
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/1390/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 лютого 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В., перевіривши матеріали позовної заяви Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованого об`єкта,-
в с т а н о в и в:
Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради звернувся до суду до ОСОБА_1 , в якому просить суд винести рішення про знесення самочинно збудованої споруди (огорожі) ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 160, 161 КАС України.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, позивачем в поданій позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача - Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
Враховуючи наведене, позивачу слід надати до суду позовну заяву, оформлену відповідно до вимог, передбачених статтею 160 КАС України, із наданням до суду примірників позовної заяви у новій редакції відповідно до кількості учасників справи.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір"), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102,00 гривень.
Таким чином, позивачу за звернення до суду із однією вимогою немайнового характеру належало сплатити судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Згідно матеріалів позову, позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 2027,00 грн.
Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 75,00 грн.
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (ІВАN): UA978999980313101206084013003, код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки: « 84» Окружні адміністративні суди.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до припису Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 25.04.2019 № 23/19 зобов`язано ОСОБА_1 усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівно діяльності, будівельних норм, державних станодартів і правил і привести прибудинкову територію на АДРЕСА_1 у відповідність до будівельних норм, державних станодартів і правил.
Згідно з актом від 11.07.2019 № 43/19 Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради встановлено, що ОСОБА_1 не виконано припис Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 25.04.2019 № 23/19, відтак позивач звернувся до суду про знесення самочинно збудованої споруди (огорожі) Савчаком В.В.
Суд зазначає, що з моменту складення акту 11.07.2019 № 43/19 у позивача виникла підстава для пред`явлення позову до суду. Відтак, зверувшись до суду 14.02.2020, Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради пропусти встановлений законом тримісячний строк звернення до суду.
Таким чином, позивачу необхідно подати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та докази на підтвердження обставин, які б об`єктивно перешкоджали поданню позову та свідчили б про поважність причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Аналіз наведених положень КАС України дає підстави ввважати, що повноваження особи, яка вчиняє дії від імені суб`єта владних повноважень, у тому числі підписувати позовні заяви, мають бути передбачені безпосередньо у законі, або підтверджуватись статутом, наказом, положенням тощо.
Суд зазначає, що позовна заява від імені Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради підписана міським головою Т. Кучмою, проте до матеріалів позовної заяви позивачем не надано доказів, які б підтверджували повноваження такої особи.
На підставі наведеного, позивачу необхідно подати до суду докази на підтвердження повноважень міського голови на вчинення юридично значимих дій саме від імені Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
Відповідно до ч. 10 ст. 44 КАС України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Згідно з ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем до матеріалів справи долучено копії документів засвідчені головним спеціалістом юристконсультом Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Костик Г.С., проте доказів на підтвердження повноважень Костика Г.С. в матеріалаї справи відсутні. Відтак, позивачу необхідно подати до суду докази на підтвердження повноважень особи, яка засвідчувала копії документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 171, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованого об`єкта - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Костецький Н.В.