Рішення № 87674964, 18.02.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2020
Номер справи
420/7750/19
Номер документу
87674964
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/7750/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення, скасування податкової вимоги,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 06.08.2019 року №0115375006;

скасувати податкову вимогу від 24 09.2019 №176577-50.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг отримано податкове повідомлення - рішення від 06 08 2019 року №0115375006, винесене на підставі Акту від 05 07 2019 №3363/15-32-50-06/37476025 «Про результати перевірки своєчасної реєстрації податкових накладних ТОВ «Гефест-Білдінг», щодо порушення позивачем граничних термінів реєстрації накладних/розрахунків коригування до податкових накладних визначених ст. 201 Податкового кодексу України, згідно зі статтею 120-1 ПКУ та застосовані до Позивача штрафи, а саме:

штраф у розмірі 10% у сумі 4702,67 грн. та штраф у розмірі 40% у сумі 46 653,27 грн. Загальна сума штрафу становить 51 355,94 грн.

Позивачем подано заперечення на Акт перевірки, які залишені без задоволення.

Позивач вважає податкове повідомлення-рішення від 06.08.2019 року №0115375006 протиправним, винесеним неправомірно, з порушенням норм чинного законодавства виходячи з наступного.

Податкова накладна №18 від 18.04.2017, що зазначена в Акті на суму ПДВ 49966,60 грн., та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за квітень 2017 р. зазначена сума ПДВ не враховувалася. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за квітень 2017 не подавався. Авансових платежів не сплачувалося. Господарської операції не здійснювалось.

Податкова накладна №2 від 01 01.2018, що зазначена в Акті на суму ПДВ 16666,67 грн., та зареєстрована в ЄРПН є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за січень 2018 р. зазначена сума ПДВ не враховувалася. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за січень 2018 не подавався. Авансових платежів не сплачувалося. Господарської операції не здійснювалось.

Податкова накладна №52 від 28.08.2017, що зазначена в Акті на суму ПДВ 50000,00 грн., та зареєстрована в ЄРПН є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за серпень 2018 р зазначена сума ПДВ не враховувалася. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за серпень 2018 не подавався. Авансових платежів не сплачувалося. Господарської операції не здійснювалось.

Позивачем також отримана податкова вимога ГУ ДПС в Одеській області від 24.09.2019 № 176577-50 щодо сплати податкового боргу у сумі 51355,94 грн.

Оскільки позивачем розпочато процедуру оскарження рішення податкового органу в суді, відповідно до пункту 59.18 статті 59 ПКУ, сума грошове зобов`язання вважається неузгодженою до дня набрання судовим рішенням законної сили, відповідно зазначена податкова вимога підлягає скасуванню.

Процесуальні дії.

Ухвалою суду від 20.12.2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно ст.162 КАС України відповідачу встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву.

Ухвалу про відкриття провадження по справі отримано представником відповідача Головного управління ДФС в Одеській області 23.12.2019 року, що підтверджується розпискою про отримання нарочно судового рішення, ухвали.

08.01.2019 року за вх. №ЕП/81/20 представником Головного управління ДПС в Одеській області Є.О. Мунтян (за довіреністю) надано відзив на адміністративний позов.

Відзив обґрунтовано наступним.

ГУ ДФС в Одеській області на підставі п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу 1 Податкового кодексу України), у порядку п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 розділу II Кодексу проведено перевірку ТОВ «Гефест Білдінг» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої складено Акт №3363/15-32-50-06/37476025 від 05.07.2019 року

Згідно з ІС «ЄРПН» податкові накладні, виписані ТОВ «Гефест-Білдінг» (Код ЄДРПОУ 37476025) за 18.04.2017, 28.08.2017,15.06.2018, 09.08.2018, 06.08.2018, 01.01.2018 перелік яких надано в акті перевірки, зареєстровані в ЄРПН з порушенням законодавчо встановлених термінів від 2 дня, а саме порушено терміни реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 49966,5 тис. грн. за податкову накладну №18, 50000 грн. за податкову накладну №52, 16666,67 тис. грн. за податкову накладну №46, 24455,73 тис. грн. за податкову накладну №57, 5904,29 тис. грн. за податкову накладну №59, 16666,67 тис. грн. за податкову накладну №2.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, встановлених у статті 120-1 Податкового кодексу України, що і було застосовано відповідачем до позивача шляхом винесення податкового повідомлення-рішення №0115375006, а в подальшому податкової вимоги від 24 09.2019 №176577-50 про стягнення наявного боргу.

11.01.2020 року за вх. №1090/20 представником позивача А.В. Владіміровою (за довіреністю) надано відповідь на відзив на адміністративний позов, в якій зокрема, зазначено, що податкові накладні були скориговані позивачем і виключені з ЄРПН в лютому 2019 року, а тому не зрозуміло на підставі яких даних відповідачем проведена перевірка дотримання вимог ст. 201 Податкового кодексу України за результатами якої 05.07.2019 року складено Акт.

Крім того, Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Гефест-Білдінг» дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.03.2018 (Акт №1719/15-32-14-011/37476025 від 14.08.2018). Перевіркою не встановлено порушень ТОВ «Гефест-Білдінг» реєстрації (відсутності реєстрації) податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН та/або щодо виявлення помилок при зазначені обов`язкових реквізитів податкових накладних.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг» (ТОВ «Гефест-Білдінг» - далі), код ЄДРПОУ 37476025, знаходиться за адресою: 65045, Одеська область, м. Одеса, вул. Спиридонівська, буд. 10, нежиле приміщення №15, здійснює наступні види діяльності (за КВЕД): 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику; 43.21 Електромонтажні роботи; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи; 43.31 Штукатурні роботи; 43.32 Установлення столярних виробів; 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін; 43.34 Малярні роботи та скління; 43.39 Інші роботи із завершення будівництва; 43.91 Покрівельні роботи; 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у.; 68.10 Купівля та продаж власного нерухомого майна; 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 41.10 Організація будівництва будівель; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель (основний) відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Головним управлінням ДФС в Одеській області на підставі п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу 1 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76, п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 розділу II Кодексу проведено перевірку ТОВ «Гефест Білдінг» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на 2017-2018 роки за результатами якої складено Акт №3363/15-32-50-06/37476025 від 05.07.2019 року, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених ст. 201 Податкового кодексу України, на яких відповідно до ст. 192 та 201 покладено обов`язок щодо такої реєстрації. Відповідальність платника податків за порушення визначена ст. 120-1 Податкового кодексу України.

23.07.2019 року ТОВ «Гефест-Білдінг» до Головного управління ДФС в Одеській області надані заперечення на Акт перевірки №3363/15-12-50-06 від 05.07.2019 року.

Рішенням Головного управління ДФС в Одеській області від 05.08.2019 року №16362/10/15-32-50-06-07 висновки Акту перевірки від 05.07.2019 року № 3363/15-32-50-06/37476025 «Про результат перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Гефест-Білдінг», код ЄДРПОУ 37476025» залишено без змін, а заперечення ТОВ «Гефест-Білдінг», код ЄДРПОУ 37476025 від 24.07.2019 року № 37 (вх. ГУ ДФС в Одеській області № 36206/10/15-32 від 29.07.2019 року) без розгляду.

06.08.2019 року Головним управління ДФС в Одеській області винесено податкове повідомлення-рішення №0115375006, яким до ТОВ «Гефест-Білдінг» застосовані:

штраф у розмірі 10% у сумі 4 702,67 грн. (чотири тисячі сімсот дві гривні 67 коп.) за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менш календарних днів на суму ПДВ 47026,69 грн (сорок сім тисяч двадцять шість гривень 69 коп.);

штраф у розмірі 40% у сумі 4 653,27 грн. (сорок шість тисяч шістсот п`ятдесят три гривні 27 коп.) за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 116 633,17 грн (сто шістнадцять тисяч шістсот тридцять три гривні 17 коп.)

24.09.2019 року Головним управлінням ДПС в Одеській області сформовано податкову вимогу форми «Ю» №176577-50 відповідно до якої станом на 23.09.2019 року сума податкового боргу платника податків становить 51355,94 грн.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ.

Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб`єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об`єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття».

Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Відповідно до ст. 6 Конвенції «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».

Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 «…Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.», яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.

Юридичний спір в даній справі виник у зв`язку з винесенням відповідачем податкового повідомлення-рішення, яким на позивача накладено штраф на загальну суму 51355,94 грн. та податкової вимоги.

Згідно з п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до пп. 75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість, а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016.

Вказаним Законом, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України, доповнено абзацом другим такого змісту: «Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах».

Положеннями п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Пунктом 201.10 ст. 200 Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Абзац 14 п. 201.10 Податкового кодексу України передбачає, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватись з врахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01- 15 календарний день ( включно) календарного місяця - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день ( включно ) календарного місяця - до 15 календарного дня ( включно ) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Тобто, платник податків зобов`язаний скласти та зареєструвати не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З Акту перевірки від 05.07.2019 року №3363/15-32-50-06/37476025 вбачається, що:

Податкова накладна №18 від 18.04.2017 зареєстрована 20.04.2018 року (затримка 340 днів);

Податкова накладна №52 від 28.08.2017 зареєстрована 07.09.2018 року(затримка 357 днів);

Податкова накладна №46 від 15.06.2018 зареєстрована 05.07.2018 (затримка 5 днів);

Податкова накладна №57 від 09.08.2018 зареєстрована 10.09.2018 (затримка 10 днів);

Податкова накладна №59 від 06.08.2018 зареєстрована 14.09.2018 (затримка 14 днів);

Податкова накладна №2 від 01.01.2018 зареєстрована 21.08.2018 (затримка 202 дні).

В адміністративному позові позивачем зазначено, що податкова накладна №18 від 18.04.2017 на суму ПДВ 49966,60 грн. є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за квітень 2017р. зазначена сума ПДВ не враховувалася, про що свідчить реєстр виданих та отриманих податкових накладних до декларації з ПДВ за квітень 2017. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за квітень 2017 не подавався.

Податкова накладна №2 від 01 01.2018 суму ПДВ 16666,67 грн. є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за січень 2018 зазначена сума ПДВ не враховувалася, про що свідчить реєстр виданих та отриманих податкових накладних до декларації з ПДВ за січень 2018. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за січень 2018 не подавався.

Податкова накладна №52 від 28.08.2017 на суму ПДВ 50000, 00 грн. є помилковою. При подачі декларації з податку на додану вартість за серпень 2018 зазначена сума ПДВ не враховувалася, про що свідчить реєстр виданих та отриманих податкових накладних до декларації з ПДВ за серпень 2018р. Уточнювальний розрахунок до декларації з ПДВ за серпень 2018 не подавався.

Авансових платежів за зазначеними податковими накладними не сплачувались. Господарські операції не здійснювались.

Також позивачем зазначено, що податкові накладні №2, №52, №18 взагалі були скориговані ним і виключені з ЄРПН ще у лютому 2019 року.

Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року №1307 затверджено форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної (Порядок №1307 – далі).

Відповідно до пункту 21 Порядку №1307, у разі здійснення коригування сум податкових зобов`язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Розрахунок коригування складається особами, визначеними відповідно до пункту 1 цього Порядку.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених цим Порядком.

У розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни. У клітинках номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

У разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок (пункт 22 Порядку №1307).

Розрахунок коригування до помилкової податкової накладної оформлюється в даному випадку оформлюється не відповідно до пункту 24 Порядку №1307, а з урахуванням пп. 4.6.3 листа ДФС від 28.11.18 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17,

Так, якщо в ЄРПН була зареєстрована:

одна ПН за одним постачанням товарів (послуг);

помилкова ПН без наявності правильної (тобто факту постачання не було);

ПН, яка визначається платником ПДВ як помилково складена, але при цьому показники розділу Б такої ПН не відповідають показникам, наведеним у правильній ПН;

помилкова ПН, до якої був оформлений РК, яким показники такої ПН не були виведені в нуль, а, наприклад, коригувалися кількісні показники, ціна або номенклатура.

Для анулювання помилкової ПН у разі, якщо немає правильної ПН, як і раніше, складається РК (розрахунок коригування) із причиною коригування «Повернення товару або авансових платежів» (умовний код « 103»), яким показники такої ПН обнулюються. Безумовно, якщо помилкова ПН та анулюючий її РК складені в різних звітних періодах, залишається проблема із виникненням у ПДВ-формулі показника ?Перевищ.

Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України також, передбачено, що у разі допущення платником ПДВ помилок при складанні податкової накладної, передбачена можливість складання розрахунку коригування до такої податкової накладної.

Тобто, із вище зазначених положень вбачається, у разі допущення помилки при складанні податкової накладної, обов`язком платника є складення розрахунку коригування з обов`язковою реєстрацією його у ЄРПН.

Суд критично ставиться до тверджень позивача, що господарські операції ТОВ «Гефест-Білдінг» не здійснювалися, податкові накладні виписані помилково, а відтак обов`язок щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН не виникає.

Оскільки розрахунок коригування до податкових накладних №2 від 01.01.2018, №18 від 18.04.2017, №52 від 28.08.2017 позивачем не подавався, що позивачем не спростовано, відповідно податкові накладні №2, №18, №52 не є поміркованими, в силу чого у позивача виникає обов`язок зареєструвати податкові накладні в ЄРПН відповідно до ст. 201 Податкового кодексу України.

Судом не приймається твердження представника позивача стосовно того, що Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Гефест-Білдінг» з дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.03.2018, висновки якої спростовують висновки камеральної перевірки.

Актом №1719/15-32-14-011/37476025 від 14.08.2018 року не встановлено порушень ТОВ «Гефест-Білдінг» реєстрації (відсутності реєстрації) податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН та/або щодо виявлення помилок при зазначені обов`язкових реквізитів податкових накладних представника.

Суд звертає увагу позивача, що проведена у серпні 2019 року документальна планової виїзна перевірка ТОВ «Гефест-Білдінг», код за ЄДРПОУ 37476025, стосувалась дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.03.2018, валютного - за період з 01.01.2015 по 31.03.2018, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015 по 31.03.2018, питання своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних взагалі не порушувались під час зазначеної перевірки і взагалі ці питання не могли бути предметом перевірки, оскільки це суперечить п 78.2 ст. 78 Податкового кодексу України.

Окрім того, позивачем взагалі не спростовано порушення граничних термінів реєстрації щодо податкових накладних №46 від 15.06.2018, №57 від 09.08.2018, №59 від 06.08.2018 року, оскільки позов не містить обгрунтовання щодо вказаних податкових накладних.

Відповідно до п.120-1.1 цієї статті порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого ст. 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Згідно до вимог ст.201 Податкового кодексу України, яка має назву «Податкова накладна» вимагає від платника податку виписати податкову накладну на дату виникнення податкових зобов`язань. Тобто, цю податкову накладну виписує саме постачальник (продавець) в день отримання грошових коштів або постачання товарів/послуг (по першій події). Постачальник зобов`язаний зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, так як це має правові наслідки для покупця товару, який не може скористатися податковим кредитом у разі відсутності такої реєстрації. Також положення п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України передбачають складення зведеної податкової накладної постачальником товарів/послуг (платником податку) в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер покупцям - платникам. Тобто, обов`язок складення такої зведеної податкової накладної покладається на постачальника і така зведена податкова накладна реєструється ним в ЄРПН у строки передбачені п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України: «…при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою».

З урахуванням викладеного податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 06.08.2019 року №0115375006 винесено відповідно до Податкового кодексу України, податкова вимога від 24 09.2019 № 176577-50 скасуванню не підлягає, оскільки станом на 18.02.2020 року у ТОВ «Гефест-Білдінг» наявний податковий борг у сумі 51355,94 грн.

Суд критично ставиться до твердження позивача щодо того, що позивачем розпочато процедуру оскарження рішення податкового органу в суді, відповідно до пункту 59.18 статті 59 ПКУ, сума грошове зобов`язання вважається неузгодженою до дня набрання судовим рішенням законної сили, відповідно зазначена податкова вимога підлягає скасуванню.

Як встановлено судом, податкова вимога прийнята 24.09.2019 року, а процедуру оскарження позивачем розпочато 19.12.2019 року (день подання позову до суду).

При цьому, позивачем не надано доказів процедури оскарження а адміністративному порядку.

В пункті 42 рішення «Бендерський проти України» від 15.11.2007 р. Європейський суд з прав людини зазначив, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються.

Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 12, 132, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест Білдінг» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення, скасування податкової вимоги – відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 15.5 розділу VII “Перехідні положення” КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг, код ЄДРПОУ 37476025, адреса: 65045, Одеська область, м. Одеса, вул. Спиридонівська, буд. 10, нежиле приміщення №15, телефон: (0482) 34 81 73

Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області - адреса: 65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646, телефон: (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@sfs.gov.ua

Головуючий суддя Потоцька Н.В.

.