБА_1 визнала, що вона несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. А також підтвердила, що електрону форму щорічної декларації за 2017 рік вона подала 02.04.2018 року о 09 годині 05 хвилин (а.с.38);
- відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 02.04.2018 року о 09 годині 05 хвилин, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2017 рік (а.с.45).
Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням наведеного, призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____