Постанова № 8758517, 11.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
2а-1405/10/11/0170
Номер документу
8758517
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа №2а-1405/10/11/0170 о 15 годині 35 хвилин

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим

до Дочірнього підприємства "Спецмонтаж 1"

про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 6081,58грн., штрафних санкцій у сумі 1236,84грн., пені у сумі 253,00грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Дочірнього підприємство "Спецмонтаж 1" про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 6081,58грн., штрафних санкцій у сумі 1236,84грн., пені у сумі 253,00грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі страхові внески та штрафні санкції.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином - судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника, на задоволені позовних вимог наполягав.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином, заперечень на позов не надав.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 27.01.2010р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.

Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані своєчасно повідомити про це суд.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не з’явившихся представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Дочірнє підприємство "Спецмонтаж 1" ( код ЄДРПОУ 31881922) 15.03.2002 року зареєстровано виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим (а.с.32).

Дочірнє підприємство "Спецмонтаж 1" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим (далі-Управління), як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) та п.п. 11.11 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове держане пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (у редакції, що діяла до 01.01.2010) (далі – Інструкція) платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, поданих відповідачем до Управління в порядку звітності, самостійно визначено до сплати за 2009р.: січень - 2073,34грн. ( сплачено частково у сумі - 422,40грн.), лютий - 528,00грн., березень - 528,00грн., квітень -861,36грн., травень - 366,08грн., червень - 457,60грн., липень - 422,40грн., серпень - 422,40грн., вересень - 422,40грн., жовтень - 422,40грн., а усього у сумі 6503,98грн. Оскільки частково заборгованість сплачена у сумі 422,40грн., сума заборгованості за період з січня2009р. до жовтня 2009р. становить 6081,58грн. (6503,98-422,40) (а.с.5-24).

Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.

Таким чином, на порушення пунктів 4, 6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно не сплатив зазначені ним в розрахунках суми страхових внесків в повному обсязі.

Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій пунктом 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону 9 в редакції на час виникнення спірних правовідносин) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

На підставі викладеного, позивачем відповідачу були нараховані штрафні санкції:

- рішенням № 9 від 08.01.2009р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі й донарахованих страховиками або органом Пенсійного фонду, яким були нараховані штрафні санкції у вигляді штрафу у сумі 2260,00грн. та пені у сумі 435,46грн.; рішення було отримано представником відповідача 19.01.2009р. (а.с.26), штрафні санкції за рішенням № 9 від 08.01.2009р. сплачено частково у сумі 1219,65грн., таким чином, несплаченою залишилася сума у розмірі 1236,84грн. (а.с.28);

- рішенням № 230 від 08.05.2009р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі й донарахованих страховиками або органом Пенсійного фонду, яким були нараховані штрафні санкції у вигляді пені у розмірі 13,25грн.; рішення було отримано директором 18.06.2009р. (а.с.28), заборгованість не сплачено;

- рішенням № 231 від 08.05.2009р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у тому числі й донарахованих страховиками або органом Пенсійного фонду, яким були нараховані штрафні санкції у вигляді пені у розмірі 00,78грн.; рішення було отримано директором 18.06.2009р. (а.с.30), заборгованість не сплачено.

Таким чином, за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня по жовтень 2009р. у сумі 6081,58грн. та по штрафним санкціям у сумі 1489,84грн., а усього у сумі 7571,42грн.

Відповідно до ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Управлінням була виставлена відповідачу вимога про сплату боргу у сумі 7571,42грн. від 02.11.2009 року № Ю – 313, яка отримана відповідачем 01.12.2009р. (а.с.6).

Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня по жовтень 2009р. у сумі 6081,58грн. та по штрафним санкціям у сумі 1489,84грн., а усього у сумі 7571,42грн.

За таких обставин, вимоги позивача є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки, згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 11.03.2010р.

У повному обсязі постанову складено 16.03.2010р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Спецмонтаж 1" ( код ЄДРПОУ 31881922, р/р 2600501407001 СФ АБ "Київська Русь" МФО 384793, ОКПО 31881922) на користь управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим ( на р/р 25601010046107 у ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 324805) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня по жовтень 2009р. у сумі 6081 (шість тисяч вісімдесят одна) гривні 58 копійок, заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 1489 (одна тисяча чотириста вісімдесят дев'ять) гривень 84 копійки, а усього у сумі 7571 (сім тисяч п'ятсот сімдесят одна) гривня 42 копіки.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                         Москаленко С.А.