ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2010 р. Справа № 2-а-172/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
при секретарі судового засідання: Савченко Олені Олегівні
за участю представників сторін:
позивача : Федорченко Р.О. - представник за довіреністю
відповідача : не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Торг-Майстер"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м. Вінниці звернулась в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Торг-Майстер» про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 18271,50 грн.
Позовні вимоги мотивовані несплатою відповідачем узгоджених сум податкових зобов’язань на вказану суму, в тому числі - 17986,38 грн. збору за розвиток виноградарства, 58,10 грн. - комунального податку, 227,02 грн. – збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, та просила суд їх задовольнити посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідачем письмових заперечень суду не надано, повноважного представника у судове засідання не направлено. Про дату, час і місце розгляду справи відповідача повідомлено належним чином. Судові повістки направлялись як на адресу юридичної особи – товариства з обмеженою відповідальністю «Торг-Майстер», так і безпосередньо його засновнику Полубуткіну І.І., проте вказані листи з поштовими відправленнями повернулись до суду.
Відповідно до ст. 35 КАС України вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Оскільки судові повістки направлялись відповідачу рекомендованими листами за адресою вказаною в установчих документах, суд вважає, що вжив всіх передбачених законом заходів для забезпечення явки відповідача до суду. За вказаних обставин, виходячи зі змісту ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи, а тому судом ухвалено розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази у справі в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Торг-Майстер» зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради народних депутатів 10.10.2007 року, та взято на облік як платника податків в Державній податковій інспекції м. Вінниці.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 20.01.2010 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 18271,50 грн., зокрема:
По податку за розвиток виноградарства заборгованість становить 17986,38 грн., з яких 13278,91 грн. - основний платіж, 4464,60 грн. - штрафні санкції, 242,87 грн. - пеня. Дана заборгованість виникла в результаті поданих підприємством звітів про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства за квітень-серпень 2009 року. Також податковим повідомленнями-рішеннями № 0092771520/0 та № 0092781520/0 від 05.08.2009 року застосовано фінансову санкцію у розмірі 413,19 грн. та 4036,06 грн. Крім того, відповідно до довідок про суми збору за розвиток виноградарства товариством самостійно нараховані штрафні санкції у розмірі 6,20 грн., 5,95 грн., 3,20 грн.
По комунальному податку заборгованість становить 58,10 грн. та виникла в результаті поданого відповідачем податкового розрахунку комунального податку №9000329851 від 14.07.2009 року.
По збору за забруднення навколишнього середовища заборгованість становить 227,02 грн., Дана заборгованість виникла в результаті поданих відповідачем податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища № 55423 від 24.04.2009 року на суму 150,12 грн., № 224485 від 29.10.2009 року на суму 22,95 грн., № 9000334079 від 14.07.2009 року на суму 53,95 грн.
Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про систему оподаткування" визначено, що під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов’язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни. Згідно ч. 3 цієї ж статті, обов’язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов’язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов’язання –це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до підпункту 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 цього ж Закону, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.
Згідно з підпунктом 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов’язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
В силу підпункту 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до підпункту 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Дана вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Виконуючи зазначені норми Закону, позивачем надіслано відповідачу першу № 1/602 від 31.03.2009 року та другу податкову вимогу № 2/844 від 13.05.2009 року.
В матеріалах справи відсутні докази з яких вбачалося б, що дані податкові вимоги відповідачем оскаржувались, останні податковим органом не відкликані, а відтак є чинними на час розгляду справи. При цьому сплата податкового боргу в повному обсязі не відбулась.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов’язань несуть платники податків у відповідності із законодавством України. Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно підпункту 7.1.1 п. 7.1 ст. 7 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", джерелами самостійної сплати податкових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, в тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, в тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (підпункт 7.2.1 п. 7.2 ст 7 вказаного Закону).
Згідно підпункту 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м.Вінниці є доведеними, відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи, а відтак позов підлягає задоволенню шляхом стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Торг-Майстер» суми заборгованості у розмірі 18271 грн. 50 коп.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Вінниці до товариства з обмеженою відповідальністю "Торг-Майстер" задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Торг-Майстер" (м. Вінниця, 4-й пров. Комарова, 2 код 31325209 р/р № 26000599, № 26066599 філія ВАТ "Кредитпромбанк" МФО 302623; № 26000018100002 ВАТ "Піреус Банк МКБ", МФО 300658; № 26007219972501 АКІБ "Укрсиббанк", МФО 351005; № 26008000455001 філія АТ "Інднкс-Банк", МФО 302537; №26066352492002 філія ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 302689) заборгованість перед бюджетом в сумі 18271,5 грн. (вісімнадцять тисяч двісті сімдесят одну гривню пятдесят копійок) на користь державного бюджету.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 15.03.10
Суддя Альчук Максим Петрович
13.03.2010