
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/119/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати противоправними дії відповідача щодо зменшення позивачу основного розміру пенсії за вислугою років під час її перерахунку з 88% від відповідних сум грошового забезпечення на 70% суми грошового забезпечення з 01.01.2018 року;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 88% суми грошового забезпечення.
Ухвалою від 17.01.2020 року у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що починаючи з 08.09.2004 року ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 88 % відповідного грошового забезпечення. Позивач зазначає, що з 01.01.2018 року у зв`язку зі прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 та довідки про грошове забезпечення, виданої Державним департаментом з питань виконання покарань, пенсію позивача перераховано, основний розмір якої склав 70 % грошового забезпечення. 03.01.2020 року ГУ ПФУ в Херсонській області листом № 456/Л-99-1 зазначило, що з 08.09.2004 року розмір пенсії ОСОБА_1 складав 88% від сум грошового забезпечення, вислуга на момент звільнення зі служби - 31 рік. Проте, на виконання пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 у квітні 2018 року відповідач здійснив перерахунок пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 70% грошового забезпечення. Позивач зазначає, що вказаним листом відповідач фактично відмовив у здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року в розмірі 88% від сум грошового забезпечення та виплату її різниці, мотивуючи тим, що перерахунком пенсії з 01.01.2018 у розмірі 70% грошового забезпечення не було порушено соціальних гарантій позивача, а перерахунок здійснений відповідно до норм діючого законодавства. ОСОБА_1 вважає такі дії ГУ ПФУ в Херсонській області противоправними та такими, що порушують його пенсійні та конституційні права. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
31.01.2020 року відповідач надіслав відзив на позовну заяву, в якому ГУ ПФУ в Херсонській області не погоджується з вимогами позивача, з огляду на наступне. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII. Статтею 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 24.02.2018 року встановлений порядок та механізм масового перерахунку пенсій відповідної категорії осіб. Зокрема, військовослужбовцям перерахунок здійснюється із урахуванням трьох складових грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону, що діють на дату на яку переглядається її розмір, зважаючи на що максимальний розмір пенсій за вислугу років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, а не 88 %, як просить позивач. Крім того, відповідач заперечує проти задоволення клопотання позивача про встановлення місячного строку для подання звіту про виконання судового рішення, у зв`язку з його передчасністю та зазначає, що позивач не навів причини, доказів, які б свідчили про можливе ухиляння від виконання рішення суду. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Заявами по суті справи є позов та відзив.
Таким чином, суд розглядає адміністративну справу у письмовому провадженні без повідомлення її учасників.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пенсійного посвідчення № 23222 вийшов на пенсію за вислугою років у званні "майор внутрішньої служби", пенсія призначена 08.09.2004 року.
Згідно з поданням про призначення пенсії від 10.09.2004 року, майора внутрішньої служби чергового помічника начальника установи відділу нагляду і забезпечення Північної виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№ 90) - ОСОБА_1 07.09.2004 року звільнено зі служби у відставку за п. 65 "а" за віком. Станом на момент звільнення вислуга років позивача у календарному обчисленні складає 24 роки 02 місяці 23 днів, для призначення пенсії - 30 років 06 місяців 09 днів.
10.09.2004 року ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу з заявою про призначення/перерахунок пенсії за вислугу років.
Відповідно до висновку про призначення пенсії від 02.11.2004 року № 5611, ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років (30 років) у розмірі 85 % грошового забезпечення.
Згідно з довідкою про перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , з 29.12.2004 року, 09.05.2005 року, основний розмір пенсії позивача складає 85 % грошового забезпечення (вислуга - 30 років).
Відповідно до витягу з наказу начальника УДДУПВП в Херсонські області від 20.12.2005 року № 56о/с, вислуга років позивача на день звільнення становила: у календарному обчисленні-24 роки 02 міс. 25 дн., для призначення пенсії-31 рік 08 міс. 04 дні.
Відтак, згідно з довідками про перерахунок, основний розмір пенсії ОСОБА_1 складав 88 % грошового забезпечення (вислуга - 31 років), що підтверджується довідками про перерахунок пенсії станом на 03.02.2006 року, 01.12.2007 року, 01.01.01.2008 року, 01.04.2009 року, 01.07.2009 року, 01.10.2009 року, 01.05.2016 року.
Разом з тим, згідно з довідкою про перерахунок пенсії за вислугу років позивача, з 01.01.2018 року, основний розмір пенсії позивача складає 70 % грошового забезпечення.
Як вбачається із довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка видана ОСОБА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року, за посадою черговий помічник начальника установи відділу нагляду та безпеки Північної виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№ 90) становить: 9715,00 грн. (посадовий оклад - 5360,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор внутрішньої служби - 1340,00 грн., надбавка за вислугу років (45 %)- 3015,00 грн.
На звернення позивача від 23.12.2019 року про перерахунок пенсії з урахуванням 88 % суми грошового забезпечення, ГУ ПФУ в Херсонській області листом від 03.01.2020 року №456/Л-99-1 повідомило, що оскільки розмір пенсії визначається відповідно до норм закону, що діють на дату з якої переглядається її розмір, то максимальний розмір пенсій за вислугою років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. Також відповідач роз`яснив, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яким визнані протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2 Постанови № 103 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року № 804 в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018 року. Також, 24.12.2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1088, якою виключені п.п. 1,-3 постанови № 103 та встановлено, що з 01.01.2020 року виплата пенсій, призначених згідно з Законом до 01.03.2018 року та перерахованих з 01.01.2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, здійснюється у підвищеному розмірі з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
Позивач не погоджується з такою позицією відповідача, оскільки вважає, що розмір його пенсії не повинен становити менше, ніж 88% суми грошового забезпечення.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Згідно із ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
30.08.2017 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Статтею 10 Закону № 2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплату пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області не заперечується факт направлення Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на адресу останнього довідки для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення, установленого для військовослужбовців.
При цьому, згідно з наявною у матеріалах справи копією довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, сформованої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року, за посадою черговий помічник начальника установи відділу нагляду та безпеки Північної виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№ 90) становить: 9715,00 грн.
Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704 набрала чинності з 01.03.2018 року та нею встановлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, схеми тарифних розрядів, а також встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, факт введення (зміна) постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 грошового забезпечення військовослужбовців є підставою для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям.
Згідно із ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фону України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, перерахунок та виплата провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що позивач, як військовий пенсіонер, має право на перерахунок розміру пенсії, починаючи з 01.01.2018 року.
Крім того, суд наголошує, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Пунктом "а" ст. 12 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) визначено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше.
Згідно із п. "а" ч. 1 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, зокрема, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Частиною 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Таким чином, оскільки позивач, виходячи на пенсію, мав 31 рік вислуги у пільговому перерахунку, то з урахуванням 3 % відповідних сум грошового забезпечення за кожен рік служби понад 20 років, розмір його пенсії складає - 88% (55% + 33%). Тобто, позивач набув право на отримання пенсії у розмірі 88% від грошового забезпечення на час виходу на пенсію.
Пунктом 8 розділу ІІ Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VІ), який набрав чинності з 01.10.2011 року, та п. 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року № 1166-VII (далі - Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01.05.2014 року до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ було внесено зміни та цифри "90" (ред. від 31.07.2002 року) замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70", відповідно.
Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії з 90 % та 80 % до 70 % сум грошового забезпечення відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Частиною 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, суд вважає, що зміна розміру пенсії з 88 % до 70 % сум грошового забезпечення, що відбулася відповідно до положень ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ після призначення пенсії позивачу, не може бути підставою для зменшення розміру вже призначеної пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку.
Внесені Законами № 3668-VІ та № 1166-VІІ зміни до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 % та 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні пенсій особам, які набули право на її призначення у період дії зазначеної норми. Тому відповідач при перерахунку пенсії позивача повинен був застосувати норми ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ в редакції, що діяла на час набуття права на пенсію у розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення.
Зважаючи на те, що позивач набув право на пенсію у розмірі 88 % грошового забезпечення під час редакції Закону України № 2262-ХІІ від 17.07.2004 року, то відповідно до статей 22, 58 Конституції України не допускається звуження права позивача на перерахунок розміру пенсії у меншому відсотковому відношенні.
За таких обставин суд вважає протиправними дії відповідача щодо перерахунку і виплати позивачу пенсії в розмірі 70 % суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення.
Вказана позиція відповідає висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, викладеним у рішенні від 04.02.2019 року у зразковій справі №240/5401/18, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 року.
У вказаній зразковій справі № 240/5401/18 Верховний Суд визначив наступні ознаки типовості: позивачами у них є особи, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262-ХІІ; відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку зі зменшенням територіальним органом Пенсійного фонду України основного розміру пенсії до 70 відсотків відповідно до частини другої ст. 13 Закону №2262-ХІІ в редакції чинній на момент здійснення перерахунку).
Так, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 року у зразковій справі зазначила, що при перерахунку пенсії пенсіонеру-військовослужбовцю з 01.01.2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 вказаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Згідно із частиною 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності перерахунку пенсії позивачу у розмірі 70 % грошового забезпечення.
Оскільки перерахунок пенсії у розмірі 70 % грошового забезпечення відповідач здійснив з 01.01.2018 року, то, відповідно, перерахунок пенсії позивачу у розмірі 88 % грошового забезпечення необхідно здійснювати з 01.01.2018 року.
З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про захист порушеного права позивача шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо перерахунку та виплати позивачу пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з розрахунку 86 % грошового забезпечення з 01.01.2018 року.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З аналізу викладених вище правових норм слідує, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду та вирішується на його розсуд.
Аналогічна правова позиція викладена в зразковій справі Верховного Суду України від 03.05.2018 року № Пз/9901/20/18.
Таким чином, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73 - 78, 90, 139, 242- 246, 250, 255, 263 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) щодо перерахунку ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 01.01.2018 року пенсії у розмірі 70 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Південного міжрегіонального управлінням з питання виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) пенсії з розрахунку 88 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Південного міжрегіональним управлінням з питання виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.Й. Кисильова
кат. 112010201