
копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2020 року Справа № 160/12686/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 17.12.2019 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за жовтень місяць 2018 року, протиправними;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату ОСОБА_1 нарахованої, але невиплаченої за жовтень 2018 року в розмірі 2 231,03 грн.
2. Ухвалою суду від 23.12.2019 адміністративний позов залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.
3. 10.01.2020 засобами поштового зв`язку від позивача на виконання вимог ухвали позивача судом отримано клопотання про поновлення строку звернення до суду.
4. Ухвалою суду від 15.01.2020:
- задоволено клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду;
- визнано поважними причини пропуску строку звернення та поновлено строк звернення до адміністративного суду ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вичинити певні дії;
- задоволено клопотання ОСОБА_1 та звільнено позивача від сплати судового збору;
- прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в адміністративній справі № 160/12686/19;
- відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву;
- судом витребувані додаткові докази від відповідача.
5. 29.01.2020 на електронну адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
6. 29.01.2020 на електронну адресу суду від відповідача надійшло клопотання з матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 .
7. 03.02.2020 до канцелярії суду від відповідача надійшли відзив на позовну заяву та клопотання із засвідченими матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 .
щодо строків розгляду справи
8. Європейський суд з прав людини неодноразово зауважував, що обґрунтованість тривалості провадження завжди повинна оцінюватися в світлі обставин справи з посиланням на наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади а також те, що було головним для заявника в спорі.
9. У рішенні ЄСПЛ у справі «Сомор`яй проти Угорщини» (заява № 60934/13) відзначає, що пенсійні спори потребувають особливої ретельності.
10. Справа є важливою для позивача та вимагала особливої ретельності, чим обумовлена тривалість її розгляду.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
11. Відповідачем сума пенсійної виплати у розмірі 2 231,03 грн за жовтень 2018 року позивачу не виплачена по теперішній час.
12. Позивач вважає дії відповідача, які призвели до невиплати пенсійних виплат у жовтні 2018 року, протиправними.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
13. Недоотримана пенсія у розмірі 2 231,03 грн, яка не виплачена за період жовтень 2018 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковується в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
14. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області проведений розрахунок доплати ОСОБА_1 за період від часу припинення виплати пенсії до дати поточної доплати. Доплата обліковується окремо та має виплачуватись в окремому порядку.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
15. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером, вид пенсії – за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 .
16. Відповідно до довідки від 18.12.2014 № 2657 про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, яка видана ОСОБА_1 , вона проживала в АДРЕСА_1 та перемістилась з тимчасово окупованої території з району проведення антитерористичної операції в АДРЕСА_2 10 з 17.12.2017.
17. 22.12.2014 ОСОБА_1 звернулась до відділу з призначення пенсій управління пенсійного фонду України Дніпровського району м. Дніпродзержинська з заявою, в якій просила запросити її пенсійну справу з Донецької області, Шахтарський район.
18. Розпорядженням № 45692 від 09.01.2015 позивачу здійснено перерахунок пенсії, вид пенсії – за віком, шифр пенсії – 101, дата перерахунку 09.01.2015 попереднього 17.02.2005, вид перерахунку – облік справи призначеної в минулих роках, пенсію призначено згідно з Законом України щомісячно з 01.07.2014 в сумі 1 056,12 грн.
19. З 01.10.2018 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області припинено виплату пенсії ОСОБА_1 у зв`язку зі скасуванням довідки позивача від 18.12.2014 № 2657 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до довідки управління соціальної політики Кам`янської міської ради від 06.02.2018 № 47.
20. Позивачем отримано довідку від 09.10.2018 № 0000630905 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
21. 09.10.2018 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про поновлення виплати пенсії у передбаченому порядку, надавши довідку від 09.10.2018 № 0000630905 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
22. Комісією з розгляду питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам протоколом від 17.10.2018 № 111 прийнято рішення про відновлення виплати пенсії ОСОБА_1 , нарахування пенсії позивачу відновлено з 01.10.2018, виплату пенсії поновлено з 01.11.2018.
23. Рішенням № 91270161261 (дата-час розрахунку: 18.10.2018 10:13) здійснено перерахунок пенсії, шифр та вид пенсії – 101, пенсія за віком, дата перерахунку – 18.10.2018, вид перерахунку – зміна статусу переселенця, причина блокування виплати пенсії – переселенець не зареєстрований. Пенсію призначено згідно з Законом України щомісячно з 01.10.2018 у розмірі 2 231,03 грн.
24. Протоколом за період 01.10.2018-31.10.2018 призначено суми пенсії до виплати за жовтень 2018 року у розмірі 2 231,03 грн. Сума виплачена 0,00 грн, всього до виплати 2 231,03 грн. Зазначено, що виплата буде проведена по основних відомостях у наступному місяці в 10 місяці 2018 року.
25. Листом від 06.11.2018 № 16732-18 (№ 1673/18) Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій № 6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило ОСОБА_1 про те, що нарахування пенсії поновлено, виплата пенсії розпочнеться у листопаді 2018 року. Сума пенсійної виплати, яка не виплачена за жовтень 2018 року, нарахована на додаткову відомість та буде виплачуватись в порядку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.
26. Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на звернення ОСОБА_1 на Урядову лінію від 10.01.2019 листом від 23.01.2019 № 556/С-07 повідомило її, що нарахування пенсії відновлено з 01.10.2018 та виплата пенсії розпочалась з листопада 2018 року. Пенсійна виплата у розмірі 2 231,03 грн, яка не виплачена за жовтень 2018 року, обліковується в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом міністрів України.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
27. Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
28. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
29. Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
30. Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV) визначає, зокрема, принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел.
31. Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
32. Згідно з частиною другою статті 46 Закону № 1058-IV нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
33. Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України (частина перша статті 47 Закону № 1058-IV).
34. Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706-VII від 20.10.2014 (далі – Закон № 1706-VII) відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.
35. Абзацом першим частини першої статті 1 Закону № 1706-VII встановлено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
36. Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
37. Згідно до пункту 1 «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 (далі – Порядок № 509) довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
38. Пунктом 2 Порядку № 509 встановлено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі – уповноважені органи).
39. Пунктом 6 Порядку № 509, зокрема, встановлено, що довідка діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту.
40. За правилами статті 7 Закону № 1706-VII для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.
41. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
42. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
43. Постановою Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014 № 637 (у редакцій чинній на момент відновлення позивачу пенсії) встановлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, проводиться через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
44. «Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (у редакцій чинній на момент відновлення позивачу пенсії) визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
45. Відповідно до «Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (у редакцій чинній на момент відновлення позивачу пенсії):
- соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення), територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування, центрами зайнятості (далі - органи, що здійснюють соціальні виплати) за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування (пункт 4);
- для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування. До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред`являється оригінал такої довідки (пункт 5);
- для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (пункт 7);
- за результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (пункт 8);
- структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї (крім осіб, зазначених в абзацах другому і третьому пункту 7 цього Порядку) та отримання електронної справи отримувача соціальної виплати вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісії), подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати (пункт 10);
- у разі прийняття рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати комісія не пізніше наступного робочого дня надсилає копію такого рішення органові, що здійснює соціальні виплати, та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення (пункт 14);
- орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України (пункт 15).
46. Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (далі – Порядок № 365) (у редакцій чинній на момент відновлення позивачу пенсії) визначає механізм здійснення контролю за проведенням виплати внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
47. Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України», чергова перевірка у відповідному періоді не проводиться (пункт 2 Порядку № 365).
VІ. ОЦІНКА СУДУ
48. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
49. Право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, гарантоване громадянам України частиною першою статті 46 Конституції України.
50. Європейська соціальна хартія (переглянута), 1996 року, згода на обов`язковість якої надано Верховною Радою України та яка набрала чинності з 01.02.2007, визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист. За цим Україна має міжнародне зобов`язання запроваджувати усіма відповідними засобами «досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися» права та принципи, що закріплені у Хартії.
51. Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
52. З матеріалів справи вбачається, що нарахування та виплата призначеної пенсії позивачу поновлена з 01.10.2018, при цьому нараховані за жовтень 2018 року суми пенсії у розмірі 2 231,03 грн виплачені не були.
53. Відповідач не заперечує про наявність заборгованості перед позивачем за період жовтень 2018 року, однак зазначає, що така заборгованість виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, який на теперішній час невизначений.
54. Проте, згідно з пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, форми і види пенсійного забезпечення, захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
55. У преамбулі до Закону № 1058-IV зазначено, що зміна умов і норм загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
56. Суд зазначає, що жодних змін у Закону № 1058-IV з приводу особливостей виплати заборгованості пенсіонерам, які є внутрішньо переміщеними особами, Верховною Радою не приймалось.
57. Крім того, втручання відповідача у право позивача на мирне володіння своїм майном у вигляді пенсії суд вважає таким, що не ґрунтується на Законі.
58. З урахуванням викладеного, суд погоджується із доводами позивача щодо порушення його права на виплату пенсії за жовтень 2018 року.
59. Крім того, належить зазначити, що бездіяльність це пасивна поведінка суб`єкта, тобто не здійснення/не вчинення дій, які особа повинна була і могла вчинити, тоді як дією є сукупність вчинків кого-небудь, здійснення особою певних функцій/обов`язків у межах наданих повноважень, тощо.
60. Невиплата пенсії є бездіяльністю суб`єкта владних повноважень, а не дією, яка може бути оскаржена до суду, у зв`язку із чим для повного захисту прав позивача суд виходить за межі позову та визначає протиправною бездіяльність щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за жовтень місяць 2018 року.
VІІ. ВИСНОВОК СУДУ
61. З системного аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову та наявність підстав для його часткового задоволення, із відмовою в частині оскарження саме дій відповідача.
62. При цьому, клопотання позивача про допущення до негайного виконання рішення суду не підлягає задоволенню, оскільки вказана процедура застосовується виключно при прийнятті судом рішення про стягнення грошових коштів, проте такі позовні вимоги судом не розглядались.
63. Керуючись статтями 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
64. Адміністративний позов ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427; вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
65. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період жовтень 2018 року.
66. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату ОСОБА_1 нарахованої, але невиплаченої пенсії за жовтень 2018 року у розмірі 2 231,03 грн.
67. В іншій частині позовних вимог відмовити.
68. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
69. Повне рішення складено 20.02.2020.
Суддя І.О. Верба