Постанова № 87691234, 18.02.2020, Гусятинський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
18.02.2020
Номер справи
596/216/20
Номер документу
87691234
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" лютого 2020 р. Справа № 596/216/20

Провадження № 3/596/93/2020

Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., за участю секретаря Федорів О.П., прокурора Пагут О.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної Поліції України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме 13.02.2017 будучи звільненим з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Копичинська виправна колонія (№112)» та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 27.07.2018, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю та щиро розкаявся. Суду пояснив, що після звільнення він забув вчасно подати декларацію.

Прокурор Пагут О.С. в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як вважає, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.

Як встановлено, 23.08.2016 наказом виконуючого обов`язки начальника Копичинської виправної колонії (№112) №78 о/с-16, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Копичинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області (№112).

13.02.2017 молодший сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнений зі служби в Державній пенітенціарній службі України та із займаної посади молодшого інспектора відділу охорони Копичинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області (№112) за власним бажанням.

ОСОБА_1 працюючи на посаді молодшого інспектора відділу охорони та звільняючись із займаної посади був ознайомлений із вимогами антикорупційного законодавства (Закону України «Про Запобігання корупції»), у тому числі щодо вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, про що свідчить його підпис у зобов`язанні від 13.02.2017.

Таким чином ОСОБА_1 усвідомлював відповідальність та протиправний характер своїх дій, передбачав їх шкідливі наслідки і бажав їх або свідомо допускав настання цих наслідків.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення такої діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього (раніше) ОСОБА_2 0.3. подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічна за 2016 рік о 22 год. 40 хв. 14.02.2017, тобто своєчасно з дотриманням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що також підтверджує його ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних нею дій під час подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення) до 01.04.2018.

В період з 01.01.2018 до 01.04.2018 у ОСОБА_1 було 90 календарних днів для заповнення та подачі декларації, однак останнім раціонально вони для цього використані не були.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі електронної декларації (після звільнення) ОСОБА_1 , а саме 27.07.2018, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.

Згідно інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру, декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 до 20.03.2019 встановлено, що лише 25.07.2018 о 20:56:03 год. останній перший раз зайшов у реєстр (свій персональний кабінет) на сайті НАЗК, де заповняв (переглядав) необхідні розділи декларації. В подальшому вже 27.07.2018 о 14:42:47 год. ОСОБА_1 натиснув кнопку «Подати документ» та 14:43:05 год. декларацію (після звільнення) успішно подано.

Таким чином, відповідно до вказаної вище інформації НАЗК ОСОБА_1 до 25.07.2018 у реєстр (свій персональний кабінет) не заходив та жодних дій не вчиняв.

За таких обставин, суд приходить до переконання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, а також стягнути в користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок.

На підставі наведеного та керуючись ст. 401, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 252, 283, 284 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172–6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят) гривень (УК у Гусятин. р-ні/Гусятин. р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37373001; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA108999980313040106000019116; код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її проголошення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.

Суддя Гусятинського районного суду І.О.Лисюк