Постанова № 87687423, 18.02.2020, Мангушський районний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Першотравневий районний суд Донецької області)

Дата ухвалення
18.02.2020
Номер справи
241/84/20
Номер документу
87687423
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

241/84/20

3/241/67/2020

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2020 року суддя Першотравневого районного суду Донецької області Чудопалова С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої оператором-касиром АЗС «Екшен» ( АДРЕСА_1 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

14.01.2020 до Першотравневого районного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 15 від 10.01.2020, згідно якого громадянка ОСОБА_1 , яка працює оператором-касиром АЗС «Екшен», знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , вчинила порушення порядку проведення розрахунків, передбаченого п. 1,2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), а саме: 28.12.2019 на АЗС «Екшен» за вищезазначеною адресою був реалізоаний торав – 5 літрів скрапленого газу за ціною 12,13 грн/літр на загальну суму 60,65 грн, при цьому розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій не проведена та розрахунковий документ встановленої форми покупцю не виданий, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 та її захисник – адвокат Воєвутко К.В. в судовому засіданні вину ОСОБА_1 не визнали, зазначили, що 28.12.2019 остання, перебуваючи на робочому місці, приблизно об 11-15 годині відпустила громадянину ОСОБА_2 5 літрів скрапленого газу на суму 60,65 грн, по закінченню заправки автомобіля останнім, йому було видано фіскальний чек № 3000245466 від 28.12.2018, отримати який покупець відмовився. Крім того наголосила, що згідно акту перевірки від 08.01.2020, перевірку було розпочато об 11-19 годині, а скріплений газ було придбано посадовою особою ОСОБА_2 об 11-16 годині, що зазначено у чеку. Таким чином посадовими особами ДПС фактичну перевірку розпочато до вручення оператору рішення керівника під розписку, тобто порушено норми діючого законодавства, а в акт внесено недостовірні відомості. Також у запереченнях, викладених у протоколі, ОСОБА_1 зазначила, що нею був виданий фіскальний чек № НОМЕР_2 від 28.12.2019 на проданий нею скраплений газ. Просили суд закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Так, згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Положеннями ст. 280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних засобів, що мають функції відеозапису, а також іншими документами.

Так, як вбачається з наявного в матеріалах справи протоколу про адміністративне правопорушення, громадянка ОСОБА_1 , яка працює оператором-касиром АЗС «Екшен», знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , вчинила порушення порядку проведення розрахунків, передбаченого п. 1,2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), а саме: 28.12.2019 на АЗС «Екшен» за вищезазначеною адресою був реалізоаний торав – 5 літрів скрапленого газу за ціною 12,13 грн/літр на загальну суму 60,65 грн, при цьому розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій не проведена та розрахунковий документ встановленої форми покупцю не виданий (а.с. 2).

З наданої захисником копії фіскального чеку № 3000245466 від 28.12.2019 на суму 60,65 грн на купівлю 5 літрів скрапленого газу за ціною 12,13 грн, вбачається час його роздрукування – 11 годин 16 хвилин.

Згідно акту (довідки) про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та/або пального № 0125/05-99-40-32/30832675 від 08.01.2020, зазначено, що перевірка посадовою особою була розпочата 28.12.2019 об 11-18 годині (а.с. 4), тобто фактично перевірка була розпочата після того, яка оператор ніби-то не надала йому фіскальний чек за придбання скрапленого газу.

Таким чином обставини, викладені посадовою особою – начальником відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області Анікановим О.О., не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду та спростовуються поясненнями ОСОБА_1 , її захисника та наданими в судовому засіданнями доказами, а тому протокол № 15 від 10.01.2020 є безпідтавним.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що наявні в матеріалах справи докази, пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, та її захисника спростовують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, інших доказів суду надано не було, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно останьої за ч. 1 ст. 155-1 КпАП України підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись вимогами ст. ст. 155-1, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.

.

Суддя С.В. Чудопалова