Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2010 р. справа № 2а-6202/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі < Призвище секретаря >
Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Наумової О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У березні 2010 року Добропільська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що товариство з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» має заборгованість перед бюджетом в сумі 111 681 грн., яка складається з боргу, та штрафних фінансових санкцій, які виникли на підставі податкового повідомлення-рішення від 10 листопада 2008 року №0000802340/0, прийнятого згідно з актом планової виїзної документальної перевірки дотримання податкового та валютного законодавства від 29 жовтня 2008 року № 830/23-2/33353065, отриманого відповідачем 10 листопада 2008 року.
25 червня 2009 року за результатами судового оскарження вказане повідомлення-рішення залишено без змін.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2009 року постанову суду першої інстанції було залишено без змін.
Просив стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» заборгованість перед бюджетом в сумі 111 681 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» як платник податків перебуває на обліку в Добропільській об’єднаній державній податковій інспекції Донецької області. З 01 січня 2009 року товариство перейшло на спрощену систему оподаткування та мало право на сплату єдиного податку за ставкою 10%, був платником податку на додану вартість. На день анулювання реєстрації платника податку на додану вартість на його балансі перебували товарні залишки та основні фонди в загальній сумі 372269 грн., по яким було включення в минулих періодах до податкового кредиту сум податку на додану вартість на загальну суму 74454 грн.
За результатами планової виїзної документальної перевірки дотримання товариством з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» вимог податкового законодавства та валютного законодавства податковим органом прийнято акт від 29 жовтня 2008 року № 830/23-2/33353065, в якому вказувалося на порушення підприємством вимог п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого підприємством не проведено умовний продаж на загальну суму 372269 грн. за звичайними цінами товарів та основних фондів, які рахувалися на балансі підприємства на день анулювання реєстрації, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих періодах, та не збільшено суму податкових зобов’язань в розмірі 74454 грн., що призвело до заниження податкового зобов’язання за наслідками податкового періоду, протягом якого відбулося анулювання у сумі 74 454 грн., в тому числі у січні 2008року в розмірі 74454 грн. Вказане привело до заниження податку з доходів фізичних осіб за період з 01 січня 2004 року по 30 вересня 2006 року на загальну суму 46 620,47 грн.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 листопада 2008 року №0000802340/0, яким визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 74 454 грн., штрафні (фінансові) санкції 37227 грн. яке отримане відповідачем 10 листопада 2008 року.
За результатами адміністративного узгодження вказане повідомлення-рішення залишено без змін.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2009 року, в задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області про скасування вказаного повідомлення-рішення відмовлено.
Отже, заборгованість платника податків з податку на додану вартість на суму 111 681 грн. вважається узгодженою у судовому порядку.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пп. «в» п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин.
Пунктом 9.8 ст. 9 вказаного Закону визначено, що у разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.
У зв’язку з порушенням наведених вимог законодавства податковим органом визначене податкове зобов’язання платника податку на додану вартість.
Відповідно до пп. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо, зокрема, дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 вказаного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який регулює право платника податків звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд визначеної суми податкового зобов'язання або прийнятого ним будь-якого іншого рішення.
Згідно п. 1.3 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Зобов’язання платника податків узгоджено в адміністративному та судовому порядку.
Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми узгоджених податкових зобов’язань є податковим боргом, який підлягає примусовому стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбуд-ІІ» на користь держави в рахунок погашення податкового боргу 111681 (сто одинадцять тисяч шістсот вісімдесят одну) грн. на рахунок №31114029700035, код платежу 14010100, отримувач УДК в м. Добропілля, код ЄДРПОУ 34686542, банк ГУДКУ в Донецької області, МФО 834016.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.