Рішення № 87641583, 18.02.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2020
Номер справи
120/145/20-а
Номер документу
87641583
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

18 лютого 2020 р. Справа № 120/145/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2019 у справі № 120/563/19-а, яке залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2019, визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого на підставі довідки від 27.03.2018 за №ХЛ63061 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн., а також зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 , який відповідає тарифному розряду - "46", згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 та додатками №23, 24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

На виконання зазначеного вище судового рішення, Вінницький обласний військовий комісаріат надіслав відповідачеві довідку від 05.09.2019 про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачу.

Разом із тим, відповідачем відмовлено у перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки, посилаючись на те, що зазначені вище рішення судів не містять безпосереднього зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача. Крім того, відповідачем також зазначено, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018.

Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 20.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, а також визначено, що вона буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

Відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

06.02.2020 представником відповідача подано відзив на позовну заяву, у якому останній заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Даний відзив мотивований тим, що 05.03.2019 набрало чинності рішення Окружного адміністративного суду міс Києва від 12.12.2018 у справі 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб». Разом з тим, нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, в тому числі і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набрання рішенням суду законної сили не приймалося. Таким чином, перерахунок пенсії позивача на підставі довідки ВОВК, що видана на виконання рішення суду з посадовим окладом 8180,00 грн. головним управлінням не проводився.

Водночас відповідач вказує, що будь-яких зобов`язань рішенням у справі № 120/563/19-а на головне управління не покладалось.

Дослідивши усі обставини справи та надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.

З 01.01.2007 ОСОБА_1 знаходиться на пенсійному обліку у відповідача, де й отримує пенсію за вислугу років на військовій службі згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2019 у справі № 120/563/19-а, яке залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2019, визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого на підставі довідки від 27.03.2018 за №ХЛ63061 із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн. Зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 , який відповідає тарифному розряду - "46", згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 та додатками №23,24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України". В іншій частині позовних вимог відмовлено.

На виконання вимог рішення суду Вінницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено та направлено до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачеві, відповідно до Постанови № 103 № ХЛ63061 від 05.09.2019.

Позивач 12.11.2019 звернувся із заявою до відповідача щодо перерахунку його пенсії у відповідності до довідки № ХЛ63061 від 05.09.2019.

Відповідач за результатами розгляду заяви позивача відмовив у здійсненні такого перерахунку листом від 06.12.2019 №3394/А-12. Мотивувавши свою відмову тим, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2019 у справі №120/563/19-а винесене стосовно Вінницького обласного військового комісаріату та не містить зобов`язань щодо відповідача в частині здійснення перерахунку пенсії.

Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У ст. 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 (далі - Порядок №45) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Системний аналіз наведених норм доводить, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Перерахунок пенсії, в свою чергу, є запорукою достойного рівня життя пенсіонерів та співрозмірності витрат отриманим доходам. Перерахунок пенсії залежить від розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, визначеного на одну працездатну особу, рівня інфляції та грошових коливань в країні. Механізм та порядок перерахунку пенсій затверджується актами органів державної влади, зокрема Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено виключно до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат. Перерахунку пенсії передує система юридичних фактів і лише при їх настанні виникає обов`язок уповноваженого органу здійснити такий перерахунок.

З огляду на викладене суд дійшов до висновку, що набрання чинності 01.03.2018 постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

В даному ж випадку, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2019 у справі № 120/563/19-а, яке залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2019, окрім іншого, зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку, станом на 01.01.2018 року, про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 , який відповідає тарифному розряду - "46", згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 та додатками №23, 24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

На виконання зазначеного судового рішення, Вінницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено на направлено до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачеві, відповідно до Постанови № 103 №ХЛ63061 від 05.09.2019.

Разом із тим, отримавши відповідну довідку, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення.

Натомість, суд звертає увагу на те, що право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018 є беззаперечним, а передумовою для його проведення є оформлення довідки Вінницьким обласним військовим комісаріатом, яка в даному випадку видана ним на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2019 у справі №120/563/19-а.

При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новою довідкою Вінницького ОВК , з огляду на те, що п. 1, 2 Постанови №103 втратили чинність з 05.03.2019, суд оцінює критично, адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії з 01.01.2018 у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

За таких обставин, дії відповідача щодо відмови в перерахунку грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ63061 із урахуванням посадового окладу в розмірі 8180,00 грн. є протиправними, а відтак позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Що стосується позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ63061 від 05.09.2019, з посадового окладу в розмірі 8180,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України»), суд зазначає наступне.

Згідно п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст. 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Разом з тим, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме, державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.

Таким чином, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.

З огляду на вищевикладене та враховуючи те, що судом задоволено позовну вимогу про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в перерахунку грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018, на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ63061 від 05.09.2019, із урахуванням посадового окладу в розмірі 8180,00 грн., відповідно належним для відновлення порушених прав та інтересів позивача буде зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ63061 від 05.09.2019 з посадового окладу в розмірі 8180,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України»).

Приймаючи рішення у даній справі суд враховує правову позицію Європейського суду з прав людини ще у справі «Міллер проти Австрії» (ухвала щодо прийняття заяви №6849/7 від 16 грудня 1974 року), в якій останній сформулював позицію щодо права власності громадянина на пенсію. Зокрема, у рішенні суду було зазначено, що у зв`язку зі сплатою обов`язкових внесків до пенсійного фонду виникає право власності на пенсію щодо внесених частини до цього фонду, а як наслідок і на підвищення розміру пенсійної виплати внаслідок її перерахунку.

Також у справах «Девелопмент ЛТД та інші проти Ірландії» та «Федоренко проти України» Європейський суд з прав людини констатував, що відповідно до і прецедентного права органів, що діють на підставі Конвенції, право власності може бути; «існуючим майном» або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач | може обґрунтовувати їх принаймні «виправданими очікуваннями» щодо отримання можливості ефективного використання права власності (cf., Pressos Compania Neviera S.A. v. Belgium, рішення від 20 листопада 1995 року, серія А, № 332, с.21 п.31; пункт 21 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Федоренко проти України»).

Враховуючи обставини справи суд також доходить висновку, що у позивача були обґрунтовані правомірні очікування щодо належного перерахунку пенсії відповідно до наданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом довідки.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 840,80 грн.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови в перерахунку грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого станом на 01.01.2018 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ63061 від 05.09.2019 із урахуванням посадового окладу в розмірі 8180,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ63061 від 05.09.2019 з посадового окладу в розмірі 8180,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560 грн., тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України»).

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 13322403)

Повний текст рішення складено 18.02.2020

Суддя Комар Павло Анатолійович