
Справа № 629/403/20
Номер провадження 3/629/118/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2020 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі:
головуючого - Попова О.Г.,
за участю секретаря - Габор В.В.,
прокурора- Самусенка А.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лозова, Харківської області адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Просяна Покровського району Дніпропетровської області, громадянина України, з вищою освітою, працюючого електромонтером у КВ «Дніпро» ВПКП «Харківводоканал», депутата VІІ скликання Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
23.01.2020 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Бунчик Д.П. складено протокол № 37 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що останній, будучі депутатом Краснопавлівської селищної ради VІІ скликання суб`єктом декларування, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 06.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України. Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, є місце роботи ОСОБА_1 , а саме: Краснопавлівська селищна рада Лозівського району Харківської області, що розташована за адресою: смт. Краснопавлівка Лозівського району Харківської області, мікрорайон, буд. 18. Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 06.04.2018 року, тобто дата несвоєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є дата складання зазначеного протоколу, а саме 23.01.2020 року.
Крім того, 23.01.2020 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Бунчик Д.П. складено протокол № 36 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що останній, будучі депутатом Краснопавлівської селищної ради VІІ скликання суб`єктом декларування, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 21.01.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України. Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, є місце роботи ОСОБА_1 , а саме: Краснопавлівська селищна рада Лозівського району Харківської області, що розташована за адресою: смт. Краснопавлівка Лозівського району Харківської області, мікрорайон, буд. 18. Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 21.01.2020 року, тобто дата несвоєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є дата складання зазначеного протоколу, а саме 23.01.2020 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав в повному обсязі, щиро каявся, надав пояснення, що щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки подав несвоєчасно, а саме відповідно 06.04.2018 року та 21.01.2020 року.
У судовому засіданні прокурор Лозівської місцевої прокуратури Харківської області наполягав на тому, що в діях депутата VІІ скликання Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив суд про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу.
Заслухавши прокурора, особу, у відношенні якої складені протоколи про адміністративне правопорушення, повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено таке.
Згідно з вимогами ст. 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, ОСОБА_1 являється депутатом Краснопавлівської селищної ради VІІ скликання, що підтверджується списком депутатів VІІ скликання Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області.
У відповідності до абзацу 14 статті 1 Закону № 1700- VІІ, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 1 статті 1 Закону № 1700- VІІ правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону № 1700-УІІ за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700- VІІ депутата селищної ради віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону.
Диспозицією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена диспозиція за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм. Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб`єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно- правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Об`єктивною стороною вищевказаного адміністративного правопорушення, яка має активну форму прояву, є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Другий етап починається - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Закону № 1700- VІІ.
Згідно частини 1 статті 45 Закону № 1700-УІІ, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства Е - декларацію, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
На виконання вимог абзацу 3 пункту 2 Перехідних положень Закону № 1700- VІІ, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, подав Е - декларації за 2017 рік та 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua
Таким чином ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік у строк з 01 січня 2018 року по 31 березня 2018 року включно та за 2018 рік у строк з 01 січня 2019 року по 31 березня 2019 року включно.
Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, Е-декларації ОСОБА_1 подав 06.04.2018 року та 21.01.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасної подачі декларації суду надано не було.
Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність, суд визнає щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особа ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, обставин, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 172-6 ч. 1, 283, 284 КУпАП, суд,
п о с т а н о в и в:
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на р/р UA588999980313000106000020349, отримувач коштів: Лозівське УК/ ЛозоваР/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38053090, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.
Суддя О.Г. Попов