
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2020 року м. Чернігів Справа № 620/186/20
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
за участю секретаря Шевченко А.В.,
представника позивача Чернінської Л.М.,
представника відповідача Тимошенка О.В.,
представника третьої особи Проценка С.Ж.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства ''Оператор газорозподільної системи ''Чернігівгаз'' до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Державна регуляторна служба України про визнання протиправною та скасування постанови,
У С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство ''Оператор газорозподільної системи ''Чернігівгаз'' звернулось до суду з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Державна регуляторна служба України та просить: визнати протиправною та скасувати Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 24.12.2019 № 3255 «Про накладення штрафу на AT ''Чернігівгаз'' за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу».
Свої вимоги обґрунтовує тим, що протиправність Постанови від 24.12.2019 № 3255 «Про накладення штрафу на AT ''Чернігівгаз'' за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» полягає в тому, що Регулятор, завідомо знаючи, що немає права проводити перевірку, порушив вимоги чинного законодавства, з`явився для її проведення, а отримавши відмову в допуску, прийняв протиправну постанову.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.
Представник третьої особи в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
24.12.2019 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП або Відповідач) була прийнята постанова №3255 «Про накладення штрафу на AT «ЧЕРНІГІВГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» (надалі - оскаржувана постанова).
Вказаною постановою на позивача накладено штраф у розмірі 850 000 грн. за порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 16 лютого 2017 року № 201 (далі- Ліцензійні умови), щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу з дотриманням вимог Закону України «Про ринок природного газу», чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме положень статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом.
13.12.2019 Товариством було отримано повідомлення про проведення заходу державного контролю №57-34/1533 від 13.12.2019, згідно якого у строк з 16.12.2019 до 18.12.2019 представниками НКРЕКП планується здійснити позапланову виїзну перевірку ліцензованої діяльності з розподілу природного газу щодо 35 споживачів, які зазначені в додатку 2 до листа (копія додається) щодо правомірності приведення обсягів природного газу до стандартних умов за період з 01.10.2018 по 30.11.2019.
Ознайомившись з вищевказаним повідомленням, Товариство повідомило про неможливість проведення вказаної вище перевірки. Про що направило НКРЕКП листа № 140007-СЛ-26600-1219 від 16.12.2019.
16-17.12.2019 сектором НКРЕКП у Чернігівській області було оформлено Акти б/н про відмову AT «Чернігівгаз» у проведенні позапланового заходу державного нагляду контролю щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері енергетики та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу), в якому зафіксовано факти відмови ліцензіата у проведенні позапланової перевірки.
18.12.2019 сектором НКРЕКП у Чернігівській області було оформлено Акт №491, складених за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері енергетики та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, в якому зафіксовано факти відмови ліцензіата у проведенні позапланової перевірки.
Вказаний Акт перевірки був направлений позивачу сектором НКРЕКП у Чернігівській області в день його складання 18.12.2019 та був отриманий позивачем того ж числа.
На підставі вищевказаного Акту перевірки НКРЕКП 24.12.2019 було прийнято оскаржувану постанову.
Судом встановлено, що на офіційному веб-сайті НКРЕКП за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?id=42729 23.12.2019 о 17.30 год. були опубліковані Питання порядку денного засідання НКРЕКП, яке відбудеться 24.12.2019, серед яких питаннями зазначено порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу AT «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ».
На цьому ж офіційному веб-сайті НКРЕКП опубліковані Обгрунтування до проекту постанови НКРЕКП «Про накладення штрафу на AT «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» за порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» від 24.12.2019.
Відповідно до вказаних Обгрунтувань причини відмови у допуску до перевірки визнано не обгрунтованими з тих підстав, що «частиною другою статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» закріплено, що уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті. Крім цього, пунктом 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (яким стаття 5 доповнена вказаною нормою щодо уніфікованих актів) зобов`язано Кабінет Міністрів України, зокрема, забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Так, на виконання законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про ліцензування видів господарської діяльності» 14.06.2018 на відкритому засіданні НКРЕКП було прийнято постанову № 428 «Про затвердження Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов» (далі - Порядок контролю). Пунктом 5.1. Порядку контролю визначено, що за результатами проведених планових та позапланових перевірок складається акт перевірки за формою, наведеною в додатку 18 до цього Порядку.»
Враховуючи вищезазначене, згідно із положеннями пункту 5.2 глави 5 Порядку № 428, комісією з проведення перевірки складено Акт за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері енергетики та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу від 18.12.2019 № 491, в якому зафіксовано факт відмови ліцензіата у проведенні позапланової перевірки (Акт про відмову ліцензіата у проведенні перевірки НКРЕКП) в двох примірниках, який розміщено на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет.
Виявлене порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов з розподілу в частині здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу з дотриманням вимог Закону України «Про ринок природного газу», чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме положень статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом
З огляду на зазначене, сектор НКРЕКП у Чернігівській області пропонує відповідно до пунктів 11, 12 частини першої статті 17 та статі 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», накласти штраф у розмірі 850 000,00 грн. на AT «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» (код ЄДРПОУ 03358104) за вищевказане порушення Ліцензійних умов з розподілу.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно з п.9 розд.ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 03.11.2016 №1726-VІІІ Кабінету Міністрів України необхідно було протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Тобто, Законом окремо визначено обов`язок Кабінету Міністрів України, в частині приведення нормативно-правових актів КМУ, а також міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, що підпорядковані КМУ, нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
В цей же час, згідно зі ст.1 цього ж Закону цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме - з 01.01.2017 («Голос України», № 251 від 31.12.2016).
Таким чином, державні колегіальні органи, які не перебувають в підпорядкуванні будь-якого органу державної влади, зобов`язані виконувати відповідні вимоги Закону незалежно від прийняття КМУ або іншим органом державної влади своїх підзаконних актів.
При цьому, згідно зі ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюється органами ліцензування у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
Згідно зі ст.1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» орган ліцензування - орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України, або уповноважений законом державний колегіальний орган.
НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, згідно з ч.І ст.1 ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»
Як вбачається з пп.1 ч.І ст.2 ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема у сфері діяльності з розподілу природного газу.
Згідно зі ст.3 Закону «Про НКРЕКП» Регулятор здійснює державне регулювання в т.ч. шляхом ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Більше того, відповідно до розд.1 «Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов» цей Порядок розроблено відповідно до вимог законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та інших законодавчих і нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.
При цьому, дія цього Порядку поширюється на суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які зокрема отримали ліцензії на провадження господарської діяльності, контроль за діяльністю яких здійснюється НКРЕКП, в т.ч. у сфері діяльності з розподілу природного газу.
Тобто, НКРЕКП є державним колегіальним органом та органом ліцензування, на якого безпосередньо поширюється дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з моменту набрання чинності відповідних змін до цього Закону.
Таким чином, вимоги Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» є обов`язковими для НКРЕКП при проведенні позапланової перевірки Товариства.
AT «Чернігівгаз» правомірно відмовило Комісії з перевірки у проведенні перевірки з наступних підстав :
На підставі ч.7 ст.19 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюють у межах своїх повноважень органи ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
В свою чергу, згідно з ч.3 ст.2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюється органами ліцензування у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
Згідно зі ст.10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб- сайті уніфікована форма акту, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.
В цей же час, станом на 16.12.2019 НКРЕКП не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акту, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.
Дійсно, постановою НКРЕКП від 14.06.2018 затверджено «Порядок контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов» (надалі - Порядок контролю).
Дана постанова НКРЕКП опублікована в газеті «Урядовий кур`єр» N 150 від 11.08.2018 та набрала чинності з дня, наступного за днем опублікування, тобто з 12.08.2018.
Відповідно до Додатку 18 до вказаного Порядку контролю (пункт 5.1) НКРЕКП затверджено форму Акту складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства, в якому відсутній перелік питань залежно від ступеня ризику та який не відповідає вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Згідно з положеннями ч.15 ст.4 цього Закону при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов`язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.
Частиною 2 ст.5 названого Закону встановлено, що орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності.
Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).
Залежно від ступеня ризику орган державного нагляду (контролю) визначає перелік питань для здійснення планових заходів (далі - перелік питань), що затверджується наказом такого органу.
Уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті протягом п`яти робочих днів з дня затвердження у порядку, визначеному законодавством.
Виключно в межах переліку питань орган державного нагляду (контролю) залежно від цілей заходу та ступеня ризику визначає питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), та зазначає їх у направленні на перевірку.
Методика розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), та Методика розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) (далі - Методики), розробляються Державною регуляторною службою України, і затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Вказані Методики були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342.
Пунктом 2 цієї постанови були визнані такими, що втратили чинність:
- постанова КМУ від 28.08.2013 № 752 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)»;
- постанова КМУ від 24.05.2017 № 362 «Про внесення змін до методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)»;
- п.20 змін, що вносяться до постанов КМУ, затверджених постановою КМУ від 18.12.2017 № 1103.
При цьому, уніфіковані форми актів, розроблені відповідно до вимог Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 752, не містили переліку питань залежно від ступеня ризику.
При цьому, переліки питань залежно від ступеня ризику містяться виключно в уніфікованих формах актів, затверджених органами державного нагляду (контролю) відповідно до Методики, затвердженої постановою КМУ від 10.05.2018 № 342.
Таким чином, з початком застосування нових Методик всі критерії та уніфіковані форми актів, розроблені органами державного нагляду (контролю) на підставі Методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, що втратили чинність згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342, є нечинними, оскільки вони не відповідають новим Методикам.
Органи державного нагляду (контролю), які не затвердили та не оприлюднили у встановленому Законом порядку уніфіковані форми актів, що відповідають новій Методиці, втратили можливість проведення заходів державного нагляду (контролю), оскільки за результатами перевірок можливо складання актів перевірок виключно за уніфікованою формою.
Тобто, якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акту, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику, суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю).
Вищевказана правова позиція щодо правомірності дій суб`єктів господарювання щодо не допуску до здійснення державного нагляду (контролю) посадових осіб органу державного нагляду (контролю) які не затвердили та не оприлюднили у встановленому Законом порядку уніфіковані форми актів, що відповідають новій Методиці висловлена Державною регуляторною службою України та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті http://www.drs.gov.ua. ( копія додається).
На офіційному веб-сайті ДРСУ постійно оновлюється інформація про уніфіковані форми актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), які відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України № 342 від 10.05.2018, серед яких станом на 16.12.2019 відсутній такий орган державного нагляду (контролю), як НКРЕКП.
Слід зазначити, що згідно зі ст.10 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право вимагати припинення здійснення заходу державного нагляду (контролю) у разі використання посадовими особами органу державного нагляду (контролю) неуніфікованих форм актів.
Аналогічна норма міститься в п.п.12 п.7.1 «Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов».
Таким чином, навіть за умов початку перевірки ліцензіат має право вимагати її припинення у разі використання посадовими особами органу державного нагляду (контролю) неуніфікованих форм актів.
В зв`язку з вище наведеним, AT «Чернігівгаз» правомірно відмовило представникам НКРЕКП у проведенні позапланової виїзної перевірки ліцензованої діяльності провадження AT «Чернігівгаз» господарської діяльності з розподілу природного газу.
В зв`язку з вище наведеним, постанова НКРЕКП №3255 від 24.12.2019 є протиправною з моменту її прийняття та підлягає скасуванню.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг на користь Акціонерного товариства ''Оператор газорозподільної системи ''Чернігівгаз'' підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 12750,00 грн.
Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Акціонерного товариства ''Оператор газорозподільної системи ''Чернігівгаз'' (вул.Любецька, буд.68, м.Чернігів,14021, код ЄДРПОУ 03358104) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (вул.Смоленська, буд.19, м.Київ,03057, код ЄДРПОУ 39369133), третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Державна регуляторна служба України (вул. Арсенальна, 9/11, м.Київ, 01011, код ЄДРПОУ 39582357) про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною та скасувати Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 24.12.2019 № 3255 «Про накладення штрафу на AT ''Чернігівгаз'' за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу».
Стягнути з Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг на користь Акціонерного товариства ''Оператор газорозподільної системи ''Чернігівгаз'' судовий збір в розмірі 12750,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення виготовлено 17 лютого 2020 року.
Суддя С.Л. Клопот