Постанова № 8759410, 01.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2010
Номер справи
2а-5247/10/0570
Номер документу
8759410
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.ДЗЕРЖИНСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-5247/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Крилової М.М.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

при секретарі                     Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача Еллі В.В.

представника відповідача          Красіло Ю.М.

розглянувши позовну заяву Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області, звернулась до суду з позовом до Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін.

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведена перевірка відповідача з питань дотримання державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, відповідності зміни їх розмірів, а також рівня відшкодування населенням вартості послуг за підсумками виробничої діяльності суб’єкта господарювання у 2008 році, якою встановлено включення у вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, тарифи на які регулюються, фактично не виконаних та виконаних не в повному обсязі послуг з дератизації та дезінсекції в період з 01.03.2008 по 31.01.2009 року.

За матеріалами проведеної перевірки прийнято рішення від 27.02.2009 року №48 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 57298,53 грн., яке направлено відповідачу рекомендованим листом для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій.

Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу направлена претензія від 27.02.2009 року № 05-04/48-48.

Відповідачем сплачена частка суми економічних санкцій в розмірі 17632,00 грн., однак інформації щодо виконання рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в повному обсязі на цей час відповідачем не надано, рішення не скасовано.

Позивач посилається на Інструкцію про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, відповідно до якої Державні інспекції з контролю за цінами приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових санкцій у порядку передбаченому законодавством.

Просить стягнути з відповідача залишок несплаченої суми економічних санкцій в розмірі 39666,53 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та надав пояснення аналогічні викладеним в позові.

В судовому засіданні відповідач позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву. Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Таким урядовим органом контролю є Державна інспекція з контролю за цінами, яка діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому (п.п. 1, 2 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819).

У відповідності до п. 11 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення. Керівники територіальних органів призначаються на посаду та звільняються з посади Міністром економіки.

Таким чином, позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області є суб’єктом владних повноважень, який у даних правовідносинах здійснює повноваження з контролю за цінами, наданими їй вищенаведеними нормативно-правовими актами.

Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519 затверджена Інструкція про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, яку розроблено відповідно до вимог Закону України «Про ціни і ціноутворення», постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року N 1819 та інших законодавчих актів, які визначають порядок формування, установлення та застосування цін (тарифів) і встановлюють відповідальність за його порушення.

Так, положення розділу 3 зазначеної Інструкції встановлюють, що Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.

Підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведена перевірка Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» з питань дотримання державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, відповідності зміни їх розмірів, а також рівня відшкодування населенням вартості послуг за підсумками виробничої діяльності суб’єкта господарювання у 2008 році, якою встановлено включення у вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, тарифи на які регулюються, фактично не виконаних та виконаних не в повному обсязі послуг з дератизації та дезінсекції в період з 01.03.2008 по 31.01.2009 року.

За матеріалами проведеної перевірки прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 27.02.2009 року №48, яке направлено відповідачу рекомендованим листом для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій у розмірі 57298,53 грн.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області на адресу Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» направлена претензія від 27.02.2009 року № 05-04/48-48.

На підставі п. 4.1. Інструкції «Про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами» скарги на рішення про застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій, прийняті органами державного контролю за цінами, можуть направлятись керівникам цих органів або Державній інспекції з контролю за цінами.

У разі незгоди з прийнятим рішенням спір про визнання його недійсним вирішується судом.

Відповідно до матеріалів справи, відповідач не звертався до позивача зі скаргою з приводу зазначеного рішення, а також не оскаржував його в суді. Отже, рішення позивача про застосування економічних санкцій вступило в законну силу, а відповідач самостійно у встановлений строк його не виконав.

Згідно п. 3.6. Інструкції «Про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами» у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій.

Таким чином, позивач правомірно звернувся до суду з позовом щодо стягнення в примусовому порядку з Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» залишок суми економічних санкцій, застосованих рішенням від 27.02.2009 року №48.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Відповідачем сплачена частка суми економічних санкцій в розмірі 17632,00 грн., таким чином залишок суми економічної санкції складає 39666,53 грн.

Суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін, а тому відсутні будь які підстави у відмові в задоволені позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254, п.2-1 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін – задовольнити повністю.

Стягнути з Дзержинського комунального підприємства «Виробниче ремонтно-житлове управління» в доход бюджету залишок суми економічної санкції у розмірі 39666,53 грн. за порушення державної дисципліни цін на д/р № 31117106700029 в УДК м. Дзержинська Донецької області, одержувач – УДК м. Дзержинська Донецької області, код ЄДРПОУ 34687216, банк одержувача – ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Крилова М.М.