Постанова № 8760539, 01.03.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2010
Номер справи
2а-1889/10/1870
Номер документу
8760539
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 березня 2010 р.                                                             Справа № 2а-1889/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соколова В.М.

          за участю секретаря судового засідання-Шаповал Є.А.

представника позивача - Мостепан Л.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Конотопського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Конотопського міськрайонного центру зайнятості населення до Конотопського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Конотопський агролісгосп" про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Конотопський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Конотопського міськрайонного центру зайнятості населення звернувся до суду з позовом (далі по тексту –позивач, Конотопський МЦЗ), в якому просить стягнути з Конотопського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Конотопський агролісгосп" (далі по тексту –відповідач, Конотопське ДАП "Конотопський агролісгосп") заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 4826 грн. 75 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який є страхувальником і залишається на обліку як платник страхових внесків в Конотопському МЦЗ, всупереч вимог ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” за період з 01.04.2007 р. до 31.07.2009 р. не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески в загальній сумі 4826 грн. 75 коп.

Прокурор, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.13), в судове засідання не з’явився. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, пояснив, що заборгованість станом на момент розгляду справи відповідачем перед Конотопським МЦЗ не погашена, просив стягнути її в судовому порядку.

Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.14), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог на адресу суду не надсилав.

Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Конотопське ДАП "Конотопський агролісгосп" було зареєстроване як юридична особа та відповідно до ст. 1 Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” було страхувальником і значилось на обліку в Конотопському МЦЗ. Вказані обставини підтверджуються письмовими поясненнями представника позивача, копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.10), копією довідки №136 з ЄДРПОУ (а.с.5).

Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” страхувальник зобов'язаний вести облік коштів страхових внесків і своєчасно подавати звітність до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в порядку та за формою, що встановлена Фондом.

Юридичні особи набувають статусу страхувальника з кожного виду державного страхування з дня взяття їх на облік у робочому органі Фонду.

Фонд на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”ведуть облік платників страхових внесків юридичних та фізичних осіб.

Згідно Акту №134 від 25.08.2009 р. планової перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття позивачем було встановлено несвоєчасне перерахування відповідачем вищевказаних внесків за період з 01.04.2007 р. до 31.07.2009 р. в розмірі 4826 грн. 75 коп. (а.с. 6-7).

Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення”, ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.

Частина 3 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону. Страхові внески, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо взяття на облік як платника страхових внесків до дня його реєстрації в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.

Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не були сплачені, що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.8), суд, враховуючи приписи ч.2 ст.38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з Конотопського ДАП "Конотопський агролісгосп" заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття станом на 28.12.2009 р. в розмірі 4826 грн. 75 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Конотопського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Конотопського міськрайонного центру зайнятості населення до Конотопського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Конотопський агролісгосп" про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Конотопського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Конотопський агролісгосп" (код ЄДРПОУ 21112588) на користь Конотопського міськрайонного центру зайнятості населення заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття станом на 28.12.2009 р. в розмірі 4826 грн. 75 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                             В.М. Соколов

Повний текст постанови складено 09.03. 2010 р.