
415/8/20
3/415/100/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2020 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків не відомий,
- за ч. 2 ст. 130, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
15 грудня 2019 року о 22 год. 20 хв. в м. Лисичанськ, вул. Краснодонській, біля будинку № 31, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 було вчинено повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Крім того 15 грудня 2019 року о 22 годині 20 хвилин за адресою: м. Лисичанськ, вул. Краснодонська, біля будинку № 31, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 та відволікшись від керування транспортним засобом скоїв наїзд на перешкоду (бетонний стовп). В результаті ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим порушив вимоги п. 2.3(б) Правил дорожнього руху. Дії ОСОБА_1 кваліфікована за ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ст. 124 КУпАП визнав та пояснив, що він дійсно 15 грудня 2020 року о 22 годині 20 хвилин, керуючи транспортним засобом ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 , скоїв наїзд на бетонний стовп. На пропозицію працівників пройти медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння відмовився. В скоєному щиро розкаявся.
З протоколів про адміністративне правопорушення серії БД № 192293 та серії БД № 192490 від 15 грудня 2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 були роз`ясненні права та обов`язки передбачені ст. 63 Конституцією України, а також повідомлено про те, що розгляд адміністративних справ відбудеться в Лисичанському міському суді Луганської області.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії БД №192293 від 15 грудня 2019 року, складений у відношенні ОСОБА_1 за порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 2 ст. 130 КУпАП.
- протокол про адміністративне правопорушення серії БД №192490 від 15 грудня 2019 року, складений у відношенні ОСОБА_1 за порушення п. 2,3(б) Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП.
- письмові пояснення ОСОБА_1 від 15 грудня 2019 року, в яких він пояснив, що керував транспортним засобом ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 не впорався з керуванням та здійснив наїзд на перешкоду. Провину визнав в повному обсязі.
- письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 15 грудня 2019 року, в яких вони повідомили, що в ОСОБА_1 були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. В їх присутності ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння за допомогою «Drager Alcotest», або в медичному закладі, від проходження огляду ОСОБА_1 відмовився.
- рапорт поліцейського взводу № 1 роти № 4 батальйону УПП в Луганській області ДПП рядового поліції Калашнікова В. від 15 грудня 2019 року, з якого вбачається що під час патрулювання у складі екіпажу «Цейлон 123-2» за адресою: м. Лисичанськ, вул. Краснодонська біля буд. № 31 було виявлено транспортний засіб ГАЗ 2411, державний номерний знак НОМЕР_1 який під керуванням ОСОБА_1 врізався в електромережу. У ОСОБА_1 були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, у присутності свідків ОСОБА_1 запропонували пройти огляд на стан сп`яніння від якого останній відмовився.
- копію постанови Лисичанського міського суду Луганської області від 11 листопада 2019 року відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
- довідку поліцейського взводу № 2 роти № 4 батальйону управління патрульної поліції в Луганській області сержанта поліції Лозінської О., якій вказано, що відповідно до бази даних « НАІС» ГСЦ МВС України ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував.
Досліджений в судовому засіданні відеозапис повністю підтверджує обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 2 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Ст. 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Суд, заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 130, ст. 124 КУпАП знайшла своє повне підтвердження у суді.
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, за які передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 130, ст. 124 КУпАП.
Оскільки ОСОБА_4 вчинив два правопорушення, суд вважає необхідним застосувати правила ст. 36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП: правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП, відноситься до числа більш серйозних, оскільки санкція цієї статті передбачає більш суворіше стягнення, ніж санкція ст. 124 КУпАП, тому адміністративне стягнення йому необхідно призначити в межах санкції ч. 2 ст.130 КУпАП.
Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушника, можливі наслідки вчиненого, відсутність обставин, які б пом`якшували або б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 грн..
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 124, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 2 ст. 130, ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ККДБ 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)» Рахунок № UA 578999980313141206000012051 Отримувач: УК у м. Лисичанську/м. Лисичанськ/22030101 Код отримувача: 37800278 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.
Суддя А.Г. Березін