
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
13 лютого 2020 року м. Київ № 640/24562/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про роз`єднання позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, Київської міської державної адміністрації, Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, Київської міської державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України щодо ненадання Київській міській державній адміністрації відомостей про перебування ОСОБА_1 з 21.02.2012 на обліку в списках осіб, які мають право на позачергове отримання житла, як особу, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 (першої) категорії та зобов`язати Міністерство оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України надати відповідні відомості щодо ОСОБА_1 ;
- визнати протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації, яка полягає у не передачі Міністерству оборони України, в тому числі Генеральному штабу Збройних Сил України з 05.03.2012 по теперішній час квартир для забезпечення жилою площею осіб, які перебувають на черзі та мають право на позачергове отримання житла, як такі, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають 1 категорію, та зобов`язати Київську міську державну адміністрацію передати Генеральному штабу Збройних Сил України відповідну кількість квартир, яка б зумовила забезпечення ОСОБА_1 відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у порядку черговості двокімнатною квартирою, як особу, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- визнати протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації, яка полягає у ненаданні Кабінету Міністрів України інформації щодо кількості сімей, які потребують поліпшення житлових умов на підставі статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у період з 05.03.2012 по теперішній час, та зобов`язати надати такі відомості;
- визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо невнесення в період з 2013 року по теперішній час у проекти Законів України «Про Державний бюджет України (на відповідний рік)» щодо фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов`язати Кабінет Міністрів України подати до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік», прийнятий Верховною Радою України 14.11.2019 в частині фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою суду від 16.12.2019 відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання.
У підготовчому засіданні 12.02.2020 суддею поставлене на обговорення питання про доцільність роз`єднання позовних вимог.
Представник позивача заявила про необхідність розгляду вимог в одному провадженні, представники відповідачів, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не з`явилися.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. ч. 1, 6 ст. 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Із матеріалів справи убачається, що в позовній заяві фактично об`єднано два окремі позови: про визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, Київської міської державної адміністрації, зобов`язання вчинити дії та про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії до Кабінету Міністрів України.
Так, позовні вимоги до Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України та Київської міської державної адміністрації стосуються виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, щодо реалізації надання пільг, у вигляді забезпечення жилою площею осіб, віднесених до категорії 1 постраждалих.
Позовна вимога до Кабінету Міністрів України стосується виключних, дискреційних повноважень (права) законодавчої ініціативи у Верховній Раді.
Таким чином, у зазначених вимог відмінне нормативно-правове регулювання, характер правовідносин між позивачем та відповідачами.
З огляду на викладене, а також зважаючи на те, що в ході розгляду справи суду необхідно дослідити докази, які підтверджують обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги щодо кожного відповідача окремо, суд вважає, що спільний розгляд позовних вимог до Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, Київської міської державної адміністрації, Кабінету Міністрів України ускладнять та уповільнять вирішення спору, який є предметом даної справи.
Убачаючи важливість своєчасності розгляду справи, звертаючи увагу на обставини, викладені вище, що ускладнюють виконання завдань адміністративного судочинства, з метою сприяння виконанню таких завдань, суд убачає підстави для роз`єднання позовних вимог адміністративної справи № 640/24562/19 в окремі провадження.
Керуючись ст. ст. 2, 172, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
1. Роз`єднати в окремі провадження позовні вимоги у справі № 640/24562/19, шляхом виділення в окреме провадження наступних позовних вимог:
- визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України щодо ненадання Київській міській державній адміністрації відомостей про перебування ОСОБА_1 з 21.02.2012 на обліку в списках осіб, які мають право на позачергове отримання житла, як особу, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 (першої) категорії та зобов`язати Міністерство оборони України в особі Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України надати відповідні відомості щодо ОСОБА_1
- визнати протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації, яка полягає у не передачі Міністерству оборони України, в тому числі Генеральному штабу Збройних Сил України з 05.03.2012 по теперішній час квартир для забезпечення жилою площею осіб, які перебувають на черзі та мають право на позачергове отримання житла, як такі, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають 1 категорію, та зобов`язати Київську міську державну адміністрацію передати Генеральному штабу Збройних Сил України відповідну кількість квартир, яка б зумовила забезпечення ОСОБА_1 відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у порядку черговості двокімнатною квартирою, як особу, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
- визнати протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації, яка полягає у ненаданні Кабінету Міністрів України інформації щодо кількості сімей, які потребують поліпшення житлових умов на підставі статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у період 05.03.2012 по теперішній час, та зобов`язати надати такі відомості.
2. Роз`яснити, що виділена судова справа реєструється як така, що надійшла вперше, та розподіляється суду, що ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та може бути оскаржена, за правилами, встановленими ст. ст. 293- 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Шевченко