
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
12.02.2020 Справа № 905/1278/19
Суддя - Говорун О.В.
Особа, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб - заступник керівника Костянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі:
Державної екологічної інспекції у Донецькій області.
Новгородської селищної ради.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Новгородський комбінат комунального господарства".
Про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу у розмірі 1711745,20 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Костянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави, в особі Державної екологічної інспекції у Донецькій області та Новгородської селищної ради, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новгородський комбінат комунального господарства" про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.
Рішенням господарського суду Донецької області 14.11.2019 позов задоволено частково.
На виконання рішення господарського суду Донецької області від 14.11.2019 у справі №905/1278/19 видано судові накази від 26.12.2019.
31.01.2020 на адресу суду від виконавчого апарату Донецької обласної ради надійшла заява, відповідно до якої обласна рада просить зазначити стягувачем майнової шкоди до фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету в наказі від 26.12.2019 Донецьку обласну державну адміністрацію, обласну військово-цивільну адміністрацію.
В обґрунтування заяви обласна рада зазначає, що оскільки обласний фонд охорони навколишнього середовища утворюється у складі обласного бюджету, а повноваження щодо складання та затвердження обласного бюджету, внесення змін до нього, затвердження звіту про його виконання, покладено саме на Донецьку обласну державну адміністрацію, обласну військово-цивільну адміністрацію.
Відповідно до ч.3 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ч.3 ст.61 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", складання і схвалення прогнозів районних і обласних бюджетів, складання і виконання відповідних бюджетів здійснюють відповідні державні адміністрації згідно з Бюджетним кодексом України.
Статтею 64 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради та їх виконавчі органи самостійно розпоряджаються коштами відповідних місцевих бюджетів, визначають напрями їх використання.
Відповідно до ч.3 ст.1 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації", військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації", у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження обласної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації області.
Як вбачається зі змісту ст.4 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації", військово-цивільні адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження, складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; забезпечення виконання відповідного бюджету.
Згідно з ч.ч.1, 3 ст.331 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України), за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що згідно з чинним законодавством до повноважень Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації належить складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, а також забезпечення виконання відповідного бюджету, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про зміну порядку виконання рішення господарського суду Донецької області у справі №905/1278/19.
На підставі викладеного, керуючись ст.234, 331 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву Донецької обласної ради про зміну порядку виконання судового рішення від 14.11.2019 задовольнити.
Змінити порядок виконання рішення господарського суду Донецької області від 14.11.2019 у справі №905/1278/19 в частині стягнення шкоди до фонду охорони навколишнього природного середовища Донецької обласної ради.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Новгородський комбінат комунального господарства" (85295, Донецька область, м.Торецьк, смт. Новгородське, вул.Квіткова, 1, ідентифікаційний код юридичної особи – 38102472) до фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету 102704 (сто дві тисячі сімсот чотири) грн 71 коп. майнової шкоди.
Стягувач - Донецька обласна державна адміністрація.
Місцезнаходження - 84306, Донецька обл., місто Краматорськ, вул. Олекси Тихого, будинок 6.
Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - 00022473.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області.
Суддя О.В. Говорун