
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
19.02.2020м. ДніпроСправа № 904/5240/17
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши заяву Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до боржника Нікопольського комунального підприємства "Нікопольтеплоенерго" (53213, Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, буд.12а, код ЄДРПОУ 05472525) про визнання грошових вимог на суму 3 016 583,90 грн.
Представники:
від ГУ ДПС у Дніпропетровській області представник Коваленко Д.В. дов. № б/н від 18.09.19р.
від Нікопольської міської ради представник Жорніченко Д.В. ордер ДП №959/000048 від 19.02.20р.
від боржника представник ліквідатора Маглиш Л.С. дов. № 134 від 28.03.19р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 13.11.19р. відкладено судове засідання з розгляду заяви Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до боржника Нікопольського комунального підприємства "Нікопольтеплоенерго" (53213, Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, буд.12а, код ЄДРПОУ 05472525) про визнання грошових вимог на суму 3 016 583,90 грн. на 18.12.2019р. о 09:45год. Зобов`язано ліквідатора розглянути грошові вимоги ГУ ДПС у Дніпропетровській області та надати до господарського суду уточнене повідомлення з урахуванням Кодексу України з процедур банкрутства; ГУ ДПС у Дніпропетровській області - надати суду детальний розрахунок заявлених грошових вимог з окремим визначенням основного боргу, штрафу (пені) та визначенням суд які виникли в процедурі розпорядження майном та в ліквідаційній процедурі відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Явку в судове засідання учасників провадження у справі про банкрутство визнано обов`язковою.
10.02.20р. до суду від Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області надійшли додаткові пояснення. Судом додаткові пояснення прийняті до відома.
19.02.20р. до суду від ліквідатора надійшло уточнене повідомлення про результати розгляду заяви Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до банкрута. Судом уточнене повідомлення прийнято до відома.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Розглянувши в судовому засіданні 19.02.20р. заяву Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до боржника Нікопольського комунального підприємства "Нікопольтеплоенерго" про визнання грошових вимог на суму 3 016 583,90 грн., заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд встановив наступне.
Заявлені кредиторські вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області підтверджені наданими до заяви документами, а саме копіями: розрахунку податкового боргу; зворотнім боком ІКП по податку на прибуток за 2017 р., зворотнім боком ІКП по ПДВ 2017-2018р., податковими деклараціями № 9117240576 від 20.06.2017, № 9138866242 від 18.07.2017, 9164184510 від 16.08.2017; № 9188717701 від 15.09.2017; № 9214675504 від 17.10.2017, 9242068798 від 16.11.2017;№ 9260046499 від 08.12.2017, 9270078541 від 18.12.2017; 9295724967 від 18.01.2018; 9023218395 від 16.02.2018; 9048039782 від 19.03.2018; 9071314822 від 18.04.2018; 9096617420 від 18.05.2018Ш 36336034 від 18.06.2018;№ 9146874427 від 17.07.2018; 9174201460 від 17.08.2018; № 9197651585 від 14.09.2018; 50471438 від 16.10.2018;№ 56619712 від 19.11.2018;№ 61912376 від 20.12.2018; ухвалами по справі №804/3606/15 від 17.05.2015р. та №804/7466/14 від 19.11.2014р. з графіком погашення; податковими повідомленнями – рішеннями № 0001872201 від 30.10.2015; № 0000161422 від 25.09.2017, 0073861214 від 06.12.2017, № 0019281214 від 26.01.2018, №0019301214 від 26.01.2018, № 0085031214 від 18.04.2018, № 0146751214 від 20.06.2018, актами №9199/04-36-10-22/05472525, №26535/04-36-12-14/05472525, №1290/04-36-12-14/05472525, №1292/04-36-12-14/05472525, №16073/04-36-12-14/05472525, №29268/04-36-12-14/05472525, зворотнім боком ІКП по єдиному внеску за 2018р., звітами про суми нарахованої заробітної плати від 05.09.2018, від 04.10.2018; від 07.11.2018; від 10.12.2018; розрахунком пені по ПДВ та податку на прибуток.
Відповідно до п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
В пункті 41.2. Податкового кодексу України зазначено, що органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до п.41.3. Податкового кодексу України, повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
21.10.2019 року набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Частиною 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу встановлюється, що з дня введення його в дію подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства "конкурсні кредитори" - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; "поточні кредитори" - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство; “забезпечені кредитори” - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника.
Частиною 4 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Ліквідатором визнані в повному обсязі податковий борг, що виник до визнання боржника банкрутом, тобто до 23.10.2018 р., у розмірі 2 864 290,61 грн. та внесені до реєстру вимог кредиторів згідно з наступною черговістю: 22 245,41 грн. - II черга задоволення, 1 192 513,43 грн. - III черга задоволення, 1 671 777,18 грн. - VI черга задоволення, відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.
Згідно ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Ліквідатором визнано частково податковий борг, що виник після визнання боржника банкрутом, тобто після 23.10.2018 р. та внесено до реєстру вимог кредиторів згідно з наступною черговістю: 38 186,39 грн. - II черга задоволення, 111 191,32 грн., судового збору у розмірі 3 842,00 грн. відповідно Кодексу України з процедур банкрутства.
Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області у розмірі 2 915,58 грн. (пеня) ліквідатором не визнаються оскільки нараховані під час дії мораторію.
Господарський суд заслухавши доводи учасників провадження у справі про банкрутство, зазначає наступне.
Згідно ч. 1, 2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє відповідному органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.
Отже, господарський суд погоджується з ліквідатором щодо відхилення грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області у розмірі 2 915,58 грн. (пеня) які нараховані під час дії мораторію.
Представник Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області не заперечував проти відхилення пені у розмірі 2 915,58 грн. які нараховані під час дії мораторію.
Враховуючи викладене, господарський суд вирішив визнати частково грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на суму 3 842,00грн. - судовий збір (1 черга задоволення), 60 431,80 грн. (2 черга задоволення); 1 303 704,75 грн. (3 черга задоволення), 1 671 777,18 грн. (6 черга задоволення).
Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області у розмірі 2 915,58 грн. (пеня) які нараховані під час дії мораторію - відхилити.
Зобов`язати ліквідатора включити грошові вимоги Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів Нікопольського комунального підприємства "Нікопольтеплоенерго" згідно вимог Кодексу України з процедур банкрутства у сумі на суму 3 842,00грн. - судовий збір (1 черга задоволення), 60 431,80 грн. (2 черга задоволення); 1 303 704,75 грн. (3 черга задоволення), 1 671 777,18 грн. (6 черга задоволення).
Щодо заявленого в судовому засіданні представником Нікопольської міської ради усного клопотання про відкладення розгляду справи для надання часу для ознайомлення, господарський суд залишає дане клопотання без задоволення, оскільки Нікопольська міська рада є учасником провадження у справі та була залучена господарським судом ухвалою від 05.03.19р. до участі у справі № 904/5240/17 Нікопольську міську раду у зв`язку з надходженням до суду заяви ліквідатора Усачова О.М. № 01-21/826 від 26.11.2018р. про спростування майнових дій боржника, оскільки дані вимоги стосувались прав Нікопольської міської ради.
Даний спір вирішено господарським судом та винесено ухвалу від 07.05.19р., яка набрала законної сили та залишена в силі апеляційною та касаційною інстанцією.
Отже, господарський суд наголошує, що розгляд та визнання грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області ніяким чином не порушує прав Нікопольської міської ради, оскільки Нікопольська міська рада була залучена господарським судом ухвалою від 05.03.19р. до участі у справі № 904/5240/17 Нікопольську міську раду у зв`язку з надходженням до суду заяви ліквідатора Усачова О.М. № 01-21/826 від 26.11.2018р. про спростування майнових дій боржника.
Враховуючи вищенаведене, господарський суд вирішив усне клопотання представника Нікопольської міської ради про відкладення розгляду справи залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 41, 45, 60, 61, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Визнати частково грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на суму 3 842,00грн. - судовий збір (1 черга задоволення), 60 431,80 грн. (2 черга задоволення); 1 303 704,75 грн. (3 черга задоволення), 1 671 777,18 грн. (6 черга задоволення).
Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області у розмірі 2 915,58 грн. (пеня) які нараховані під час дії мораторію - відхилити.
Зобов`язати ліквідатора включити грошові вимоги Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів Нікопольського комунального підприємства "Нікопольтеплоенерго" згідно вимог Кодексу України з процедур банкрутства у сумі на суму 3 842,00грн. - судовий збір (1 черга задоволення), 60 431,80 грн. (2 черга задоволення); 1 303 704,75 грн. (3 черга задоволення), 1 671 777,18 грн. (6 черга задоволення).
Усне клопотання представника Нікопольської міської ради про відкладення розгляду справи залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у 10-ти денний строк з дня її підписання до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Ухвала підписана - 20.02.2020р.
Копію ухвали надіслати ліквідатору, ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Суддя І.В.Владимиренко