Постанова № 8758978, 18.03.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2010
Номер справи
2-а-290/10/0270
Номер документу
8758978
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ШАРГОРОДСЬКОМУ РАЙОНІ
  • 2) ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ТА СЕРВІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ "ЧЕРНІВЦІРАЙАГРОТЕХСЕРВІС"
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2010 р.           Справа № 2-а-290/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,

при секретарі судового засідання: Педорук Олесі Сергіївні

за участю представників сторін:

позивача : Леляка А.В.

відповідача : не з'явився

прокуратури: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Прокурора м. Вінниці в інтересх держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Вінницького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до: Відкритого акціонерного товариства по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню "Чернівцірайагротехсервіс"

про: стягнення боргу

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви прокурора м. Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка є органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню «Чернівцірайагротехсервіс» про стягнення штрафу в сумі 17000 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною прокуратурою м. Вінниці перевіркою встановлено факт несплати ВАТ по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню «Чернівцірайагротехсервіс» застосованих до нього штрафних санкцій за ухилення від виконання розпорядження в сумі 17000 гривень.

За таких обставин, прокурор м. Вінниці звернувся до суду в інтересах Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення з відповідача вказаної суми коштів.

Представник прокуратури в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, хоча належним чином повідомлявся про день та час розгляду справи.

Представник Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі. Про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання може потягнути за собою порушення строків провадження у справі. За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.

Заслухавши пояснення учасника процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне:

Згідно із абз. 2 ст. 1 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів згідно із ст. 5 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у відповідності із п. 14 ст. 8 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, зокрема, має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок” регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік (ч. 2 ст. 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок”).

Частиною 4 статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок” регламентовано, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок”встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364, затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Відповідно до пунктів 3,7 розділу 6 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відкрите акціонерне товариство по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню «Чернівцірайагротехсервіс» в порушення вимог статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV “Про цінні папери та фондовий ринок” та пункту 3 та 7 розділу 6 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364, не розкрило регулярну річну інформацію (річний звіт) за 2008р., а саме, - станом на 16 липня 2009 року не розмістило її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і не опублікувало її у офіційному друкованому виданні.

У зв’язку з цим, 20 жовтня 2009 року було складено акт №282-ВІ про правопорушення на ринку цінних паперів.

На підставі вказаного акту, 29.10.2009 року т.в.о начальника Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку згідно наказу №6-кв від 28.10.2009 року, у відношенні відповідача було винесено постанову №256-ВІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн., яка направлена відповідачу рекомендованим листом.

Згідно ж п. 5 ст. 11 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання нею постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

Частиною 3 статті 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” також закріплено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи те, що відкрите акціонерне товариство по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню «Чернівцірайагротехсервіс» постанову Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 29.10.2009 року №256-ВІ у встановленому порядку не оскаржило, внаслідок чого вона на момент розгляду справи є чинною та такою, що підлягає виконанню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, відповідно до якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, а також зважаючи на те, що прокурор, відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства по матеріально-технічному та сервісному забезпеченню "Чернівцірайагротехсервіс" (24103, Вінницька область, Чернівецький район, с. Мазурівка, вул. Леніна,75, код ЄДРПОУ 13317193, р/р 26002352435001 у Вінницькій філії Приват банку, МФО 302689) на користь держави: код 21081100, символ 106, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області р/р 31115106700655, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701104-Чернівецький район, штрафну санкцію в розмірі 17000 (Сімнадцять тисяч) грн.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 19.03.10

Суддя          Жданкіна Наталія Володимирівна